اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نظر خواهی در مورد کاهش حرارت المنت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : نظر خواهی در مورد کاهش حرارت المنت

نوشته اصلی توسط elect2
    احتمالا با گذاشتن خازن هم بجای مقاومت بازم داغ میشه
    خازن داغ نمیشه ولی برای ساختن یک خازن با ظرفیت بالا بایستی تعداد زیادی خازن پلی استر موازی کنی که جای زیادی میگیره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamid256 نمایش پست ها
      دوست عزیز چون المنت جریان زیادی رو می کشه (البته شما توان المنت رو نگفتی...) بهترین روش همون سری کردن بود حال اگه کارت طوریه که به حد مطلوب نرسیدی از ترانس 220 به 110 یا ولتاژ کمتر استفاده کن :nice:
      تا تا قبل ۶چ که گق۴کط که که ک غمم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط javadkarimi1990 نمایش پست ها
        تا تا قبل ۶چ که گق۴کط که که ک غمم
        الان مشکلتون چیه؟
        مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
        https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

از تقسیم ولتاژ با ۲ مقاومت استفاده کن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط elect2 نمایش پست ها
            سلام دوستان محترم ابتدا خدمت شما عرض کنم که در این مدار الکتریکی نمیخام از دیمر استفاده کنم
            دو تا المنت دارم که مثل المنت اتو مو است ابتدا المنتها موازی بود و با زدن به برق شهر گرماش زیاد بود که اومدم برای اینکه ولتاژ تقسیم بشه اونها رو سری بستم بازم المنتها گرماش زیاد بود در مرحله بعد اومدم یک دیود 6 امپر با خط شهر سری کردم که نیم سیکل به المنت برسه بازم دیدم واسه کاری که میخوام گرماش زیاد هست اینبار اومدم المنتها و دیود را با لامپ سری 100 وات روشن کردم و دیدم گرماش به حد مطلوب است برای همین از یک مقاومت 10 وات و تقریبا 40 اهم استفاده کردم که دیدم مقاومت به شدت داغ میکند.
            دوستان برای اینکه گرما رو کاهش بدم راه کار دهید و نظر شما چیست؟
            به نظر شما میتونم از یک NTC استفاده کنم و در یکی از المنتها جاساز کنم برای اینکه زمانی که داغ شد مقاومتش بیاد پایین و مدار قطع بشه؟ منتظر نظرات گرانبهای شما هستم
            با سلام به شما دوست محترم.....
            می*توانید در حالتی که لامپ ۱۰۰ وات را با المنت ها سری کرده بودید ...ولتاژ دوسر المنت ها را اندازه گرفته و
            و بعد یک ترانس با همان*ولتاژ برای المنت ها قرار دهید...شاید ترانس ۲۴ یا ۴۸ ولت با جریان ۲..امپر کافی باشد
            ...ترانس با چند سر ..در ثانویه و ولتاژهای مختلف استفاده کنید تا بتوانید گرمای مورد نظر خود را در هر شرایط کاری ایجاد کنید...
            بنابراین دیگر به NTC ...و. ..PTC..و دیمر...احتیاج نخواهید داشت ...البته یک دیمر کوچک به نظر اینجانب بهترین گزینه است ...حالا انتخاب با شماست......موفق و سلامت باشید
            جدیدترین ویرایش توسط فرزاد الکترونیک; ۱۳:۳۹ ۱۴۰۰/۰۹/۱۹.

دیدگاه

خب از ترانس کاهنده ولتاژ استفاده کنید
              مثلا اگر ولتاژ100 مقدار گرمای مناسب رو میده از یه ترانس کاهنده220 به 100استفاده کنید،چون خروجیش هم متناوبه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X