اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

baattery

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : baattery

من توی دو تا لینک زیر، همین فرمول رو دیدم که نوشته برای باتری های VRLA مخفف valve-regulated lead–acid battery. اون 3تا 5 هم باید ساعت باشه.چون نوشته که tch بر حسب ساعت هست. و اون یکی هم 6 تا 10 بوده که احتمالا می خواسته بنویسه 6to10 و اشتباها به جای to نوشته 2!!!
    http://wiki.answers.com/Q/What_Formu...oad_conditions
    http://www.chbattery.com/Asp/003_show.asp?id=47

دیدگاه

کسی با این نرم افزار کار کرده و آشنایی داره؟ نرم افزار محاسبه باتری ups

دیدگاه

salam
        منظور constant potential chargin و float voltage constant potential chargingچیه ؟فرقی با float charging داره ؟و motive power battery توضیح بدین؟

دیدگاه

Motive power battery یه نوع از باتریآ‌های سربی اسیدی هستند.
          باتریآ‌های سربی اسیدی معمولی مثل باتری ماشین که از تعداد زیادی صفحه های نازک تشکیل شدهآ‌اند، برای دشارژ شدنآ‌های deep (عمیق، طولانی) طراحی نشده و مرتباً باید شارژ بشوند. اما باتریآ‌های Deep Cycle از صفحات ضخیمآ‌تر ساخته شدهآ‌اند که گرچه پیک جریان کمتری دارند اما می توانند دشارژ شدن های مکرر را تحمل کنند.
          کاربردهاشون در وسایل نقلیه الکتریکی مثل دوچرخهآ‌ها و ویلچرهای الکتریکی، جرثقیلآ‌های forklift، ماشینآ‌های هیبریدی، اره، دریل، چمن زن، UPS، تجخهیزات ذخیره انرژی خورشیدی و بادی و... هست.نمونهآ‌هایی که لینک خریدشونو دیدم:
          ظرفیت 10Ah و 36 ولت، 2.5 کیلوگرم.
          ظرفیت 1725Ah و 2 ولت، 55.80 کیلوگرم (760 دلار).
          ظرفیت 4000Ah و 2 ولت، 261 کیلوگرم.

دیدگاه

شارژرهایConstant-voltage (ولتاژ-ثابت)که اغلب به آن ها constant-potential (پتانسیل-ثابت) گفته می شود، صرفآ‌نظر از اینآ‌که باتری در چه حالتی از شارژ قرار دارد، ولتاژ باتری را تقریباً به اندازهآ‌ی ولتاژ ورودی نگه میآ‌دارند. شارژرهای constant-voltage جریان آغازی بالایی به باتری اعمال میآ‌کنند (به دلیل اختلاف پتانسیل زیاد بین باتری و شارژر) و ممکن است هفتاد درصد از مقدار دشارژ شده را در مدت سی دقیقه باز گردانی کنند. همین طور که باتری شارژ میآ‌شود، ولتاژش افزایش میآ‌یابد و پتانسیلی که محرک جریان بود کاهش یافته و جریان شارژ به سرعت کاهش میآ‌یابد. در نتیجه باتری به یک شارژ سریع اما ناتمام رسیده و برای شارژ کامل به مدت زمان طولانیآ‌تری نیاز دارد. پس شارژرهای Constant-voltage در مواردی کاربرد دارند که اجازهآ‌ی دوره شارژ طولانی مدت برای رسیدن به شارژ کامل وجود داشته باشد، چون دشارژهای پیآ‌درآ‌پی بدون بازگرداندن سلول به حالت شارژ کامل،به کاهش ظرفیت باتری و آسیب دیدن سلولآ‌های تکی می انجامد.
            از شارژرهای Constant-voltage در دو مد مختلف استفاده میآ‌شود:
            به عنوان یک شارژر سریع جهت برگرداندن درصد بالایی از شارژ در یک مدت زمان کوتاه، یا به عنوان float charger جهت به حداقل رساندن اثر Overcharge در باتریآ‌هایی که دشارژ کم و غیرمکرر دارند.
            این جا هم میآ‌رسیم به داستان همون float charge که قبلاً گفتم توی سیستمآ‌های برق اضطراری و بک پ استفاده میآ‌شه.
            Float شارژرها نوعی از constant-voltage شارژرها هستند با ولتاژ و جریان پایینآ‌تر. پس اثر مخرب ناشی از overcharging جریان بالا، به حداقل میآ‌رسد.
            یکی از ملاحظات مهمی که در باتریآ‌های VRLA باید صورت بگیره، پیشامد پدیدهآ‌ای به نام thermal runaway هست که برای جلوگیری از اون از شارژرهای temperature-compensated (جبران دما) استفاده میشه که ولتاژ رو بر اساس دمای باتری تنظیم میکنه و عمر باتری و شارژر زیاد میشه.
            منبع:
            http://www.tpub.com/content/doe/hdbk1084/css/hdbk1084_41.htm

دیدگاه

من یک کتاب پی دی اف دانلود کردم به نام battery refrence book تقریبا 700صفحه است
              به نظر شما کدوم قسمتش از همه مهمتر که ترجمه بشه در مورد دو باتری نیکل کادمیوم و سرب اسید
              کتابش خیلی کامل ولی واقعا زیاد ه برای خلاصه در 50صفحه. کسی میتونه کمک کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دیدگاه

خب این که جواب همهآ‌ی سوالاتی که پرسیدی رو داره. کاش زودتر دیده بودمش!
                می تونی همین کلماتی که پرسیدی داخلش سرچ کنی و مطلب مربوط به اون رو بخونی. اگه میآ‌شه بگو که هدف از این کاری که میآ‌کنی چیه دقیقا؟ و چه کمکی میآ‌خوای؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط bert
                  خب این که جواب همهآ‌ی سوالاتی که پرسیدی رو داره. کاش زودتر دیده بودمش!
                  می تونی همین کلماتی که پرسیدی داخلش سرچ کنی و مطلب مربوط به اون رو بخونی. اگه میآ‌شه بگو که هدف از این کاری که میآ‌کنی چیه دقیقا؟ و چه کمکی میآ‌خوای؟
                  سلام
                  من خودم تازه این کتابو دانلود کردم کسی بهم معرفی کرد . از این که شما هم کمک می کنید هم ممنون . بقیه مطالبو از بقیه سایت های خونده بودم جایی که نفهمیدم پرسیدم
                  همین .فقط این یه کتاب برام سنگینه نمیدوم از کجاش شروع کنم به خوندم کلا مطالبو همین طوری نگاه کردم خیلی زیاد میشه .این که خواسته باشم تمام مطالب خوب رو گلچین کنم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X