اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

برق گرفتگی فقط با سیم فاز

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : برق گرفتگی فقط با سیم فاز

نوشته اصلی توسط masoud 578
    چرا موقعی که سیم فاز رو مستقیم به زمین میزنیم هیچ جریانی ازش عبور نمیکنه؟
    جریانو اندازه گرفتی ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammad751
      جریانو اندازه گرفتی ؟
      آره، صفر صفر. بعدش دل و روده مولتی متره از خنده ریخت بیرون :cry2:
      کم گوی و گزیده گوی

دیدگاه

اره حتما 0بوده :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :twisted:
        برو شیر درنده باش ای دغل میانداز خود را چو روباه شل
        راهنمایی در مورد ساخت فلزی اب

دیدگاه

مقاومت سرامیک که زیاده البته اون نوعی که در دسترس من بود حتی تو رنج 2 گیگ هم چیزی نشون نمیداد .. به اندازه کف دو دست روی هر سرامیک آب نمک ریختم برای شبیه سازی فشار دست.. فاصله نیم متر
          مقاومت سنگه فک کنم آهکی جلوی پنجره که خیس هم بود (به علت سردی هوا ) کمتر از 100 کیلو میشد .. سطح مقطع به اندازه کف یه دست .. فاصله نیم متر (به کمک آب نمک)
          مقاومت گچ خشک .. سظح مقطع به اندازه یه انگشت (نمیشد بیشتر خیس کرد چون عواقبداره : )) ) .. آب معمولی ..فاصله 2 سانتی 4 مگ.. و فاصله هر چقدر بیشتر میشد مقاومت هم بیشتر میشد ولی مثلا بعد از 10 سانت دیگه خیلی زیاد نمیشد و تقریبا ثابت بود بیشتر از نیم متر تست نکردم حداکثر 11 مگ نشون داد

با این تفاسیر مقاومت اون قسمت از مداری که توسط زمین بسته میشه و طولش شاید بیشتر از چند کیلومتر باشه میتونه در حدی باشه به به اون شدت برقگرفتگی ایجاد کنه ؟
          خاصیت خازنی نمیتونه باعث ایجاد برقگرفتگی بشه ؟
          زندگی پر ز وجود است ولی ..
          ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط afceaglee2013
            مقاومت سرامیک که زیاده البته اون نوعی که در دسترس من بود حتی تو رنج 2 گیگ هم چیزی نشون نمیداد .. به اندازه کف دو دست روی هر سرامیک آب نمک ریختم برای شبیه سازی فشار دست.. فاصله نیم متر
            مقاومت سنگه فک کنم آهکی جلوی پنجره که خیس هم بود (به علت سردی هوا ) کمتر از 100 کیلو میشد .. سطح مقطع به اندازه کف یه دست .. فاصله نیم متر (به کمک آب نمک)
            مقاومت گچ خشک .. سظح مقطع به اندازه یه انگشت (نمیشد بیشتر خیس کرد چون عواقبداره : )) ) .. آب معمولی ..فاصله 2 سانتی 4 پیپ .. و فاصله هر چقدر بیشتر میشد مقاومت هم بیشتر میشد ولی مثلا بعد از 10 سانت دیگه خیلی زیاد نمیشد و تقریبا ثابت بود بیشتر از نیم متر تست نکردم

با این تفاسیر مقاومت اون قسمت از مداری که توسط زمین بسته میشه و طولش شاید بیشتر از چند کیلومتر باشه میتونه در حدی باشه به به اون شدت برقگرفتگی ایجاد کنه ؟
            خاصیت خازنی نمیتونه باعث ایجاد برقگرفتگی بشه ؟
            تازه موقع برق گرفتگی آبنمک هم زیر پامون نیست معمولا :mrgreen:
            کم گوی و گزیده گوی

دیدگاه

پروب مولتی مترو به کجا وصل کردی ؟ رنج جریان روی میلی آمپر AC بوده ؟

دیدگاه

پروب مولتی مترو به کجا وصل کردی ؟ رنج جریان روی میلی آمپر AC بوده ؟
                یک سرشو یا پودر سنگ وصل کردم ب سرامیک، مولتی مترم همونجوری بود که شما میفرمایین.
                کم گوی و گزیده گوی

دیدگاه

یک سرشو یا پودر سنگ وصل کردم ب سرامیک، مولتی مترم همونجوری بود که شما میفرمایین.
                  یک سر پروب به فاز و سر دیگه رو به دیوار گچی کنار پریز زن اگر دیوار رنگ شده باشه یک مقدار دیوارو خراش بده رنج امپرمتر ابتدا روی آمپر AC باشه بعد اگر لازم شد رنجو کم کن بزار رو میلی آمپر .البته در این حالت هر دو پروب برق دارند بایستی مواظب باشی

دیدگاه

یک سر پروب به فاز و سر دیگه رو به دیوار گچی کنار پریز زن اگر دیوار رنگ شده باشه یک مقدار دیوارو خراش بده رنج امپرمتر ابتدا روی آمپر AC باشه بعد اگر لازم شد رنجو کم کن بزار رو میلی آمپر .البته در این حالت هر دو پروب برق دارند بایستی مواظب باشی
                    نمیشه، نشون نمیده! شما خودتم بیزحمت یه امتحانی بکن نتیجه رو به مام بگو.
                    کم گوی و گزیده گوی

دیدگاه

نمیشه، نشون نمیده! شما خودتم بیزحمت یه امتحانی بکن نتیجه رو به مام بگو.
                      باتری مولتی متر من تموم شده هر وقت خریدم تست می کنم

دیدگاه

من امتحان کردم صفربود .. رنج 20 میلی .. یه مقدار از گچ رو هم مرطوب کردم ولی باز صفر بود
                        ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط afceaglee2013
                          من امتحان کردم صفربود .. رنج 20 میلی .. یه مقدار از گچ رو هم مرطوب کردم ولی باز صفر بود
                          به یه سطح اهنی که تا 20 30 سانت داخل زمینه بزن
                          سلامت مولتی متر تون رو تضمین نمیکنم
                          برو شیر درنده باش ای دغل میانداز خود را چو روباه شل
                          راهنمایی در مورد ساخت فلزی اب

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ehsanajal
                            بحث سر اینه که چرا اگر با یک دست فازو لمس کنیم و با دست دیگه دیوارو لمس کنیم برق میگیره ولی با اتصال مستقیم فاز و دیوار جریانی ایجاد نمیشه. با کفشی که تهش پلاستیکی بود به فاز دست زدم هیچ برقی رو حس نکردم اگر پای خازن وسط باشه نبایستی بین کف پا و زمین در این حالت اتصال خازنی بوجود بیاد؟ اگر همون موقع با نوک انگشت دیوارو لمس میکردم برق میگرفت یا نه؟

دیدگاه

با کفشی که تهش پلاستیکی بود به فاز دست زدم هیچ برقی رو حس نکردم اگر پای خازن وسط باشه نبایستی بین کف پا و زمین در این حالت اتصال خازنی بوجود بیاد؟
                              همه کفش جهان زیرش پلاستیکیه. مگه سفارش بدیدن دست دوز ( زیره چرم ) براتون بدوزن که حدود پانصد هزار تومن و بیشتر براتون آب میخوره .
                              پس چرا همه مردم رو در حالی که کفش پاشون است برق میگیره ؟ شما هم با دلی آرام اول خوب وصیت کن بعد کفشات رو بپوش بعد مطمین باش که کلید برق روشن است بعد قشنگ یک 10 سانتی متر سیم فاز رو لخت کن و قشنگ بگیر کف دست (با یکم فشار) بعد دوبار بیا نتیجه رو بگو . یک فیلیم هم بگیری بدنیست .
                              تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
                              داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ehsanajal
                                وقتی برق ما رو میگیره آهنی که 20 سانت زیر زمین رفته نیست که درسته ؟ ما هم نمیخوایم ارت درست کنیم ..پس وقتی آزمایش میکنیم نباید اون رو در نظر بگیریم ولی برای شبیه سازی کف دست یا پا باید یه مقداری دیوار یا زمین رو خیس کنیم
                                در مورد مولتی متر هم وقتی که سنگ آهکی جلوی پنجره که مرطوبه وقتی احساس خفیف برقگرفتگی میکنم1.5 تا2.5 میلی رو نشون میده پس سالمه حداقل یه چیزی نشون میده و منطقی هم هست عددش (شاید حالا به خاطر اهم فیوزش دقیق نشون نده یا دو سه برابر نشون بده یا ...)

یه چیزی هم هست در مورد اینکه بعضی دوستان میگن در مورد برگشت الکترون ها به ارتی که زیر ترانس درست شده به نظر میاد اصلا منطق حرفشون درست نباشه یعنی اصلا لازمه مسیر بسته بوجود بیاد ؟
                                چرا میگم لازم نیست ؟ چون جریان متناوبه و حرکت الکترون ها هم بسیار کند جریان یک پنجاهم ثانیه از نول به فازه و یک پنجاهم ثانیه از فاز به نول .. حالا در این فاصله کم الکترون ها همدیگه رو هل بدن به طرف ارت ترانس به نظر دور از ذهن میاد .. در مورد برقگرفتگی عرض میکنم
                                نمیدونم امتحان کردید یا نه یه تکه فلز با حجم زیاد هم میتونه به عنوان زمین استفاده بشه در حالی که در هوا معلقه البته جریان بسیار کمی عبور میکنه ولی مثلا با یه ال ای دی میشه دید جریانی هست
                                شاید اصلا در جریان متناوب مسیر بسته قرار نیست وجود داشته باشه مثل تخلیه الکتریسیته ساکن البته الکتریسیته ساکن با جریان متناوب خیلی فرق داره ولی به عنوان مثال عرض کردم !

البته اساتید نیان بگن بدون کفش پریدی وسط بحث میدونم چرت پرت گفتم حالا ایشالا دوستان اگر نظرم درست نبود اصلاح میکنن

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X