اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تفااوت برق سه فاز و تک فاز؟

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : تفااوت برق سه فاز و تک فاز؟

همینطوری پرسه میزدم و بنزین میسوزوندم گفتم تا اینجا که اومدم من هم عبراض نزر کنم اصلا چه ربطی به تناوب جریان داره ؟ مگه در شبکه dc هارمونی نیست ؟
    شما هم ابراز نظر کنید چه عیبی داره :smile:
    هارمونیک فقط مربوط به شبکه متناوب هست .

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliila

همینطوری پرسه میزدم و بنزین میسوزوندم گفتم تا اینجا که اومدم من هم عبراض نزر کنم

مگه نه اینکه هارمونی در شبکه بستگی به بار های غیر خطی داره ؟ پس چه ربطی داره به تکفاز و سه فاز ؟ اصلا چه ربطی به تناوب جریان داره ؟ مگه در شبکه dc هارمونی نیست ؟ مگه در شبکه سه فاز هارمونی نیست ؟ فرض کن در یک شبکه سه فاز خاص با یک مصرف کننده های خاص هارمونی با فرکانس 8 برابر منبع تغذیه داره . این که جزو تعریف فاز نیست
      زیاد به این کلمه هارمونیک گیر ندید، کلمه قشنگیه همین طوری استفاده کردم :mrgreen: منظورم این بوده که توان لحظه ای متناوب میشه با فرکانس دو برابر منبع.
      لطفاً برای انجام پروژه های دانشجویی پیام خصوصی نفرستید.
      لطفاً سؤالاتی که در انجمن قابل طرح شدن هستند پیام خصوصی نکنید.
      با تمام وجود گناه کرديم اما نه نعمتش را از ما گرفت نه گناهان ما را فاش کرد اطاعتش کنيم چه مي کند؟"دکتر شريعتي"
      اگر جايي که ايستاده ايد را نمي پسنديد، عوضش کنيد شما درخت نيستيد!! "پاسكال"
      يا به اندازه ي آرزوهايت تلاش کن يا به اندازه تلاشت آرزو کن. "شکسپير"

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ghasede del
        هارمونیک فقط مربوط به شبکه متناوب هست .
        میشه دلیش رو شرح بدید ؟ و اینکه چرا در شبکه dc هارمونیک نمیتونه تولید بشه و یا منتشر بشه
        تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
        داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

میشه دلیش رو شرح بدید ؟ و اینکه چرا در شبکه dc هارمونیک نمیتونه تولید بشه و یا منتشر بشه
          هارمونیک به فرکانسهایی گفته میشه که مضربی از فرکانس اصلی هستند پس از تعریفش مشخصه
          که در شبکه های متناوب ایجاد میشن در dc که فرکانس نداریم تا هارمونیک داشته باشیم.

دیدگاه

راستش منم از ول گردی به اینجا رسیدم و گفتم یه نظری بدم

تفاوت بین تک فاز و سه فاز در چندین مورد هست و یکی از تفاوت ها در نوشتن این دو هست که البته تفاوت اصلی در نوشتن به این صورت هست ( تک ---- سه ) ضربدر (فاز)
            --------------------------- --------------------------

دیدگاه

راحت باشید اینجا که آمریکای دهی 70 نیست با ولگردها کار ندارن. :biggrin:
              یک تفاوت دیگه سه فاز با تک فاز اینه که راحتر میشه با سه فاز خود کشی کرد و از از ولگردی راحت شد
              کافیه دو تا فاز به پاها و یک فاز به کله وصل بشه انوقت برق سه فاز از چشمها میزنه بیرون.

دیدگاه

دو تا فاز به پاها و یک فاز به کله وصل بشه انوقت برق سه فاز از چشمها میزنه بیرون.
                فکر کن با این روش خودکشی کنی .اسمت میره تو کتاب گینس . معروف میشی .

دوست دارم کلکل هارمونی رو ادامه بدم و ......
                تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
                داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

فکر کن با این روش خودکشی کنی .اسمت میره تو کتاب گینس . معروف میشی .
                  این از اثرات جانبیشه.

دیدگاه

راحت باشید اینجا که آمریکای دهی 70 نیست با ولگردها کار ندارن. :biggrin:
                    یک تفاوت دیگه سه فاز با تک فاز اینه که راحتر میشه با سه فاز خود کشی کرد و از از ولگردی راحت شد
                    کافیه دو تا فاز به پاها و یک فاز به کله وصل بشه انوقت برق سه فاز از چشمها میزنه بیرون.
                    سلام استاد . ارادتمند شما هستیم . :smile:
                    اگه جسارت نباشه به 3 عدد محافط یخچال ایزوله هم احتیاج دارید .
                    دقت کنید حتما باید ایزوله باشه .
                    اینو چون تجربه شخصیمه می گم . چرا ؟
                    اول باید خروجیه دوتا از محافظ ها رو به پاها و خروجی محافظ سوم رو به کله وصل کنید .
                    بعد ورودی هر محافظ رو به سه فاز مختلف بزنید .
                    بعد هم منتظر شید تا بیاد :mrgreen:

فقط باید مواظب باشید ترتیب RST یا توالی فازها اشتباه نشه چون در صورت اشتباه ، روحتون هم کشته می شه . حتی ممکنه عزرائیل رو هم برق بگیره =))

دیدگاه

سلام استاد . ارادتمند شما هستیم . :smile:
                      اگه جسارت نباشه به 3 عدد محافط یخچال ایزوله هم احتیاج دارید .
                      دقت کنید حتما باید ایزوله باشه .
                      اینو چون تجربه شخصیمه می گم . چرا ؟
                      اول باید خروجیه دوتا از محافظ ها رو به پاها و خروجی محافظ سوم رو به کله وصل کنید .
                      بعد ورودی هر محافظ رو به سه فاز مختلف بزنید .
                      بعد هم منتظر شید تا بیاد :mrgreen:

فقط باید مواظب باشید ترتیب RST یا توالی فازها اشتباه نشه چون در صورت اشتباه ، روحتون هم کشته می شه . حتی ممکنه عزرائیل رو هم برق بگیره =))
                      سلام
                      emergency.calls.only جان چطوری ما مخلص شماییم
                      استاد هم خودتی عزیز
                      آقا اگر این محافظها چینی بود و با هم عمل نکنه یعنی یکیش زودتر عمل کرد چی طرف ناقص میشه
                      هر چی باشه دو فاز خیلی نامرده احتمالآ روح تسلا تو قبر بلرزه. oo:
                      میره شکایت میکنه اونوقت میان قصاص میکنن بهتره یکی بزارید بالا سرش اگه نمرد با چماق ترتیبش
                      رو بده تا از تبعاتش در امان باشیم. :mrgreen:

دیدگاه

ظاهرا موضوع این تاپیک از نظر دوستا انقدر سخیفانه هست که با یک مزاح کوچک تبدیل به تاپیک خنده شده !!

دیدگاه

تفاوت بین تک فاز و سه فاز در چندین مورد هست و یکی از تفاوت ها در نوشتن این دو هست که البته تفاوت اصلی در نوشتن به این صورت هست ( تک ---- سه ) ضربدر (فاز)
                          جناب aswhu600 من فکر کردم شما قصد ایجاد فضای مزاح و شوخی رو دارید معمولآ دوستان یک پست رو کامل به مزاح اختصاص نمیدن
                          شاید در بین چند خط جدی یک جمله هم بصورت مزاح بیان بشه ظاهرآ اون قدر هم که نشون دادین اهل مزاح نیستید در این صورت
                          بنده بطور رسمی از شما عذر خواهی میکنم امیدوارم عذر اینجانب رو بپذیرید. :redface:

دیدگاه

جناب aswhu600 من فکر کردم شما قصد ایجاد فضای مزاح و شوخی رو دارید معمولآ دوستان یک پست رو کامل به مزاح اختصاص نمیدن
                            شاید در بین چند خط جدی یک جمله هم بصورت مزاح بیان بشه :redface:
                            با سلام : وقتی موضوعی از نظر دوستان موضوع کم اهمیتی تلقی بشه اون تاپیک با تلنگر کوچیکی منحرف میشه و دیگه کسی در این فکر نیست که آیا کسی که این تاپیک را ایجاد کرده به جوابش رسیده یانه

و اگر بیاد ببینه که تاپیکش توسط اکثر دوستان منحرف شده و اگر در اون صورت تاملی بکنه :-? .... ما چه بخوایم و چه نخایم زیر سوال میریم .

ظاهرآ اون قدر هم که نشون دادین اهل مزاح نیستید در این صورت
                            بنده بطور رسمی از شما عذر خواهی میکنم امیدوارم عذر اینجانب رو بپذیرید.

من اهل مزاح هستم ولی راستش اگر دوستان جواب این دوستمونا با مزاح بگن که نه سیخ بسوزه و نه سنگ به نظرم بهتره یعنی هم جواب را داده باشن هم در نوع گفته شون مزاح باشه خیلی بهتر

منم به طور غیر رسمی از شما و دوستان عذر خواهی میکنم :mrgreen:

ما را باش از سه فاز اومدیم به سیخو سنگ !!!

دیدگاه

تشکر از درایت شما
                              من که جوابمو گرفتم،ولی دوستانی که این موضوع رو توی eca سرچ میکنن و توضیحات کاملی میخوان ممکنه از قضیه پرت بشن.در کل که مزاح بین توضیحات برای شاد شدن روح خیلی هم خوبه
                              به شرط اینکه مسکو رو نگیریم oo:

دیدگاه

من اصلا نوع لحن برخی کاربرها رو تو این تاپیک متوجه نمیشم.
                                یه کم بیشتر تو انجمن بچرخ و سوالها و جوابهای عجیب غریبو نگاه کن اونوقت میفمی
                                عصبی بودن و با کنایه صحبت کردن و توهین برای چیه؟؟؟
                                کی بهت توهین کرده عزیزم بگو خودم تنبیهش میکنم :eek:.....
                                مشکلی اگه هست میتونین تو پیام خصوصی مطرح کنید. :agree:
                                گلم شما حال نداری یه خط فورمول بنویسی اینجا بیام تو pm بگم چی؟
                                در ضمن اگه ما از چیزی اطلاع نداشته باشیم دلیل بر عدم وجودش یا غلط بودنش نیست. :read:
                                ما اگه از چیزی اطلاع نداریم لزومی نداره کسی که تازه میخواد یاد بگیره رو گمراه کنیم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X