اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

برق گرفتگی فقط با سیم فاز

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : برق گرفتگی فقط با سیم فاز

:conused: شما مطئنی هستی در ان موقع فاز خودش میشه نول :eek: بعدا جهت حرکت برق یا از طرف قطب مثبت باتری حرکت میکنه به طرف قطب منفی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    این هم بگم
    جهت حرکت الکترونها از نقطه فزونی الکترون(قطب منفی) بطرف نقطه کمبود الکترون(قطب مثبت) میباشد, ولی در صنعت, طبق قرارداد,جهت جریان, خلاف جهت الکترونها در نظر گرفته میشود, یعنی از قطب مثبت, بطرف قطب منفی.

این اختلاف که درجهت جریان وجهت حرکت الکترونها موجود است مربوط بزمانی میشود که هنوز از الکترونها وحرکت آنها چیزی نمیدانستند وجهت جریان رااز قطب مثبت بطرف قطب منفی فرض کرده بودند.این فرض امروزه نیز باقی است وجهت جریان بهمان ترتیب درنظر گرفته میشود زیرا در صنعت ودر نوشته ها وکتابها بکاررفته است وتغییر آن باعث ایجاد اشکالاتی میگردد.

پروفسور مکس پلانک برنده جایزه نوبل اختلاف بین دوجهت فوق را برای وضوح بدین ترتیب شرح داده است: جهت فنی جریان از قطب مثبت به منفی است ولی الکترونها مانند ماهیهایی که برخلاف جهت آب شنا میکنند از قطب منفی بطرف قطب مثبت حرکت میکنند.
    !!!!!اگر به دست من افتد فراق را بکشم!!!!!!
    نمی خواستم برم رفتم پشیمونم اگه رفتم دارم می میرم از عشقت من از عشق تو سر رفتم نمی تونم که برگردم به احساس تو بد کردم نفهمیدم چی پیش اومد که قرمز بودو رد کردم

[move]-----------خداوند لعنتشان كند...-------------[/move]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مجتبی باغبانزاده
      راستی من بچه که بودم
      شیلنگ آب گرفته بودم روی کلیدهای خونمون همینطوری که میشستم دستمو میلرزوند
      خیلی برام جالب بود
      چند دقیقه کلید رو شستم ولی به جز لرزشی کوچک اتفاق خاصی نیفتاد
      چرا نمردم؟؟؟ :biggrin:
      :surprised: اگه می خوایی خودت رو با برق بکشتن بدی این راهش نیستا :mrgreen:
      نوشته اصلی توسط masoud 578
      آقا ما یه سوال داریم :biggrin:
      مگه نمیگیم زمانی که اختلاف پتانسیل نباشه برق نمیگیره؟؟ حالا شما تو هوا هم که باشی اگه دستت خیس باشه و دست بزنی به فاز فاتحه! درسته تا اینجاش یا نه؟؟ خوب حالا چرا پرنده ها موقع بارون که میشینن روی کابل (بعضا فشار قوی :surprised هیچیشون نمیشه؟؟؟
      چون بین دو پای پرنده اون قد اختلاف پتانسیل کم هستش که یا اصلا جریانی ازش عبور نمی کنه یا جریانی هم اگه باشه خیلی کمه به قول دوستمون چون جسم مون که اینجا پرنده هستش با کابل هم پتانسیل شده و اختلاف پتانسیلی وجود نداره دیگه جریانی هم به وجود نمی آد که بخواد باعث برق گرفتگی بشه .
      برای تعمیر بعضی از کابل های فشار قوی با هلیکوپتر دقیقا همین کار رو می کنن با اتصال هلیکوپتر به کابل فشار قوی اونارو هم پتانسیل می کنن و سپس اون تکنسینی که سوار هلیکوپتر هستش شروع به تعمیر یا تعویض قطعه سوار شده روی کابل می کنه :agree:
      خداوند بی نهایت است اما به قدر نیاز تو فرود می آید ، به قدر آرزوی تو گسترده می شود و به قدر ایمان تو کارگشاست.
      [hr]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مجتبی باغبانزاده
        دستت طلاپس اینم تست کن خیال منو راحت کن
        تجهیزات لازم
        یک عدد صندلی پایه پلاستیکی از همینا که پلاستیک فروشیا میفروشن
        یک عدد سیم برق ( البته فقط فاز)
        آقا مهدی گل
        منتظر نتیجه ایم
        مرسی
        قبلا با همین شرایط برق گرفتسم!

4 پایه فلزی که البته کفش پام بود ولی سهل انگاری کردم و دستم به دیوار بود!

میدونی شنیدن کی بود مانند دیدن... حالا من 100 بار هم که بگم فایده نداره ،آ‌شما امتحان بکن بعد خبرش رو به ما بده (ترجیحا با سه فاز )

دیدگاه

نوشته اصلی توسط milad-admin
          همانطور که قبلا گفتم این جور چیزا در الکتریسته هنوز کامل تعریف نشده یک سر از دوستان میگن چون بروی تک سیم میشنن برق نمیگیره یک سری دیگه هم میگن چون پوست پای پرنده ها یک حالت عایقی داره یا پلاستکی هستندو..... باید بگم که هر دو دسته از دوستان درست میگن ولی باز هم مطمئن هستم دلایلهای دیگه هم وجود داره پس باید خیلی تحقیق کرد در اول تحقیق باید برید پرنده شناسی بخونید
          قبلا بحث شد و جواب هم گرفتیم . اول اینکه شما رو یک صندلی عایق واستید دوبار برق شما رو میگیره .
          اینطوری بگم وقتی که شما کفش به پاتون پوشیده اید تقریبا با زمین عایق هستید . مقاومت چند صد گیگا اهمه . هیچ جریانی از بدن رد نمیشه .
          ولی برق ما رو میگیره .
          تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
          داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliila
            قبلا بحث شد و جواب هم گرفتیم . اول اینکه شما رو یک صندلی عایق واستید دوبار برق شما رو میگیره .
            اینطوری بگم وقتی که شما کفش به پاتون پوشیده اید تقریبا با زمین عایق هستید . مقاومت چند صد گیگا اهمه . هیچ جریانی از بدن رد نمیشه .
            ولی برق ما رو میگیره .
            سلام بله کاملا درسته ولی اگه شینده باشید میگن مقاومت بدن در انسان های مختلف متغیر هست یعنی بعضی ها کم و بعضی ها مقاومت بیشتر دارند یعنی ممکن هست من کفش عایق پوشیده باشم به سیم دست بزنم برقی گرفتی احساس نکنم ولی کسی دیگه هم با هیمن کفش عایق در همان مکان به همون سیم دست بزنه برق بگیرتش
            نمی خواستم برم رفتم پشیمونم اگه رفتم دارم می میرم از عشقت من از عشق تو سر رفتم نمی تونم که برگردم به احساس تو بد کردم نفهمیدم چی پیش اومد که قرمز بودو رد کردم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliila
              ولی برق ما رو میگیره .
              آقا من این قسمتشو متوجه نشدم...چطوری بدون عبور جریان برق میگیره؟؟ چنین چیزی غیر ممکنه
              کم گوی و گزیده گوی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط masoud 578
                آقا من این قسمتشو متوجه نشدم...چطوری بدون عبور جریان برق میگیره؟؟ چنین چیزی غیر ممکنه
                بدون عبور جریان که نمیشه منظور دوستون این بود که به زاهر عبور جریان وجود نداره یا عاشق هست

دیدگاه

آقا یک چیزی اگه آدم تو هوا باشه ولی فاصله هوایی کم باشه بین بدن و زمین، برق میگیره یا نه؟
                  قوس الکتریکی اینجا هم اتفاق میفته یا نه مثل دستگاه جوشکاری یا رعد و برق؟
                  پیش به سوی بی نهایت و فراتر از آن :nerd:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط milad-admin

بدون عبور جریان که نمیشه منظور دوستون این بود که به زاهر عبور جریان وجود نداره یا عاشق هست
                    در حقیقت با پوشیدن کفش مقاومت حقیقی بدن با زمین صفر میشه ولی امپدانس بدن با زمین خیلی کم است .بدن و کره زمین دو جوشن یک خازن رو تشکیل میده . ظریب دیالکتریک آب خیلی زیاده و بدن انسان از آب درست شده . برا همین پرنده ها در ارتفاع چند ده متری زمین برق نمیگیردتشون .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aLi.Mec87
                      آقا یک چیزی اگه آدم تو هوا باشه ولی فاصله هوایی کم باشه بین بدن و زمین، برق میگیره یا نه؟
                      قوس الکتریکی اینجا هم اتفاق میفته یا نه مثل دستگاه جوشکاری یا رعد و برق؟
                      طبق توضیجات دوستمون aliila آره دیگه مثلا اگه از کابل برق مترو آویزون شی و به زمین نزدیک باشی همه جا رو منور میکنی :biggrin: اما اگه نه از زمین دور باشی هیچ اتفاقی نمیفته. درسته رفیق علی؟
                      کم گوی و گزیده گوی

دیدگاه

سلام
                        ببینید اصولا برقی که از بدن شما عبور می کنه دارای ولتاژ و جریانه هرچی مقدار این جریان یا ولتاژ بیشتر باشه احتمال برق گرفتگی شما بیشتر میشه. :nerd:
                        اصولا مقاومت بدن انسان حدودا 1000 اهم و جریان قابل تحملش 30MA هست. حالا شما حساب کنید با چه ولتاژی شمارو برق نمی گیره.

دیدگاه

حالا اگر فاز رو کنار بگذاریم و کفش عایق نپوشیم و به نول دست بزنیم ، دچار برق گرفتگی میشیم یا نه ؟
                          امضاندارم. ميشه انگشت بزنم...؟

www.AsanService.ir

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hossein.a
                            حالا اگر فاز رو کنار بگذاریم و کفش عایق نپوشیم و به نول دست بزنیم ، دچار برق گرفتگی میشیم یا نه ؟
                            در بعضی مواقع نول نسبت به زمین صفر نیست.اصطلاحا میگن نول جابجا شده.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیر مهدی جمشیدی
                              سلام
                              ببینید اصولا برقی که از بدن شما عبور می کنه دارای ولتاژ و جریانه هرچی مقدار این جریان یا ولتاژ بیشتر باشه احتمال برق گرفتگی شما بیشتر میشه. :nerd:
                              اصولا مقاومت بدن انسان حدودا 1000 اهم و جریان قابل تحملش 30MA هست. حالا شما حساب کنید با چه ولتاژی شمارو برق نمی گیره.
                              اصلا اینطوری که میگی نیست رفیق. مقاومت بدن انسان بستگی به میزان رطوبطش داره بنابراین مثلا مقاومت چشم از پوست خشک خیلی کمتره. اما واسه من بشخصه مقاومت پوست دستم(خشک) رو هزبار که اندازه گرفتم بین پنجاه تا شصت کیلواهم بود (این مقدار خیلی منو ترسوند :surprised و پوست خیس حدود ده کیلو اهم. ضمنا اگه با سی میلی آمپر قرار بود بمیریم که با یه باطری دوازده ولتی فاتحه! یجایی دوستمون HI VOLTAGE گفته بود برای برق گشتگی(!) نیاز به عبور جریان 750 میلی آمپر از بدن وجود داره. یعنی با عبور 750MAH انسان میمیره. و این به نظر منطقی میاد! :agree:

حالا یک سوالی برای خودم پیش آمده،، اونهم اینکه چرا موقعی که سیم فاز رو مستقیم به زمین میزنیم هیچ جریانی ازش عبور نمیکنه؟ شاید سوالم به نظرتون مسخره و مضحک بیاد اما اصلا متوجه نیستم که چرا فقط وقتی مقاومتی مثل بدن سر راهش قرار میگیره جریان عبور میکنه؟؟
                              کم گوی و گزیده گوی

دیدگاه

از دوستان کسی نظری نداره؟
                                کم گوی و گزیده گوی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X