اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

افزایش وات دیود زنر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : افزایش وات دیود زنر

دوستان سلام بنده در خروجی ترانس ۵ امپر بعد از پل دیود ۳۵ ولت مستقیم رو دارم و وقتی خاذن الکترولیت حدود ۲۰۰۰ میکروفاراد صافی رو به مدار وصل میکنم ولتاژ تا ۴۶ یا ۴۷ ولت بالا میره. که طبیعیه زیاد بشه ولی ورودی دستگاه حداکثر ۴۰ ولته دوستی میگفت اشکالی نداره ولی میخواستم ببینم با چه روشی میتونم ولتاژ بعد خاذن رو به زیر ۴۰ برسونم. ایا با زنر میشه یا راه دیگری هم هست؟ با توجه به اینکه ۵ امپره و ورودی مدار منبع تغذیه متغیر رو تغذیه میکنه. ممنون میشم راهنمایی کنین.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط تسلا.الکترونیک.سرویس نمایش پست ها
      دوستان سلام بنده در خروجی ترانس ۵ امپر بعد از پل دیود ۳۵ ولت مستقیم رو دارم و وقتی خاذن الکترولیت حدود ۲۰۰۰ میکروفاراد صافی رو به مدار وصل میکنم ولتاژ تا ۴۶ یا ۴۷ ولت بالا میره. که طبیعیه زیاد بشه ولی ورودی دستگاه حداکثر ۴۰ ولته دوستی میگفت اشکالی نداره ولی میخواستم ببینم با چه روشی میتونم ولتاژ بعد خاذن رو به زیر ۴۰ برسونم. ایا با زنر میشه یا راه دیگری هم هست؟ با توجه به اینکه ۵ امپره و ورودی مدار منبع تغذیه متغیر رو تغذیه میکنه. ممنون میشم راهنمایی کنین.
      با سلام و احترام
      همونطور که دوستتون گفته بهتره اول یه بررسی کنید و با توجه به نقشه منبع تغذیه اگر واقعا این اضافه ولتاژ براش مشکلی نداره لازم نیست کاری انجام دهید چون در جریان ماکزیمم 5 آمپر کم کردن 6 تا 7 ولت خودش میشه 30 تا 35 وات اتلاف انرژی که با زنر به تنهایی قادر به انجام آن نخواهید بود.
      موفق باشید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط evergreen نمایش پست ها
        با سلام و احترام
        همونطور که دوستتون گفته بهتره اول یه بررسی کنید و با توجه به نقشه منبع تغذیه اگر واقعا این اضافه ولتاژ براش مشکلی نداره لازم نیست کاری انجام دهید چون در جریان ماکزیمم 5 آمپر کم کردن 6 تا 7 ولت خودش میشه 30 تا 35 وات اتلاف انرژی که با زنر به تنهایی قادر به انجام آن نخواهید بود.
        موفق باشید.
        ممنونم از توجه شما . بله الان مدار متصل و کار میکنه ولی در حالت بی باری هم هیت سینک ها کمی گرم میشه در حدود ۴۰ درجه که بتظرم میتونه برای همین بالا بودن ولتاژ ورودی باشه. البته با فن میشه از داغ شدن بیشتر هم جلوگیری کرد. و خوشبختانه وقتی بار هم روش هست و حدود یک دقیقه جریان کشیدیم تا ۳ امپر دماش بیشتر از ۶۵ درجه نشده.تازه بدون فن. یه راهی هم بنظرم رسید سری کردن چند تا دیود حدود ۶ یا ۵ امپر که خب هر کدوم حدود هفت دهم ولت کم میکنن ولتاژ رو.
        بازم سپاس از شما ??????

دیدگاه

سلام. نیاز به هیچ کاری نیست. اضافه ولتاژی که میگید برای مصرف کننده هیچ مشکلی پیش نمیاره. اصولا دستگاه ها یک حد مجاز بالا و پایین دارن. به عنوان مثال یک CPU شرکت زیمنس با 24 تا 35 و حتی 40 ولت هم کار میکنه

دیدگاه

سلام. دوست عزیز با توجه عنوان تایپیک : موازی کردن چند زنر در یک ولتاژ میتونه به توان زنر اضافه کنه.
            اما در رابطه با کاهش ولتاژ بصورت متغیر میتونید از رگولاتور LM2576استفاده کنید که انواع مختلفی داره.
            دوستان عزیز همه ما بدون هیچ توقعی توی این انجمن دانسته هامون رو با هم به اشتراک میگذاریم. کمترین توقع یک لایک می باشد.

دیدگاه

سلام دیود زنر 5 وات هم داریم5349 میشه ۱۲ولت ۵ امپر بیشتر میخوای

دیدگاه

نوشته اصلی توسط razmjooei.koroshe83@gmail نمایش پست ها
                سلام دیود زنر 5 وات هم داریم5349 میشه ۱۲ولت ۵ امپر بیشتر میخوای
                فکر کنم منظورتون ۱۲ ولت ۵ وات هست.
                مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
                https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X