اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چند سوال الکترونیکی ابتدایی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : چند سوال الکترونیکی ابتدایی

نوشته اصلی توسط nimdar نمایش پست ها
    درود
    دیود هرز گرد دو سر بوبین رله فراموش شده است. ولتاژ بیس - امیتر بررسی شود(اگر ولتاژ وجود داشته باشد و بالای 0.6 ولت باشد رله بسته میشود). ولتاژ کلکتور امیتر بررسی شود(اگر صفر باشد رله بسته شده اگر برابر Vcc باشد تراتزیستور قطع و رله باز است) .
    ولتاژ بیس امیتر صفر هست و ولتاژ CE برابر Vcc میباشد. ولی باز هم رله ها بسته میشن. خیلی برام عجیبه

من تا به حال با اپتو کوپار کار نکردم. البته که برای استفاده از اپتو باید طراحی مدار رو عوض کنم که مستلزم هزینه بالایی هست و به صرفه نیست
    جدیدترین ویرایش توسط P.maddah39; ۱۶:۴۴ ۱۴۰۲/۰۵/۱۴.
    دوستان عزیز همه ما بدون هیچ توقعی توی این انجمن دانسته هامون رو با هم به اشتراک میگذاریم. کمترین توقع یک لایک می باشد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط P.maddah39 نمایش پست ها
      ولتاژ بیس امیتر صفر هست و ولتاژ CE برابر Vcc میباشد. ولی باز هم رله ها بسته میشن. خیلی برام عجیبه

من تا به حال با اپتو کوپار کار نکردم. البته که برای استفاده از اپتو باید طراحی مدار رو عوض کنم که مستلزم هزینه بالایی هست و به صرفه نیست
      با سلام
      ورودی nc رو با یه مقاومت 10 کیلو به زمین وصل کنین.
      یه اشتباه دیگه که ممکنه پیش بیاد اتصال ناصحیح پایه های بیس و امیتر و کلکتور روی فوت پرینت قطعه تو pcb هست.
      کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط P.maddah39 نمایش پست ها

دوست عزیز یک بار برام پیش اومد داشت
        بردم بلا استفاده می شد داخل همون اپتوکوپلر در خروجی کلکتور و
        امیتر یک ترانزیستور هست یعنی دو تا از جای پایه های ترانزیستور اون مقاومت
        هم به پایه شماره یک اپتوکوپلر وصل میشه پایه دوم اپتوکوپلر هم باید با یک
        سیم کوچک به زمین متصل بشه شاید یک یا دو سوراخ هم باید با
        مینی دریل اضافه بشه با این روش ها میشه برخی بردها رو نجات داد
        جدیدترین ویرایش توسط شاهین کمالی روستا; ۱۷:۴۵ ۱۴۰۲/۰۵/۱۴.

دیدگاه

درود
          - دیود هرز گرد چی شد ؟؟؟ حتما در مدار قرار دهید و بعد چک کنید .
          - بنظر میرسد پایه های ترانزیستور را اشتباه بسته اید ، احتمالا جای کلکتور و امیتر را ، با مولتی متر حتما چک کنید ، به دیتا شیت ترانزیستور اعتماد نکنید.
          _ در 90 درصد موارد رله باید با ترانزیستور درایور کار کند و نیازی به اپتوکوپلر نیست مگر در مواردی که ایزولاسیون بین طبقه فرمان و رله لازم باشد مثل استفاده از میکرو کنترلر ها در این موارد استفاده از اپتو برای حفاظت و عدم نویز پذیری میکرو کنترلر لازم است .

دیدگاه

تشکر از همه دوستان.
            بلاخره بعد از کلی بررسی وچک کردن قطعات. متوجه شدم تو یه قسمت از PCB دوتا پد قلع رو به هم نزدیک شده بود و باعث اتصالی شده بود
            دوستان عزیز همه ما بدون هیچ توقعی توی این انجمن دانسته هامون رو با هم به اشتراک میگذاریم. کمترین توقع یک لایک می باشد.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X