اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سیستم خطوط تلفن

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : سیستم خطوط تلفن

ببینید
    رو خط تلفن جریان تقریبا ثابت 40 میلی امپر جاری هست شما ووقتی میخواین 2 تا تلفن رو با هم ارتباط بدید بستگی به تجربه 2 گوشی رو با هم سری کنید با یک مقاومت حدود 10 تا 100 اهم (تجربی) به ی ولتاژ بین 18 تا 24 ولت بدید همین علت تولید صدا تغیرات در شدت جریان و ولتاژ به صورت لحضه ای هست
    توجه داشته باشید رو منبع ولتاژ اصلی حتما خازن 1000 میکرو یا 2200 باشه
    برای هر 2 تلفن
    یه مقاومت لازمه
    [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

اگر بخواهم ساده بگم باید به شکل زیر توجه کنید

به این صورت که یک میکروفن را با یک بلندگد سری کرده و با یک میکروفن و بلندگوی دیگر موازی کرده ایم و به باتری متصل است
      اگر در میکروفن شاخه ی اول صحبت کنیم صدا در بلندگوی همان شاخه به بلندی شنیده میشود ولی همان صدا در بلندگوی شاخه دوم نیز با صدای کمتر شنیده میشود
      این مشکل من است که نباید صدا در شاخه ی دیگر نیز شنیده شود
      اگر میتوانید این مدار را به صورت دیگری تغییر دهید که این اتفاق نیفتد مشکل من حل میشود

وقتی در شاخه اول صحبت میکنیم جریان آن شاخه نیز تغییر کرده و در نتیجه جریان کل مدار کم . زیاد میشود و به طبع آن نیز جریان در شاخه دوم تغییر کرده و صدای کمی در بلندگوی شاخه دوم شنیده میشود
      راستی به فکر تقویت صدا هم نباشید چون برای من فرقی نمیکند و برای راحتی کار هر چه آسانتر باشد بهتر است

دیدگاه

سلام
        به ذهنم همون تقویت رسید
        بدین منظور روی هر خط یه رله وصل می کنین و با آرایش امیتر مشترک و یه دیود زنر مقدار ولتاژ شاخه اول رو می گیره و در صورتی که از مقدار زنر بیشتر باشه باعث روشن شدن رله های شاخه های دیگه و قطع اونها می شه.
        اما اگر باز دور این تقویت نیستن
        من دارم در مورد مدارت آنالوگ پسیو دنبال راه حل می گردم که هنوزم چیزی پیدا نکردم.
        هوشمندتر با میکرو ساده تر هم می شه
        هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

بعد از کمی تحقیق به این نتیجه رسیدم که این روشی که در مدار بالا است به روش single ended معروف است که باعث نویز زیادی در هر خروجی میشود
          و برای حل این مشکل گفته بودند باید از روش Different استفاده کنید به این معنی که باید Com مستقلی برای هر یک استفاده کنید
          ولی این جا هم مشکل به وجود میاد که چجوری میشه از یک منبع دوتا یا بیشتر com (احتمالا همون زمین یا قطب منفی) داشته باشیم
          که از هم مستقل باشند ولی برطبق گره ها هر گره ای که روی زمین است یکی است و با هم تفاوتی ندارند
          چه کنیم؟؟؟؟؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X