اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تشخیص نوع و پایه های ماسفت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : تشخیص نوع و پایه های ماسفت

مولتی متر در حالت اهم متر
    خیر غلطه.بهتر اینه که تو رنج دیود سنج کار کنیم چون تو رنج اهم ولتاژ خروجی پروب به اندازه کافی نیست که دیود رو روشن کنه و فقط مقاومت استاتیکش رو اندازه میگیریم ...
    جناب شاهرخ اگه به تاپیکای من نگاه کرده باشی اکثرا در حد چند خطه ارسالهام(غیر از اموزش فلایبک) چون واقعا حوصله تایپ رو ندارم بخاطر همین سعی میکنم اصل مطلب رو تو چند خط بنویسم.مطمئنا من و شما تست ماسفت رو بلد هستیم فقط شیوه انتقال مطلبمون متفاوته.
    به هر حال فک کنم جناب تبسم(اگه اشتباه نکنم) به جواب رسیدن.
    مجدداً از اساتید گرامی، مخصوصا جناب B2 که خیلی خیلی بیشتر از من اطلاعات دارن و ایشون رو استاد خودم میدونم
    نفرماییید.من خودم شاگرد کوچیکی هستم اینجا!

دیدگاه

از دوستان می شه در باره ی تشخیص سالم بودن یا خراب بودن ماسفت هم توضیحاتی رو بدن؟؟
      واقعا از زحماتتون کمال تشکر رو دارم
      به جای اینکه جای کسی را بگیرید سعی کنید جای واقعیه خود را بیابید

TABRIZ

دیدگاه

از دوستان می شه در باره ی تشخیص سالم بودن یا خراب بودن ماسفت هم توضیحاتی رو بدن؟؟
        معمولا خرابی ماسفت به صورت اتصال کوتاه یا باز شدن دیود درین سورس خودش رو نشون میده. که با تست دیود به راحتی قابل تشخیصه.البته در مواردی هم ممکنه گیت سورس یا حتی گیت درین دارای مقاومت باشه که با تست اهمی پایه ها قابل تشخیصه. این نکات در 99 درصد مواقعی که داریم مداری رو تعمیر میکنیم کارمون رو راه میندازه ودر طراحی های معمولی جواب میده اما در مواقعی که مشغول طراحی مداری بسیار دقیق باشیم میتونیم مدار بایاس و تست قطعه رو که تو دیتا شیت قطعه وجود داره ببندیم و مقادیر ولتاژ و جریان بدست آمده رو با مقادیر داخل دیتاشیت مقایسه کنیم.با این کار حتی میشه از اصل بودن قطعه هم اطمینان حاصل کرد.

دیدگاه

با سلام
          دوست عزیز اومتر من از اون 4هزار تونی هاست که الان شده 9تومن تو اون برا خرابی یا اتصال کوتاه 0نشون می ده ایا؟؟
          به جای اینکه جای کسی را بگیرید سعی کنید جای واقعیه خود را بیابید

TABRIZ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط TABASOOMTZ
            با سلام
            دوست عزیز اومتر من از اون 4هزار تونی هاست که الان شده 9تومن تو اون برا خرابی یا اتصال کوتاه 0نشون می ده ایا؟؟
            بله صفر یا نزدیک صفر.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X