اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ترانزیستور دارلینگتن 400V داریم؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ترانزیستور دارلینگتن 400V داریم؟

برای یه پروژه باید یا ترانزیستور 13007 رو به عنوان سویچ راه اندازی کنم یا یه مدل دارلینگتن 400V پیدا کنم جریان 5A فرکانس حد اکثر 50Khz .

پاسخ : ترانزیستور دارلینگتن 400V داریم؟

ترانزیستور های دارلینگتون فرکانسشون پایینه

من این دارلینگتونها رو میدونم که پایا داره دیتاشیتشون رو مطالعه کنید

(BU323Z (NPN-500V-10A
    (BU810 ( NPN-600V-7A
    (MJ10015 (NPN-600V-50A

دیدگاه

حالا اگر بخام مصلا همون MJE13007 رو درایو کنم باید چه مداری استفاده کنم؟ محاسبات و شماتیک چطوریه؟ درایور یه میکرو هستش :redface:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
        حالا اگر بخام مصلا همون MJE13007 رو درایو کنم باید چه مداری استفاده کنم؟ محاسبات و شماتیک چطوریه؟ درایور یه میکرو هستش :redface:
        ضریب تقویت MJE13007 خیلی کمه فکر میکنم 15 تا 20 باشه حالا مصرف کنندت چی هست شاید مدار بهتری بشه ساخت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Arash-t
          ضریب تقویت MJE13007 خیلی کمه فکر میکنم 15 تا 20 باشه حالا مصرف کنندت چی هست شاید مدار بهتری بشه ساخت
          آره خیلی ضریبش کمه حتی دارلینگتن ها رو هم دیدم با خروجی میکرو هم نمیشه راش انداخت باز هم یه 100 میلی آمپر نیازه تا بره به اشباع...

مدار یه H-bridge هستش که جریانش ماکزیمم 5A هستش و فرکانس حدود 30-50Khz

دیدگاه

سلام
            نمونه های دارلینگتون :
            BU522
            BUX37
            TIP162
            TIP152

از ماسفت نمیتونید استفاده کنید؟

دیدگاه

والا الان که دارم تلفات دارلیگتون و خنک کردنشو حساب میکنم دارم پشیمون میشم! ولی موسفت ولتاژ بالا هم خیلی سراق ندارم :NO: شما چطوری پیدا میکنید؟

دیدگاه

سلام دوست عزیز
                به نظر من از درایور موتور استفاده کنید بهتره مثلا: L298 یا BTS7710G :agree:
                ولی اگر به هر دلیلی نمیخوای از آی سی استفاده کنی توی سایت جوان [ftp=ftp://www.javanelec.com]ftp://www.javanelec.com[/ftp] قسمت ترانزیستور هاشو یه نگا بندازی بد نیست
                موفق باشی
                زندگي را تو بساز ،
                نه بدان ساز که سازند و پذيري بي حرف ،
                زندگي يعني جنگ ، تو بجنگ ،
                زندگي يعني عشق ، تو بدان عشق بورز.

دیدگاه

اروین جان داداش برای پل از ماسفت بهتره استفاده کنی تلفات دارلینگتون زیاد میشه IRFP460 رو فکر کنم بدردت بخوره 500 ولته ماکزیمم جریانش 21 امپره مقاومتش 27. اهم در حالته روشنه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi.7
                    اروین جان داداش برای پل از ماسفت بهتره استفاده کنی تلفات دارلینگتون زیاد میشه IRF460 رو فکر کنم بدردت بخوره 500 ولته ماکزیمم جریانش 21 امپره مقاومتش 27. اهم در حالته روشنه
                    lمهدی جان فک کنم حق با شما باشه باید از موسفت استفاده کنم ولی مشکل اینه که ولتاژ بالاش کم گیر میاد! اینی که گفتی خوبه فقط هیتسینگش دردسره و اینکه مقاومت اهمیش زیاده یکمی... ولی بازم ممنون که فکر مایی

دیدگاه

اینو چون خودم گیر اوردم و میدونم تو بازار هست بهت گفتم تلفات گرمایی که این ایجاد میکنه که خیلی کمتر از دارلینگتونه که! هیت سینک بزرگی فکر نکنم بخواد اگه مقاومتش به نظرت خیلی زیاده باید بگردی ببینی چی دیگه هست... حالا چرا 400 ولت حتما؟

دیدگاه

والا برای اینورتور میخام یه بارش یه سلف و خازن و مقاومته که باید موج سینوسی تحویل بده این پل هم برای همونه که هر 2 تا موسفت گیتشون با هم سری میشه ولی درین سورسشون سری . برای این که اسپایکهای مورتور یا بارهای سلفی روی سویچ اثر بدی نزاره فکری به ذهنم غیر از بالاتر گرفتن ولتاژ سویچ بلد نیستم.

راستی ولتاژی که باید سویچ بشه دقیقا" 311V هست که 220*1.414 هستش...

دیدگاه

والا همونطور که خودت میدونی توی پل ها میان برای حفاظت ترانزیستور ها دیود های اواترافست یا هایپرفست میزارن تا ولتاژ القایی رو اتصال کوتاه کنه اینجا نمیتونی همچین کاری کنی؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi.7
                            والا همونطور که خودت میدونی توی پل ها میان برای حفاظت ترانزیستور ها دیود های اواترافست یا هایپرفست میزارن تا ولتاژ القایی رو اتصال کوتاه کنه اینجا نمیتونی همچین کاری کنی؟
                            آره میدونم خودمم تو فکر استفاده از زنر بودم زنر حدود400V که نمیدونم پیدا میشه یا نه!

دیدگاه

سلام
                              استفاده از یه اسنابر rc به جای زنر موثر تر نیست؟
                              با سپاس

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X