اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

این نوع لامپ خلا چه کاربردی دارد؟ و چگونه راه اندازی میشود؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : این نوع لامپ خلا چه کاربردی دارد؟ و چگ&#1608

[quote]کی این حرف هارو بتون زده؟!
    سرب برای چی؟! 20 امپر برای چی؟ تیوپ چیه؟ کاسکود که یک نوع ارایشه برای تقویت کننده جه ربطی داره؟
    پویا جان ولتاژ کیلوولت برای لامپ های اشعه X استفاده میشه نه برای این فسقلی که حداکثر توانش حدود 4 واته![quote]سلام
    لامپی که من داشتم حد اقل ولتاژ راه اندازیش 100 کیلو ولت یا به عبارتی 100.000 هزار ولت 10 میلی آمپر نیاز داریم....
    سرب برای حفاظت از بدن که پرتو نخوره به آدم......،تویوپ برای دیدن اشعه رد شده از جسم مورد نظر،کاسکود برای صاف کردن ولتاژ که تو تلوزیون های قدیمی موجود است اگر بدون کاسکود به لامپ بزنیم حتما میترکه........،ترانس 20 آمپر هم برای های ولتاژ که بتونه مدار zvs رو راه بندازه چون این مدار به جریان بسیار بالایی نیاز داره حداقل 10 آمپر..... اکثر فیلم هایی که تو یوتوپ دیدم با zvs یه های ولتاژ و یه دونه ترانس آمپلی فایر تونسته بود ولتاژ 50 کیلو ولت 200 میلی آمپر از مدار zvs بگیره......
    در ضمن این حرف ها رو کسی به من نزده من خودم از دست نوشته های اساتید و سایت dnayk.cz یاد گرفتم.......

دیدگاه

پاسخ : این نوع لامپ خلا چه کاربردی دارد؟ و چگونه راه اندازی میشود؟

نوشته اصلی توسط محسن محمدشاهی
      ممنون از همه دوستان. شما مدار یا روش خاصی برای درایو نمادینشون ندارید؟ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: اگه به بعضی پایه هاش ولتاژ بدم نور میده ولی نمیدونم حد مجاز ولتاژش چقدره؟
      این نحوه راه اندازی هیتر سه تا از لامپ هایی که داشتم . ببین بر اساس سایز و قیافه کدومش مناسب لامپ شماست

دیدگاه

سلام
        لامپی که من داشتم حد اقل ولتاژ راه اندازیش 100 کیلو ولت یا به عبارتی 100.000 هزار ولت 10 میلی آمپر نیاز داریم....
        سرب برای حفاظت از بدن که پرتو نخوره به آدم......،تویوپ برای دیدن اشعه رد شده از جسم مورد نظر،کاسکود برای صاف کردن ولتاژ که تو تلوزیون های قدیمی موجود است اگر بدون کاسکود به لامپ بزنیم حتما میترکه........،ترانس 20 آمپر هم برای های ولتاژ که بتونه مدار zvs رو راه بندازه چون این مدار به جریان بسیار بالایی نیاز داره حداقل 10 آمپر..... اکثر فیلم هایی که تو یوتوپ دیدم با zvs یه های ولتاژ و یه دونه ترانس آمپلی فایر تونسته بود ولتاژ 50 کیلو ولت 200 میلی آمپر از مدار zvs بگیره......
        در ضمن این حرف ها رو کسی به من نزده من خودم از دست نوشته های اساتید و سایت dnayk.cz یاد گرفتم.......
        بله تک تک اینهارو میدونم منظورم اینه چه ارتباطی به این لامپ داره؟
        شما که لامپ اشعه ایکس دیدین چیش به این شبیه بود؟ ساختار داخلی و اندازش به کلی با این متفاوته
        این یک لامپ توان پایین برای اسیلاتور و طبقه خروجی تلوزیون بوده (تقریبا میشه گفت شبیه 2 تا ترانزیستور توان پایین در یک پکیج)
        این نحوه راه اندازی هیتر سه تا از لامپ هایی که داشتم . ببین بر اساس سایز و قیافه کدومش مناسب لامپ شماست
        استاندرد اکثر لامپ هایی که 9 تا پایه دارن برای پایه های فیلامان یکسانه (پایه های 4 و 5)

نمونه امپی که با این لامپ میشه ساخت:
        http://www.jogis-roehrenbude.de/Leserbriefe/Frank-Kneifel-PCL805-Amp/Kapitel%202.htm

دیدگاه

میتونید یک مدل موجود در بازار که بشه ازش به عنوان سوییچ در فرکانس های بالا (500 کیلو و بالاتر) و جریان 10 آمپر به بالا رو معرفی کیید...
          ممنون
          خویشتن را اصلاح کنید تا خداوند کارها را اصلاح کند. امیر المومنین علی (ع)

دیدگاه

آقا مهدی مثل اینکه سو تفاهم پیش اومد... منم منظورم برای لامپ های مخصوص اشعه ایکس بود... نه این لامپی ایشون دارن......

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حامد سازگاران
              میتونید یک مدل موجود در بازار که بشه ازش به عنوان سوییچ در فرکانس های بالا (500 کیلو و بالاتر) و جریان 10 آمپر به بالا رو معرفی کیید...
              ممنون
              میشه گفت شما نمیتونید تو بازار لامپ خلا پیدا کنید.
              و یه مطلبی رو اشتباه متوجه شدید ; اساس کاری لامپ ها روی ولتاژ هست نه جریان (ولتاژ کاری بالا با جریان پایین "در رنج میلی امپر اکثرا&quot یعنی برعکس نیمه هادی ها. برای همینه که میگن لامپ ها تقویت کننده ولتاژ هستند.
              لامپی وجود نداره که بتونه 10 امپر رو سوییچ کنه! درسته در فرکانس های بالا هم کار میکنن اما نه این جریان! کلا لامپ بدرد سوییچ مورد نظر شما نمیخوره
              آقا مهدی مثل اینکه سو تفاهم پیش اومد... منم منظورم برای لامپ های مخصوص اشعه ایکس بود... نه این لامپی ایشون دارن......
              بله متوجه شدم پویا جان :agree:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi.7
                میشه گفت شما نمیتونید تو بازار لامپ خلا پیدا کنید.
                و یه مطلبی رو اشتباه متوجه شدید ; اساس کاری لامپ ها روی ولتاژ هست نه جریان (ولتاژ کاری بالا با جریان پایین "در رنج میلی امپر اکثرا&quot یعنی برعکس نیمه هادی ها. برای همینه که میگن لامپ ها تقویت کننده ولتاژ هستند.
                لامپی وجود نداره که بتونه 10 امپر رو سوییچ کنه! درسته در فرکانس های بالا هم کار میکنن اما نه این جریان! کلا لامپ بدرد سوییچ مورد نظر شما نمیخوره بله متوجه شدم پویا جان :agree:
                اما اکثر کوره های القایی قدیمی فرکانس بالا (و در حد 10 کیلووات و بالاتر) از لامپ استفاده میکردن. اون زمانا چیزی به عنوان ماسفت قدرت نبوده... آیا نوع لامپ خاصی داشتن؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حامد سازگاران
                  اما اکثر کوره های القایی قدیمی فرکانس بالا (و در حد 10 کیلووات و بالاتر) از لامپ استفاده میکردن. اون زمانا چیزی به عنوان ماسفت قدرت نبوده... آیا نوع لامپ خاصی داشتن؟
                  شاید از ترانس برای پایین آوردن امپدانس تو خروجی استفاده میشده.
                  به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
                  الکترونیک قدرت
                  الکترونیک آنالوگ
                  طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
                  ---------------------BMCELEC@-------------------
                  ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
                  ---------------www.bmc-elec.com--------------
                  ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hoseyni imeni
                    شاید از ترانس برای پایین آوردن امپدانس تو خروجی استفاده میشده.
                    تقریبا غیر ممکنه. چون کویل اون سیستم ها جریانهای بسیار بالا (500 آمپر و بالاتر) دارن و تبدیل میلی آمپر به اون جریان ها تقریبا غیر ممکنه.

دیدگاه

بله مسلما از لامپ های قدرتمند و خاص استفاده میشده که احتمال این که بتونین پیداش کنین خیلی کمه و فوق العاده گرونن. منظور من از پست قبلی اینه که عموما لامپ ها برای این کار نیستن وگرنه لامپ هایی هست که بسیار بزرگ هستند و با لوله های اب مثل موتور ماشین با رادیاتور خنک میشن و توان های بسیار بالایی در حد کیلووات دارن که اصلا نیمه هادی ها نمیتونن باهاشون رقابت کنن و ساخته نشده چنین نیمه هادی هایی! بهترین مثالش هم در فرستنده های پرقدرت مخابراتی هست

دیدگاه

یه سری لامپ ترنسمینیگ غول پیکر دارم که میشه باهاشون کوره القایی درست کرد. خیلی بزرگ یعنی دو برابر یه قوطی نوشابه خانواده. البته ساخت تغذیه براشون کار سختیه.
                        <a href="logicaudio.ir">LogicAudio.ir | اولین مرجع جامع فارسی زبان درباره سیستم های استریو های
                        فای و های اند، لامپ های خلاء، هدفون و سیستم های استودیویی و DIY صوتی...

</a>

دیدگاه

نوشته اصلی توسط user890
                          یه سری لامپ ترنسمینیگ غول پیکر دارم که میشه باهاشون کوره القایی درست کرد. خیلی بزرگ یعنی دو برابر یه قوطی نوشابه خانواده. البته ساخت تغذیه براشون کار سختیه.
                          اگه میتونی یه عکس بزار یه چیزی هم به عنوان قیاس تو عکس بزار (مثلا همون بطری نوشابه)
                          یه عکس از پایه هاش بزار
                          یه عکس از شمارش
                          منظورتون از لامپ ترنسمیتینگ همون لامپ فرستنده های رادیویی پرقدرته دیگه؟
                          از کجا پیداش کردین؟ سالمه؟
                          به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
                          الکترونیک قدرت
                          الکترونیک آنالوگ
                          طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
                          ---------------------BMCELEC@-------------------
                          ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
                          ---------------www.bmc-elec.com--------------
                          ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

پاسخ : این نوع لامپ خلا چه کاربردی دارد؟ و چگو

باسلام مختصری درمورد لامپ های الکترونی

محمدرضامکوندی
                            WWW.MMCVANDY.BLOGFA.COM
                            MMCVANDY@YAHOO.COM

دیدگاه

سلام ببخشید این لامپ های خلا رو چجوری میشه تست کرد که سالم هستن یا نه
                              اخه چندین برد و تلویزیون قدیمی دارم که کار نمیکنن میخوام بدونم مشکلشون از لامپشونه یا نه
                              این مشکل رو تجربه کردم
                              یا اینکه از نزدیک دیدم و دارم نظر میدم
                              بعضی ها به اشتباه فکر میکنن من تعمیر کارم و دارم راه حل میگم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X