اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با ماسفت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : مشکل با ماسفت

نوشته اصلی توسط NASA_DE
    بی سوادی بنده رو ببخشید. :redface:
    مثل الان که اشتباه آقای **** در این عبارت(ولتاژ گیت نسبت به درین) رو به حساب اشتباه در تایپ کردن می زاریم.
    یعنی این جمله اشتباهه که بگیم "ولتاژ گیت نسبت به درین"
    نه اشتباه نیست البته اگه میگفتن(ولتاژ گیت نسبت به سورس) بهتر بود. :rolleyes:

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود

دیدگاه

آقا راست میگی. :mrgreen: نمیدونم چرا همش جای سورس نوشتم درین :angry: اما در هر صورت واسه اینکه کم نیارم باید بگم که ولتاژ درین -کیت باید بیشتر از ولتاژ آستانه باشه تا ترانزیستور در اشباع کار کنه(البته با این پیش فرض که ولتاژ گیت سورس بیشتر از Vp باشه.) :mrgreen: Vds>Vgs-Vp (این الکتورونیک رو از هرجاییش بگیربد میشه ماسمالی کرد )
      Gracias A La Vida
      [glow=red,2,300]ساخت فرز CNC[/glow]
      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=56308.0
      http://up9.iranblog.com/images/4xd21f8vemt8g46011fx.jpg
      زمین سفت است و آب شلست و هوا نرم است و همه چیز عالیست در این حوالی...

دیدگاه

گه منظور از brushless موتور بدون جاروبکBLDC من تا حدودی کار کردم البته 2 آمپرش.
        بله منظورم BLDC هست. این موتور ها رو چطوری میشه راه اندازی کرد؟ من این موتور رو روی یک خودرو دیدم که
        برای به حرکت در اوردن اون از این موتور استفاده میکرد. اسم ماشین اسم ماشین یادم نیست ولی ماشین دونفره بود.
        یک جعبه باطری داشت که داخلش 6 تا باطری 24 ولت بود که به صورت موازی به هم متصل بودند.
        خیلی علاقه دارم از کار بورد اون سر در بیارم. کل بورد اون 25*25 سانتی متر بود.

1-اصول کار این موتور ها چیه؟
        2-درایو این موتور ها چطوری کار کار میکنن؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط NASA_DE
          گه منظور از brushless موتور بدون جاروبکBLDC من تا حدودی کار کردم البته 2 آمپرش.
          بله منظورم BLDC هست. این موتور ها رو چطوری میشه راه اندازی کرد؟ من این موتور رو روی یک خودرو دیدم که
          برای به حرکت در اوردن اون از این موتور استفاده میکرد. اسم ماشین اسم ماشین یادم نیست ولی ماشین دونفره بود.
          یک جعبه باطری داشت که داخلش 6 تا باطری 24 ولت بود که به صورت موازی به هم متصل بودند.
          خیلی علاقه دارم از کار بورد اون سر در بیارم. کل بورد اون 25*25 سانتی متر بود.

1-اصول کار این موتور ها چیه؟
          2-درایو این موتور ها چطوری کار کار میکنن؟
          موتور های DC با قطب های مغناطیسی دارای کلکتور و جاروبک هستن. که عمده ترین مشکل اونها سائیده شدن کلکتور و جاروبکه که نیاز به مراقبت و نگهداری زیاد داره.امانمیشه از اونا صرفنظر کرد.
          چون قدرت بالایی نصبت به وزنشون دارن .برای حذف جاروبک روتور رو ( قسمت متحرک) از آهن ربای مغناطیس دائم در نظر میگیرن و بالشتک ها را مغناطیس الکتریکی .
          این موتور ها دو مدله 1- از سنسور هال استفاده میشه 2 -بدون سنسور هال.
          اولی مثل موتور فن تغذیه کامپیوتر .دومی هم در جاهای حساس مثل ماشین آلات و.... استفاده میشه.نگهداری آنها نیاز به مراقبت چندانی ندارد.
          یک مدل که من روش کار کردم مربوط به موتور کمپرستور یخچال ماشین بود.که استاتور بصورت سه فاز پیچیده بود.که مدارش سوخته بود. که مجبور شدم برای درایوش از 6 تا ماسفت استفاده کردم.
          اگه توی وب سرچ کنیم نقشه های پیدا میشه. ولی فکر نکنم آی سی هاش توی بازار باشه. توضیح اینکه چطور بعد از یک ماه راه افتاد و چه مشکلاتی باهاش داشتم .اگه دوست داشتین بماند برای بعد.

حالا وظیفه سنسور هال چیه؟ تشخیص مکان رتور مغناطیسی

دیدگاه

برای چپ گرد راست پرد کردن موتور DC این شما میشه گفت یک اصول کلی هست.

میخواستم بدونم اصولی که برای این BLDC ها هست چیه؟

دیدگاه

چون معمولأ قطب ها بصورت سه فاز پیچیده میشه خیلی ساده با تغییر جای دو تا از فاز ها موتور چپ گرد راست گرد میشه.
              حتمأ لازم نیست سیم های اتصال شده به موتور رو جا به جا کنیم. همین کار میشه در داخل برد انجام داد.با تغییر ترتیب فاز ها .

دیدگاه

با سلام
                سوئیچ برای شارژ باطری طراحی کردم که با یک ماسفت N کانال درایو میشه همه چیز خوبه فقط ولتاژ که از 15.5 رد میشه خود به خود ماسفت روشن میشه و یه جورایی در حد 1.5 آمپرنشتی میده
                اگر جای درستی مطرح نشده پوزش میخواهم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rayanmehr نمایش پست ها
                  با سلام
                  سوئیچ برای شارژ باطری طراحی کردم که با یک ماسفت N کانال درایو میشه همه چیز خوبه فقط ولتاژ که از 15.5 رد میشه خود به خود ماسفت روشن میشه و یه جورایی در حد 1.5 آمپرنشتی میده
                  اگر جای درستی مطرح نشده پوزش میخواهم.
                  سلام
                  خب مدارتونو بزارین ببینیم قضیه چیه
                  ................Fx7SAM................

دیدگاه

یک طرح ساده
                    ماسفت با 2n3904 قطع و با پول آپ به ولتاژ 12فعال میشه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X