اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت پل H برای دایور موتور DC

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : ساخت پل H برای دایور موتور DC

سلام مجدد .
    اول اینکه ما از چهار تا ماسفت ان کانال تشکیل شئنده مثل IRFZ44N or IRFP450 or IRFP460 استفاده مینماییم .
    من الان میخوام یه عکس از مدار قرار بدم . این سایت خودش پلودر آنلاین نداره ؟
    Feel free to contact me , if you have any problem

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Goldsmith
      سلام مجدد .
      اول اینکه ما از چهار تا ماسفت ان کانال تشکیل شئنده مثل IRFZ44N or IRFP450 or IRFP460 استفاده مینماییم .
      من الان میخوام یه عکس از مدار قرار بدم . این سایت خودش پلودر آنلاین نداره ؟
      نه من از http://www.persiangig.com استفاده میکنم.

دیدگاه

برا امروز که سرم شلوغه برا فردا یه یاد آوری کن نقشه رو پ کنم .

دیدگاه

تشکر میکنم از لطف شما..

دیدگاه

چی شد اقا هنوز فردا نشده؟ :icon_razz:

دیدگاه

ای بابا . من معذرت میخوام . به کل یادم رفته بود . گفته بودم که باید یادم بندازی . بزار برات میکشمش اگه شد تا دو ساعت دیگه انشاالله میفرستمش

دیدگاه

ای بابا . من معذرت میخوام . به کل یادم رفته بود . گفته بودم که باید یادم بندازی . بزار برات میکشمش اگه شد تا دو ساعت دیگه انشاالله میفرستمش
                اینبارو دیگه خودم تایم گرفتم از دو ساعت هم بیشتر شد :mrgreen:

دیدگاه

سلام B2 جان من معذرت میخوام به خاطر این همه تاخیر .
                  این مدار رو نگاه کن : فقط یه چیز ، شما حق ندارید PWM رو مستقیم به این مدار بدید و باید از درایور شناور استفاده کنید مثل IR2113 که دیتا شیتش رو اتچ کردم یا هزاران درایور دیگه . علتش میدونی چیه ؟ نگاهشون کن اگه متوجه نشدی ، بگو ، تا مفصل توضیح بدم :
                  http://s2.picofile.com/file/7359108488/H_bridge_for_a_friend.jpg
                  http://s2.picofile.com/file/7359109565/ir_2113.pdf.html
                  Respect
                  Goldsmith

دیدگاه

راستی یادم رفت بگم ، دقیقا میدونی ماسفت چه جوری تو ناحیه ی on / off کار میکنه ؟ اگه نه بگو تا در مورد ماسفت هم یه توضیح مفصل و قابل فهم بدم
                    :applause: :wow: :nice: :biggrin:

دیدگاه

سلام B2 جان من معذرت میخوام به خاطر این همه تاخیر .
                      این مدار رو نگاه کن : فقط یه چیز ، شما حق ندارید PWM رو مستقیم به این مدار بدید و باید از درایور شناور استفاده کنید مثل IR2113 که دیتا شیتش رو اتچ کردم یا هزاران درایور دیگه . علتش میدونی چیه ؟ نگاهشون کن اگه متوجه نشدی ، بگو ، تا مفصل توضیح بدم :
                      http://s2.picofile.com/file/7359108488/H_bridge_for_a_friend.jpg
                      http://s2.picofile.com/file/7359109565/ir_2113.pdf.html
                      Respect
                      Goldsmith
                      بله قبلا از IR2110 استفاده کردم و با درایورهای شناور اشنایی دارم مثلا تو این مدار
                      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=35565.0
                      ولی خوب منتظر توضیحات ویژه شما هستم
                      راستی یادم رفت بگم ، دقیقا میدونی ماسفت چه جوری تو ناحیه ی on / off کار میکنه ؟ اگه نه بگو تا در مورد ماسفت هم یه توضیح مفصل و قابل فهم بدم
                      :applause: :wow: :nice: :biggrin:
                      حق داری برای جواب دادن مطمئن بشی چون بعضی از این کاربرا فقط سوالو برای قشنگی میپرسن و اصلا دنبال جوابش نمیان...ولی شما توضیح بده من حتما استفاده خواهم کرد.نیکی و پرسش :biggrin:

دیدگاه

با سلام مجدد خدمت اساتید بزرگوار

جناب B2 شرمنده ، میدونم منظورتون منم. آقا باور کنید من هر روز میام این تاپیک رو چک میکنم .

جناب گلد اسمیت و B2 عزیز
                        من یه پیشنهاد دارم ، (برای این که خودمو کامل درگیر این مسئله ماسفت کنم ، من تا حالا بغیر از BJT با هیچ چیزه دیگه ای کار نکردم ) .

آقا بیایید یه تاپیک بزنید با عنوان "طراحی ماسفت درایور " که اهم مطالبش مثلا به قرار زیر باشه :

1. ماسفت چیست
                        2. مشخصات برجسته ماسفت ها
                        3. کاربرد های ماسفت
                        4. طراحی ماسفت درایور ، قدم اول

البته قبلا همچین تاپیکی یادمه که یکی از دوستان زده بودند اما دیگه پی گیری نشد .

یا اگه میشه ، این ماسفت و درایوشو هر چی که هست تو همین تاپیک حلش کنید . شما یه سرچ بزنید تو انجمن ببنید چند تا تاپیک میاد بالا در مورد درایو این ماسفتها !
                        البته میدونم این ماسفت همچین غول بی شاخ و دمیه اما حداقل میشه که اصول طراحی ماسفت درایور ها رو که گفت.

دیدگاه

اول از همه سلام آقا مجتبی گل ! و در ادامه سلام به B2 عزیزم ! و صد در صد گل ! @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};-
                          ماسفت هیچ غول بی شاخ و دمی نیست ، با عرض معذرت : مثل یه خره که راحت سواری میده ! فقط باید زبونش رو بلد باشی ! که من انشاالله آموزش میدم !

دیدگاه

ممنون از دوستان که مطالب خوبی رو جمع کردند.
                            یه موتوری رو میخواستم درایو کنم که جریانش یه کم بیشتر از توان درایور های دم دست هست.گفتم خودم درایورشو بسازم.چیدن قطعات شبیه همون عکسی بود که جناب goldsmith زحمتش رو کشیدند. البته من گیت درایور ترانزیستوری هم قبلش گزاشته بودم. حالا مشکل کجاست؟! :mrgreen: کلا من با استفاده از ماسفت N تو حالت high side مشکل دارم. روی ماسفتی که بین موتور و تغذیه هست 2-3 ولت افت ولتاژ هست.در صورتیکه روی ماسفتی که بین موتور و زمین هست حداکثر 0.2 ولت. چراش رو خودم میدونم.(ولتاژ سورس بالاتر میره و برای اینکه تو اشباع بمونه باید ولتاژ گیت بالا تر بره. برای حل این مشکل چی کار باید کرد؟
                            یه سوال دیگه: دیود هرز گرد موتور برای درایورهایی که با ماسفت هستند باز هم لازمه یا ماسفت ها مثل مدار باز برخورد میکنند؟
                            [img width=477 height=100]http://www.eca.ir/pic/upload/agazade.png[/img]

دیدگاه

سلام دوست عزیز
                              فرکانس سوئیچینگ شما چقدره ؟
                              احتمالا خازن بوت استرپ ، توی درایور شما ظرفیتش کمه ، که اگه زیادش کنی این مشکل حل میشه / انشاالله .
                              در ضمن اگه اون ماسفت های که شما استفاده میکنی ، دیود internally anti parallel diode دارند ، که دیگه نیازی به دیود اضافه کردن نداره ، فقط بهتره یه شبکه ی اسنابر با موتورت موازی کنی .

دیدگاه

جناب B2 شرمنده ، میدونم منظورتون منم. آقا باور کنید من هر روز میام این تاپیک رو چک میکنم .
                                به هیچ وجه منظورم شما نبودی اقا مجتبی این کاربرا رو بیشتر میتونی تو بخش منابع تغذیه پیدا کنی اکثرا هم تاپیکهایی با عنوان راهنمایی منبع تغذیه سوئیچینگ رو باز میکنن بعد میرن پی کارشون.یه سر بزنی متوجه میشی ...
                                منم با نظراقا مجتبی موافقم فقط جناب گلد اسمیت باید قبول زحمت کنه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X