اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تبدیل 12 مستقیم به 12 متناوب

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : تبدیل 12 مستقیم به 12 متناوب

نوشته اصلی توسط electronicmohsenjudo
    دوست عزیز خروجی اون جریان زیادی نداره ................... باید بدی به ترانزیستور تا تقویت بشه

کلا اینم بگم که اگه با 12 ولت کار کنی ولتاژ خروجی 555 زیر 12 هست احتمالا

و بهتر بود همون 555 میبستی ............. باید فرکانس هم طبق فرمول 100 هرتز بگیری ........و خروجی مربعی هست نه سینوسی

و در کل ممکنه کارت راه نیفته چون دقیقا نگفتی داخل دستگاه چیه
    مرسی از راهنمایی و توجه شما داخل دستگاه یه برد ترموستاته یه هیتر تک رشته و یه گیر بکس کوچک اطلاعات دستگاه 12 ولت 1.5 آمپر و توان مصرفی 10 وات است حالا دوتا موضوع هست لطفا نحوه بستن ترانزستور های قدرت رو بگید برا 556 که مدارشو اماده کردم لطفا با توجه به همین نقشه که هست ادامشو بکشید که من بتونم وصل کنم گفتم من حرفه ای نیستم فقط با توجه به شکل قطعات رو وصل کردم لطفا اگه محاسبه ای چیزی داره خودتون اجام بدید به من بگید چی به چی وصل بشه مسئله دوم اگه اسرار بر اینه که 555 کار بشه و جواب بهتری داره آیا با توجه به دوبل بودن ne556 میشه از پایه های مشترک اون به عنوان 555 استفاده کرد این خودش 2 تا 555 هست دیگه یا جدا 555 بگیرم به نظر من 556 که تا اینجا پیش رفته مراحل بعدیشو بگید من انجام بده اگه نشد بریم سراغ 555 ؟ :cry:

دیدگاه

دوستان دیگه هم کمک کنید اگه نتیجه بده همه میتونن استفاده کنن

دیدگاه

الان دوتا مدار با 556 هست یکی معمولی و دیگری با ولوم دیوتی سیکل............ کدام رو درست کردی ........... اون مدار دیوتی سیمل دار که اصلا به درد تو نمیخوره ....

مگه من برات حساب وکتاب نکرده بودم که مدار 555 با مشخصاتی که گفتم ببند ..(شاید به کارت بیاد شاید)............ چرا رفتی با 556 بستی....................................

ولی الان وقت ندارم و باید برم نگه کنم این دیتا شیت 556 چطوری هست درکل میشه از همین 556 استفاده کرد ...........

ببین قیمتی نداره با 2000 تومان کل قطعات جور میشه همین 555 ببند .......فعلا به اون سلف و خازن هم احتیاجی نیست
        ....................HELP ME GOD ...........................

WORLD ELECTRONIC................................

nasrolahymohsen@gmail.com......................... ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط tabeta_03 نمایش پست ها
          با سلام خدمت اساتید محترم من یه دستگاه جوجه کشی دارم که با برق 12 ولت ac وجریان 1.5 آمپر و توان 10 وات کار میکنه و یه باطری خشک 12 ولت dc جریان 5 آمپر دارم حالا نیاز به یه مدار دارم که 12 dc باطری رو به 12 ac با جریان 1.5 آمپر تبدیل کنه کیت اماده پیدا نکردم خیلی تخصصی نگید چون من رشتم کشاورزیه تو کارای الکتریکی تجربه زیاد دارم لطفا بگید چه قطعاتی لازمه بخرم و چطور بهم وصل کنم یه سوال دیگه اگه بخوام تو سایتای خارجی دنبال نقشه درباره همین موضوع بگریدم باید چطوری سرچ کنم کلید واژه ها منظورمه اگه لینک هم که باشه عالیه . . .
          خیلی ساده یه دونه ترانس ۱۲ ولت ۲ امپر بگیرید بعد ورودی شو به برق شهری با سر دوشاخه به پریز دیوار وصل کنید بعد خروجی شو به دستگاه تون وصل کنید . هم ac هست و هم امپرش کمی زیاد هست که دستگاه تون قدرت زیادی میگیره. امپرش رو میتونید به دلخواه ازمغازه های ترانس فروشی انتخاب کنید. انشاالله مرغ ارزون بشه با دستگاه شما ****. من خودم این مشکل رو توی یه آداپتور داشتم و با این روش حلش کردم . خیالتون راحت باشه حتماً جواب میده . قیمتش از ۲۰ تومن بیشتر نیست . انشاءالله مشکل تون حل بشه . اگه مشکل دیگری بود من در خدمتم.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط tabeta_03 نمایش پست ها
          با سلام خدمت اساتید محترم من یه دستگاه جوجه کشی دارم که با برق 12 ولت ac وجریان 1.5 آمپر و توان 10 وات کار میکنه و یه باطری خشک 12 ولت dc جریان 5 آمپر دارم حالا نیاز به یه مدار دارم که 12 dc باطری رو به 12 ac با جریان 1.5 آمپر تبدیل کنه کیت اماده پیدا نکردم خیلی تخصصی نگید چون من رشتم کشاورزیه تو کارای الکتریکی تجربه زیاد دارم لطفا بگید چه قطعاتی لازمه بخرم و چطور بهم وصل کنم یه سوال دیگه اگه بخوام تو سایتای خارجی دنبال نقشه درباره همین موضوع بگریدم باید چطوری سرچ کنم کلید واژه ها منظورمه اگه لینک هم که باشه عالیه . . .
          خیلی ساده یه دونه ترانس ۱۲ ولت ۲ امپر بگیرید بعد ورودی شو به برق شهری با سر دوشاخه به پریز دیوار وصل کنید بعد خروجی شو به دستگاه تون وصل کنید . هم ac هست و هم امپرش کمی زیاد هست که دستگاه تون قدرت زیادی میگیره. امپرش رو میتونید به دلخواه ازمغازه های ترانس فروشی انتخاب کنید. انشاالله مرغ ارزون بشه با دستگاه شما ****. من خودم این مشکل رو توی یه آداپتور داشتم و با این روش حلش کردم . خیالتون راحت باشه حتماً جواب میده . قیمتش از ۲۰ تومن بیشتر نیست . انشاءالله مشکل تون حل بشه . اگه مشکل دیگری بود من در خدمتم

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

خیلی ساده یه دونه ترانس ۱۲ ولت ۲ امپر بگیرید بعد ورودی شو به برق شهری با سر دوشاخه به پریز دیوار وصل کنید بعد خروجی شو به دستگاه تون وصل کنید . هم ac هست و هم امپرش کمی زیاد هست که دستگاه تون قدرت زیادی میگیره. امپرش رو میتونید به دلخواه ازمغازه های ترانس فروشی انتخاب کنید. انشاالله مرغ ارزون بشه با دستگاه شما ****. من خودم این مشکل رو توی یه آداپتور داشتم و با این روش حلش کردم . خیالتون راحت باشه حتماً جواب میده . قیمتش از ۲۰ تومن بیشتر نیست . انشاءالله مشکل تون حل بشه . اگه مشکل دیگری بود من در خدمتم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X