اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

داغ کردن ماسفت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : داغ کردن ماسفت

نوشته اصلی توسط giga0101
    نمیدونم اما فکر کنم برای یک فلاشر ساده اختلالی ایجاد نکنه. اینطور نیست؟
    بله منم اینطور فکر میکنم
    Gelecek Bizimdir >

دیدگاه

سلام ببخشید دیر جواب دادم.من مدار شمارو محاسبه کردم...اولا مقاوت 1.6 کیلو تو رنج استاندار نیست حتما 1% که پیدا کردی..ببین دوست عزیز مدار که داری مشکل نداره مقادیرش رو همون بذار تا به قول خودت 3 سال کار کنه......
      http://araltech.ir/uploads/posts/2013-08/1376036237_555-led-flasher.jpg
      ثانیا :این کلمه مدام بین -12 و+12 منو خیلی اذیت میکنه ما به اون تو برق میگیم فرکانس.... بعد مگه ورودی ایسی شما -12 داره که خروجی(3 ) -12 بشه بهتره بگی بین زمین و+12 نوسان میکنه(موج مربعی)...ثالثا:فرکانس که ایسی توش بایاس شده رو حساب کردم اگر اون پتانسیومتر رو اتصال کوتاه کنی حداکثر فرکانسو میگیری....که اونم 50 هرتز ناقابل نیست و نیازی به دیود فست نداری همون 1n4007 جوابتو میده.. رابعا: نیازی به ماسفت نداری بگو چه چیزی رو میخوای درایو کنی تا ترانزیستور مناسب رو بهت بگم...خامسا:ولتاژ 12- رو چه جوری درست کردی؟؟؟ با ترانس سه سر یا با آیسی؟؟؟(باتری ولتاژ منفی نداره زمین داره و +"هرچیزی&quot
      موفق باشید
      خدایا لحظه ای ما را به حال خود وا مگذار....الهی آمین

دیدگاه

نوشته اصلی توسط AMIR FARAHANI
        سلام ببخشید دیر جواب دادم.من مدار شمارو محاسبه کردم...اولا مقاوت 1.6 کیلو تو رنج استاندار نیست حتما 1% که پیدا کردی..ببین دوست عزیز مدار که داری مشکل نداره مقادیرش رو همون بذار تا به قول خودت 3 سال کار کنه......
        http://araltech.ir/uploads/posts/2013-08/1376036237_555-led-flasher.jpg
        ثانیا :این کلمه مدام بین -12 و+12 منو خیلی اذیت میکنه ما به اون تو برق میگیم فرکانس.... بعد مگه ورودی ایسی شما -12 داره که خروجی(3 ) -12 بشه بهتره بگی بین زمین و+12 نوسان میکنه(موج مربعی)...ثالثا:فرکانس که ایسی توش بایاس شده رو حساب کردم اگر اون پتانسیومتر رو اتصال کوتاه کنی حداکثر فرکانسو میگیری....که اونم 50 هرتز ناقابل نیست و نیازی به دیود فست نداری همون 1n4007 جوابتو میده.. رابعا: نیازی به ماسفت نداری بگو چه چیزی رو میخوای درایو کنی تا ترانزیستور مناسب رو بهت بگم...خامسا:ولتاژ 12- رو چه جوری درست کردی؟؟؟ با ترانس سه سر یا با آیسی؟؟؟(باتری ولتاژ منفی نداره زمین داره و +"هرچیزی&quot
        موفق باشید
        ممنون!!!
        بابت کلمات غیر اصولی که به کار بردم عذر میخوام... هنوز ترم 3 برق کنترل ام...
        دوباره با مولتی متر که چک .فهمیدم درست میفرمایید...
        خروجی مدار قراره وصل بشه به تابلو LED که هر کانال 3000 تا led داره!!! برق ورودی هم پاور کامپیوتر یا ترانس است.
        باز هم ممنون که پیگیر هستید. خدا خیرتون بده.
        یا حق

دیدگاه

خواهش میکنم این حرفا چی آقا...من دقیقا نوع led هاتون رونمیدونم ولی اگر هر 20led میلی آمپر جریان بکشه درکل میشه 60 آمپر که هیچ پاور کامپیوتری نمیتونه این جریان رو تامین کنه نهایتا دیگه 30 آمپر بتونه تامین کنه... بعد تازه پاور کامپیوتر ولتاژ 3-رو حداکثر تا 0.8 آمپر بتونه تامین کنه(شما نمیتونید از اون مقاومت 470 اهمی استفاده کنید زیرا هم جریان زیاده هم تو اون جریان مقدار مقاومت عوض میشه(قانون اهم) در ضمن تو 60آمپر مقاومت وات خیلی خیلی بالا لازم داری که فکر نکنم بتونی پیدا کنی ) ...پس باید تغذیه مدارت مستقیم 3 ولت باشه البته باید تغدیه آیسیت همون 12 باقی بمونه ....شما یا باید یه منبع سوییچینگ صنعتی متقارن بخرید که ولتاز خروجیش -3و+3وgndو+12 داشته باشه که 3 ولتی 60آمپر رو باید بتونه تامین کنه(البته باید یه کم بالاتر هم باشه تا بتونه راحت کارکنه)...البته به نظر من پروژتون خیلی سنگینه چون هم هزینش زیاده هم کوچکترین اشتباه در محاسبه باعث سوختن منبعت یا همه led میشه شما باید با فرد خبره در ضمینه الکترونیک(یا الکترونیک صنعتی) کار کنید که تسلط کامل به سویچینگ داشته باش.. شاید یه همچین منبعی پیدا نشه....وباید توسط کسی طراحی بشه...میتونی یه تعداد led رو سری کنی و یه ولتاژ مناسب مثلا 14 بندازی روش که به هرled سه ولت برسه...که اصلا کار اصولی نیست (به دلایل فنی)...میشه بیشتر توضیح بدید چرا نیاز به 3000 led چشمک زن دارید؟؟ ...
          خدایا لحظه ای ما را به حال خود وا مگذار....الهی آمین

دیدگاه

ممنون. led ها 3 تا 3 تا و یا 4 تا 4 تا سری موازی میشن.
            برای یک تابلو میخوام. قراره برای یکی از فامیل ها بسازمش...
            با این روش روی جریان صرفه جویی میشه. یک ترانس 6 آمپر کافیه(همون طور که تابلو ساز ها میزنن)
            برای همین اگه بتونم 12 ولت 6 آمپر رو با تلفات حرارتی کم از ماسفت یا ترانزیستور بکشم برای کار من خیلی عالیه...

دیدگاه

اصولا ماس فت ها نمی تونن خطی کار کنن و باید به ناحیه اشباع بره وگرنه نتنها داغ میکنه بلکه در تلفات بیشتر از 125 وات هم عین یک فیوز تند میسوزه .
              حالا شما بگو چطوری ماس قت رو بکار بردی.
              تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
              داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

سلام دوست عزیز. با 555 و ترانزیستور bd140 لطف کنید پست های قبلی رو ببینید.
                ممنون.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط giga0101
                  نمیدونم اما فکر کنم برای یک فلاشر ساده اختلالی ایجاد نکنه. اینطور نیست؟
                  اتفاقا بیشترین اختلالو ایجاد میکنه و ربطی به سادگی نداره . . . . . .
                  آدرس وبلاگ هاي من : http://circuitsmap.samenblog.com
                  http://majmue.ir

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : داغ کردن ماسفت

نوشته اصلی توسط lktra
                    اتفاقا بیشترین اختلالو ایجاد میکنه و ربطی به سادگی نداره . . . . . .
                    هیچ وقت سرسری از روی مسائل رد نشوید .
                    آدرس وبلاگ هاي من : http://circuitsmap.samenblog.com
                    http://majmue.ir

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X