اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آشنایی با PBL405

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

آشنایی با PBL405

سلام
    می خواستم یک سوالا کاملا ایتدایی و بچه گانه از اساتید بپرسم .
    شماتیک داخلی یک پل دیود به نام PBL405 چه جوریه ؟ یهنی نحوه چینش دیود ها داخل ان ؟
    و اینکه فاز و نول به کدوم پایه ها میاد و روی کدوم پایه ها قرار می گیره و خروجیش از کدوم پایه ها هستش ؟
    کمک فوری

پاسخ : آشنایی با PBL405

نوشته اصلی توسط dani222
    سلام
    می خواستم یک سوالا کاملا ایتدایی و بچه گانه از اساتید بپرسم .
    شماتیک داخلی یک پل دیود به نام PBL405 چه جوریه ؟ یهنی نحوه چینش دیود ها داخل ان ؟
    و اینکه فاز و نول به کدوم پایه ها میاد و روی کدوم پایه ها قرار می گیره و خروجیش از کدوم پایه ها هستش ؟
    کمک فوری
    http://www.datasheetcatalog.org/datasheets/70/35482_DS.pdf
    پل دیود چهار دیود بصورت بریج توی یک پکیجه
    ورودی ac به دوتا پین وسط میاد و خروجی مثبت و منفی از دوتای کنار گرفته میشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohsen++
      http://www.datasheetcatalog.org/datasheets/70/35482_DS.pdf
      پل دیود چهار دیود بصورت بریج توی یک پکیجه
      ورودی ac به دوتا پین وسط میاد و خروجی مثبت و منفی از دوتای کنار گرفته میشه

از راهنماییتون ممنون
      ولی می خواستم ببینم خوب 2 تا پایه وسط که ولتاژ AC میاد داخلش
      به کدوم پایه باید فاز رو وصل کنیم و به کدوم پایه نول ؟ یا اینکه فرقی نمی کنه ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط dani222

از راهنماییتون ممنون
        ولی می خواستم ببینم خوب 2 تا پایه وسط که ولتاژ AC میاد داخلش

سلام رفیق خودم!!....خوبی؟ حالت خوبه؟!عصبانی که نیستی؟!کتاب خریدی؟! سال نوت مبارک باشه...
        فرقی نمیکنه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط B2
          سلام رفیق خودم!!....خوبی؟ حالت خوبه؟!عصبانی که نیستی؟!کتاب خریدی؟! سال نوت مبارک باشه...
          فرقی نمیکنه.
          سلام
          نه بابا . بازم بابت اوندفه شرمنده ...!!
          بابت راهتماییت ممنون

کتاب نخریدم ولی کتاب اون انتشارات علم و صنعت رو از یکی از دوستام گرفتم .....!!
          تئوری خوب گفته بود ولی عملی نه ...!!
          بقیه کتاب هام pdf هاش رو گرفتم از اینترنت هی دارم نی خونم ولی خیلی خیلی خیلی کند آخه انگلیسی هستش و ما هم که انگلیسیمون صفر کیلومتر ..!!
          به نظرت برای پیشرفت بهتر و سریعتر چی کار کنم ؟ پیشنها دیگه ای داری ؟ یا اینکه کدوم فصل های اون کتاب رو شروع کنم بهتر هستش و بیشتر به دردم می خوره از اون فایل های پی دی اف ؟

یک سوال دیگه ای هم داشتم ..!!
          می خواستم ببینم که اگه یک منبع تغذیه سوئیچینگ با خروجی های مختلف و 300 وات رو بخواهیم هون مدار رو بکنیم بر فرض 500 وات
          کدوم قسمت ها یک مدار بیشتر تغییرات داره یا چه قطعاتی از اون بخش ها بیشتر تغییرات داره ؟
          بر فرض بخش هایی که به به عنوان نویز گیر و فیلر استفاده می شوند که تغییرات ندارند ؟ یا اونان دارند ؟
          من چه کنم که یتونم خوب و حرفه ای و سریع طراحی منابع تغذیه سوئیچینگ را یاد بگیرم ؟

و سوال آخر اینکه توی شماتیک و مدار منبع تغذیه سوئیچینگ ؟منظور از L4 یا L6 یا L5 چیه ؟ سلف ها با مشخصات ایتاندارد هستند که اینجوری مشخص می شوند ؟ یا چوک با هسته فریت هستند ؟ چی هستند ؟

ببخشید بابت سوالات مسخرم .
          تازه کاره تازه کارم
          سوالاتم مومی نداره ...!!
          ممنون

دیدگاه

نه بابا . بازم بابت اوندفه شرمنده ...!!
            بله متوجه هستم پیش میاد دیگه...مهم نیست.
            به نظرت برای پیشرفت بهتر و سریعتر چی کار کنم ؟ پیشنها دیگه ای داری ؟ یا اینکه کدوم فصل های اون کتاب رو شروع کنم بهتر هستش و بیشتر به دردم می خوره از اون فایل های پی دی اف ؟
            در اینده نزدیک تاپیکی در این باره شروع میکنم.ولی کتاب کوک بوک مارتی براوون هم خوبه.
            می خواستم ببینم که اگه یک منبع تغذیه سوئیچینگ با خروجی های مختلف و 300 وات رو بخواهیم هون مدار رو بکنیم بر فرض 500 وات
            کدوم قسمت ها یک مدار بیشتر تغییرات داره یا چه قطعاتی از اون بخش ها بیشتر تغییرات داره ؟
            کلی اگه بخوام بگم ترانس دیود و خازن ورودی و ترانزیستور قدرت.
            منظور از L4 یا L6 یا L5 چیه ؟ سلف ها با مشخصات ایتاندارد هستند که اینجوری مشخص می شوند ؟ یا چوک با هسته فریت هستند ؟ چی
            هستند ؟
            معمولا سلف ها رو با L نشون میدن و ترانس هارو با T

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X