اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی در مورد مقاموت های اجری گچی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی در مورد مقاموت های اجری گچی

با سلام در مداری مقاومت اجری سوخته بود و مقدارش این بود 20w47 در بازار همین مقدار بیدا نکردم و دومقاوت 10w39j و 10w12j جایگزین کردم دو بایه های مقاومت به هم لحیم کرد اما با مولتی متر عدد 9.6 اهم نشان می دهد مگر نباید مجموع دو مقاومت یعنی 51 اهم نشان بده

پاسخ : راهنمایی در مورد مقاموت های اجری گچی

مقاومت بعدی 20w1rj بود که دو مقاومت 10w0.33 جایگزین کردم و با مولتی متر مقدار 8 اهم نشان میده می خواستم بدونم برای مدار مشکلی بیش نمیاد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط behzadpersian
      مقاومت بعدی 20w1rj بود که دو مقاومت 10w0.33 جایگزین کردم و با مولتی متر مقدار 8 اهم نشان میده می خواستم بدونم برای مدار مشکلی بیش نمیاد
      گاهی اوقات سیم اهم متر خودش دارای مقاوت هست و درصورتی که دوسر پراب بهم وصل بشن مقدار صفر اهم رو نشون نمیده

دیدگاه

با سلام در مداری مقاومت اجری سوخته بود و مقدارش این بود 20w47 در بازار همین مقدار بیدا نکردم و دومقاوت 10w39j و 10w12j جایگزین کردم دو بایه های مقاومت به هم لحیم کرد اما با مولتی متر عدد 9.6 اهم نشان می دهد مگر نباید مجموع دو مقاومت یعنی 51 اهم نشان بده
        سلام
        آیا مقاومتها رو بصورت صحیح بهم متصل کردین. برای جمع مقادیر مقاومتها باید درحالت سری به هم وصل شوند.
        در حالت سری:
        Rt=r1+r2+rn
        در حالت موازی:
        Rt=r1*r2*rn/r1+r2+rn
        کد آخر نشان دهنده مقدار خطا مقاومت هستش:
        F = +- 1%
        G = +- 2%
        J = +- 5%
        K = +- 10%
        M = +- 20%

دیدگاه

.....................

دیدگاه

خیلی ممنون از راهنمایی شما عزیزان فهمیدم که چه طوری مقامت ها را به صورت سری در مدار ببندم فقط این مقدارشون زیاد کم شده برای مدار مشکل ایجاد نمیکنه

دیدگاه

خیلی ممنون از راهنمایی شما عزیزان فهمیدم که چه طوری مقامت ها را به صورت سری در مدار ببندم فقط این مقدارشون زیاد کم شده برای مدار مشکل ایجاد نمیکنه
              ببخشید منطورتون رو متوجه نشدم میشه بیشتر توضیح بدین . درحالت سری مقدار مقاومتها با هم جمع میشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ab88
                ببخشید منطورتون رو متوجه نشدم میشه بیشتر توضیح بدین . درحالت سری مقدار مقاومتها با هم جمع میشه.
                همونطور که گفتید مقاوت ها را بصورت سری بستم و مقدارشون با هم جمع شد منظورم این بود همانطور که در بست های بالا گفتم مقاوت اصلی مدار اهمش فرق می کرد و چند تا مقاوت که جمع انها تقریبا در محدوه اش می شد انتخاب کردم و میخواست بدانم اگه مقدار مقاوت ها دقیقا مشابه نباشه و چند اهم اختلاف داشته باشه برای مدار مشکلی ایجاد نمیکنه

دیدگاه

همونطور که گفتید مقاوت ها را بصورت سری بستم و مقدارشون با هم جمع شد منظورم این بود همانطور که در بست های بالا گفتم مقاوت اصلی مدار اهمش فرق می کرد و چند تا مقاوت که جمع انها تقریبا در محدوه اش می شد انتخاب کردم و میخواست بدانم اگه مقدار مقاوت ها دقیقا مشابه نباشه و چند اهم اختلاف داشته باشه برای مدار مشکلی ایجاد نمیکنه
                  سلام
                  معمولا از کاربرد مقاومت در مدار و نوع مدار میشه به این قضیه پی برد.

دیدگاه

مقاومتها رو موازی بستی نه سری
                    راه در جهان یکی است و ان راه راستی است

دیدگاه

احتمالا مقاومت 39 اهم 10 واتت بسوزه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X