اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد کلید زنی با ترانزیستور مثبت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : سوال در مورد کلید زنی با ترانزیستور مثبت

1.من تابلو روان کار نکردم ولی فکر کنم ترانزیستور اونا با شعورتره وقتی بهش میگی خاموش شو مثل بچه ادم خاموش میشه مثل مدار شما بازی در نمیاره :icon_razz:
    2.شماره زیاده برو تو بازار ببین چی گیرت میاد ولی برای قدرت میتونی از irf9540 استفاده کنی برای درایور همBS170 برای N ولی برای P چیزی تو ذهنمنیست.
    3.خوب گفتم به 9 وصل میشه دیگه oo: دوباره برای چی میپرسی؟مدار داخلیشو نگاه کن مدار امیتر مشترک هم یه نگاه بندازی میفهمی خودت..پایه COM هم مشترک دیودهای هرز گرده و همونطور که خودت میدونی دیود هرز گرد برای زمانیه که بخوای بار القایی مثل رله رو راه بندازی و این دیود ولتاژ برگشتی از سیم پیچ رو عبور میده و نمیزاره ترانزیستورت خراب بشه چون مقدار این ولتاژ که در خلاف جهت تغذیه هستش خیلی بیشتر از 12 ولته.
    بازم ممنون رئیس
    رئیس خودتی.

دیدگاه

چی شد رئیس جواب گرفتی؟

دیدگاه

سلام مهندس اول یه عذر خواهی:
        یه سوتی داغون دادم چند وقته میام صفحه رو نیگا میکنم دقت نکردم که بحثمون کشیده به صفحه دوم فکر می کردم شما هنوز جواب ندادی!!
        بعدشم این تابلو روانه درست شد مشکل از همون uln ها بود که با راهنمایی شما حل شد دمت گرم خیلی حال دادی داداش
        اما یه مدار دیگه دارم که اینو مطمئنم از سمت مثبتهاست و همون مشکل پسماند رو داره. البته الان شک کردم که مشکل از برنامه نویسی نباشه با این حال مشکل اون تابلو حل شد . ممنون و متشکرم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X