اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چرا سلف خازن و ترانزیستور اختلاف فاز ایجاد می کنه:

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : چرا سلف خازن و ترانزیستور اختلاف فاز ایجاد می کنه:

بهترین و ساده ترین منبع هایی که میشه معرفی کرد همین کتابهایی هست که در مورد الکترونیک و مدار درس دادن. در مورد مدار کتاب هیت و برای الکترونیک کتاب میر عشقی و تقی شفیعی. اینا هم کتابهای رایجی هستن که راحت پیدا میشن، هم اینکه کتابهای خوبی هستن.

پیشنهاد من اینه که با مدار هیت شروع کنید.
    دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.

دیدگاه

سلام دوستان عزیز مخصوصا کسانی که به سوال پاسخ دادند.همه سوالات و پاسخ ها را دیدم.در مورد مطالبی که جناب رحیمی مطرح کردند یک نکته ظریف وجود دارد.از مباحثی هم که جناب طراح و پور آزاد مطرح کردند ممنونم و نهایت استفاده رو کردم.
      در پرسیدن این سوالات یا نپرسیدن آن ها باید ذکر کنم که مهندس کیست؟
      آیا تنها کسی است که میتواند از روی کتاب و فرمول ها مسائل را حل کند و یا کسی که تنها میتواند یک کاری را انجام دهد.( اوستا کاری کند).
      در تعریف جامع مهندس برق کلیه گرایشات باید گفت که مهندس کسی است که به مباحث تئوری کامل آشنا باشد و از این مباحث تئوری به درکی از رفتار های واقعی شبکه و چگونگی تصحیح یا کاراتر کردن آن ها بپردازد.
      مسائل عمیق و فکری که از درک ریاضی رفتار های شبکه های واقعی به ذهن خطور میکند از انسان یک مهندس خواهد ساخت.
      به عنوان مثال همه میدانند جابه جایی قاز به دردی میخورد( اوستا کاری) و میدانند که برای از بین بردن اثر کروناست.اما من تا به حال در هیچ کتابی ندیدم که ثابت کند این کرونا چه بلایی بر سر خط انتقال میآورد.کار من و شما همین به عنوان مهندس یا کسی که مهندس خواهد شد این است که بفهمیم این اثر چرا ناشی میشود و راهی را برای مهار آن پیدا کنیم.
      بنده هم فکر کردم و جوابی را که فهمیدم این قدر ساده بود و به ابتداییترین قوائد مداری ربط داشت که تصمیم گرفتم دوباره از ابتدا یاد بگیرم.
      اساتیدم را دور ننداختم اما خودم شدم استاد خودم و در حال حاضر آن چه را اساتید میگویند میفهمم و مینویسم.
      نظریه مدارهای اکتریکی را خوب بخوانید حتی قبل از یادگیری الکترونیک.این پایه ای است برای کل رشته برق.
      همین جا در همین انجمن سوالی را طرح کردم در مورد چرایی رفتار ولتاژ و جریان تنها یک پاسخ داشتم که ابتدا فکر کردم بی ربط است اما در واقع کل مطلب همان بود و با کمی فکر و یک سوال از استاد عزیزم تمام مشکلات حل شد.
      روابط ریاضی را برای حل مسئله خودم وضع کردم با اینکه در هیچ کتابی ( هیچ کتابی ) ندیدم که رفتار المان مذکور را بحث کرده باشند.در کمال ناباوری تمام نتیجه ها درست بود و راه ها هم از همان تئوری مدارهای الکتریکی گرفته شده بود.
      توصیه میکنم نظریه مدار را دوباره همه ما بخوانبم و باز نوبسی کنیم.تمام مشکلات مهندسان برق از این جا و همین ابتداییترین مباحث ناشی میشود.
      موفق و پیروز بشید.
      تا مجبور نباشي به چيزي برسي هيچ گاه به آن نخواهي رسيد.

دیدگاه

این مدلی که برات توضیح می دم فکر کنم ساده باشه
        خازن با افزایش ناگهانی ولتاژ مخالفت می کنه و انرژی رو به صورت میدان الکتریکی بین دو صفحه ذخیره می کنه
        سلف با افزایش ناگهانی جریان مخالفت می کنه و انرژی رو به صورت میدان مغناتیسی بین سیم پیچ ذخیره می کنه
        به دلیل همون قانونها که دوستان گفتن ( لنز و .... )
        بقیه بعد
        بای بای
        لبخند بزنید تا زندگی برایتان لذت بخش گردد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X