اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال مشخصه توان ماسفت یا ترانزیستور چیه؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال مشخصه توان ماسفت یا ترانزیستور چیه؟

سلام موقعی میخام ترانزیستور مشابه پیدا میکنم مشخصه توان گیر میکنم آیا توان مصرفیه یا قدرت ترانزیستور؟بیشتر باشه یا کمتر؟
    اگه یه ترانزیستور 100 واتی باشه بخام مشابه اش پیدا کنم علاوه بر جریان و ولتاژ ترانزیستور دومی که باید بالاتر یا مساوی باشه توان چی جوری باید باشه؟برای مثال بالا که ترانزیستور 100 وات بود ترانزیستور مشابه واتش بیشتر از 100 یا کمتر از 100 باید باشه؟

پاسخ : سوال مشخصه توان ماسفت یا ترانزیستور چیه؟

سلام
    برای ترانزیستور مشابه به ماکسیمم جریان کلکتور-ولتاز کلکتور امیتر و توان ترانزیستور توجه کنید.ممکنه ترانزیستوری با توان بیشتر و ولتاز بیشتر موجود باشه ولی جریان کلکتورش از جریانی که شما میکشید کمتر باشه.یا توان و جریان بیشتر داشته باشه ولی ولتازش کمتر باشه.
    شما میتونید در جریان کمتر و ولتاز بالاتر یا ولتاز بالاتر و جریان کمتر توان یکسانی رو تلف کنید!ولی توان تلف شده باید از توان ترانزیستور پایین تر باشه و جریان و ولتاز هم از مقادیر حداکثر بالاتر نرن.
    قبل از دويدن بايد راه رفتن ياد گرفت.

دیدگاه

سلام با توجه به پیدا کردن ترانزیستور مشابه بیشتر بودن جریان کلکتور و ولتاز کلکتور امیتر که رعایت میکنم توان باید از ترانزیستور اصلی بیشتر باشه یا کمتر؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط elect2
        سلام با توجه به پیدا کردن ترانزیستور مشابه بیشتر بودن جریان کلکتور و ولتاز کلکتور امیتر که رعایت میکنم توان باید از ترانزیستور اصلی بیشتر باشه یا کمتر؟
        اگه بدون در نظر گرفتن مدار (یا زمانی که حداکثر جریان و ولتاز کاری مشخصه)فقط بخواین یه ترانزیستور مشابه پیدا کنید باید جریان-ولتاز و توانش حداقل برابر یا بیشتر باشه.ولی منظور من این بود که مثلا برای تلف کردن توان 100 وات همیشه نیاز نیست که جریان و ولتاز ترانزیستور مشابه هردو بیشتر باشه.میشه با انتخاب ترانزیستوری با جریان کمتر ولی ولتاز بالاتر یا برعکس همون توان 100 وات رو تلف کرد (ولی توان ترانزیستور باید 100 وات باشه).
        قبل از دويدن بايد راه رفتن ياد گرفت.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X