اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

طریقه ادغام دو ترانس با هم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : طریقه ادغام دو ترانس با هم

اگه هدفت موازی کردن 2 تا ترانس جهت افزایش جریان هست باید بدونی که ترانسها باید کاملا مشابه باشند و ولتاژشون هم یکی باشه روشش رو اگه خواستی میگم . ... اما ظاهرا میخوای دو تا ترا برانس رو با هم سری کنی تا ولتاژ ی برابر مجموع ولتاژ ترانس ها داشته باشی . 1 - خروجی هر ترانس رو بصورت فرضی 1 و 2
    در نظر بگیر . سیم 1 از ترانس اول رو به سیم 2 از ترانس دوم وصل کن . حالا 2 سیم باقیمانده خروجی شما هستند . با ولتمتر ای سی اندازه بگیر . دو حالت داره یا ولتاژت حاصل جمع ولتاژ 2 ترانس هست یا حاصل تفریقش . مثلا 0 . در این صورت میتونی پایه هایی که به هم وصل کرده بودی رو قطع کنی و پایه 1 ترانس اول رو به پایه 1 ترانس دیگه وصل کنی . در نهایت اگه لازم بود پل دیود و خازن .. لازم هم نیست که حتما دو ترانس مشابه باشند (گر چه بهتره).

دیدگاه

ممنون دوست عزیز: میشه تصویری توضیح بدهید: با شبیه سازی باشه بهتر هست!!! منظورم موازی کردن 2 ترانس با هم است!! طریقه وصل کردن سیم ها ی 2 ترانس به هم !!
      سپاس

دیدگاه

لازمه موازی کردن 2 ترانس اینه که : 1. هر دو ترانس کاملا مشابه با هم باشند و ولتاژشون هم برابر . میتونی برای اطمینان از برابری ولتاژ از ولتمتر ای سی
        استفاده کنی و به عدد نامی ترانس اعتماد نکنی . 2. یک روش اینه که در خروجی هر کدوم یک پل دیود بذاری . بعد خروجی پل دیودها رو مثبت به مثبت
        و منفی به منفی وصل کنی . وتموم . ... راه دیگه اینه که خروجی ترانسها رو مستقیما به هم وصل کنی در اینصورت خروجی 1 ترانس اول رو به خروجی
        1 ترانس دوم وصل کن و 2 رو به 2 خیلی سریع ولتاژ خروجی رو اندازه بگیر اگر به اندازه ولتاژ نامی ترانست بود که کار تمومه . اگه 0 بود زود سر ترانسها رو
        از هم جدا کن و 1 اولی رو به 2 دومی و2 اولی رو به 1 دومی وصل کن . ....توجه کن که در صورتی ترانسهات آمپر پایین اند(کمتر از 2 آمپر) این کار رو انجام بده در غیر اینصورت بگو تا بگم ....نکته دیگه اینکه با موازی کردن آمپر 2 برابر میشه اما ولتاژ تغییر نمیکنه .

دیدگاه

ممنون دوست عزیز: من مثلا اگر بخوام یک ترانس 12 ولت 500 میلی امپر ر با یک ترانس 9 ولت 1 امپر موازی کنم!! ایا جواب میده!!؟؟؟ مثلا ایا میشه 21 ولت 1.5 امپر؟؟؟چنین چیزی درست هست؟؟؟

یا من اگر بخوام 2 تا ترانس 16 ولت 1 مپر را موازی کنم چی ؟؟؟ 32 ولت 2 امپر ایا می شود؟؟؟

.نکته دیگه اینکه با موازی کردن آمپر 2 برابر میشه اما ولتاژ تغییر نمیکنه .
          بعضی از دوستان میگن میشه که!!! ولتاژ!!

سپاس

دیدگاه

یه کمی دقت کن . در موازی جریانها با هم جمع میشن و ولتاژ ثابته ودر اتصال سری ولتاژها با هم جمع میشن و جریان ثابته .

دیدگاه

یه کمی دقت کن . در موازی جریانها با هم جمع میشن و ولتاژ ثابته ودر اتصال سری ولتاژها با هم جمع میشن و جریان ثابته .
              ممنون دوست عزیز: من الان 45 ولت 1یا 2 امپر میخوام!!! امپر زیاد مهم نیست!! چکار کنم!! مثلا 2 تا ترانس 16 ولت 1 امپر با هم سری کنم!! که ولتاژ اش میشه 32 ولت1امپر و 32 ولت را در 1.4 ضرب می کنیم میشه نزدیک 45 !!!؟؟؟ این حالت الان درست هست؟؟؟ اگر درست هست !! سری بستن 2 ترانس را لطف کن توضیح بده!!!
              سپاس

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ircaspianhero
                ممنون دوست عزیز: من الان 45 ولت 1یا 2 امپر میخوام!!! امپر زیاد مهم نیست!! چکار کنم!! مثلا 2 تا ترانس 16 ولت 1 امپر با هم سری کنم!! که ولتاژ اش میشه 32 ولت1امپر و 32 ولت را در 1.4 ضرب می کنیم میشه نزدیک 45 !!!؟؟؟ این حالت الان درست هست؟؟؟ اگر درست هست !! سری بستن 2 ترانس را لطف کن توضیح بده!!!
                سپاس
                سری بستن دو ترانس :
                2تا تیکه طناب در نظر بگیرید که هر کدام به عنوان یه ترانس هستند
                کافیه از هر طناب یک سرشو به هم وصل کنید که نهایتا 2 سر میمونه و میشه خورجیت
                برو شیر درنده باش ای دغل میانداز خود را چو روباه شل
                راهنمایی در مورد ساخت فلزی اب

دیدگاه

ممنون دوست عزیز: ایا درست طراحی کردم؟؟ سری بودن 2 ترانس را ؟؟؟ یک نفر پیدا نمیشه یک شبیه سازی ساده بکنه:موضوع را ختم کنه! :angry:

سپاس

دیدگاه

عزیزم این که کشیدی موازی هست نه سری . پس فقط جریانها با هم جمع میشن . :angry:

دیدگاه

دوست عزیز: لطف کن با پرتئوس برام بکش: سری کردن ترانس را!!! من متوجه نمی شم!@!!

دیدگاه

اینم شماتیک
                        فقط من شنیدم باید امپراشون یکی باشه از این حرف مطمئن شو بعد سری کن
                        http://upload7.ir/imgs/2014-07/82475347668306410101.png
                        برو شیر درنده باش ای دغل میانداز خود را چو روباه شل
                        راهنمایی در مورد ساخت فلزی اب

دیدگاه

ممنون دوست عزیز:

الان این درست هست دیگه: طبق عکس خودتان»؟
                          یک سئوال: هر ترانس 2 تا سیم داره که به برق Ac وصل میشه!! ایا میشه 2 به 2 به هم وصل کرد تا حجم سیم ها کم بشود؟؟؟ طبق عکس!؟

دیدگاه

ممنون دوست عزیز:

الان این درست هست دیگه: طبق عکس خودتان»؟
                            یک سئوال: هر ترانس 2 تا سیم داره که به برق Ac وصل میشه!! ایا میشه 2 به 2 به هم وصل کرد تا حجم سیم ها کم بشود؟؟؟ طبق عکس!؟
                            این درسته و میشه سیم برقشون رو 2 به 2 به هم وصل کرد

دیدگاه

این درسته و میشه سیم برقشون رو 2 به 2 به هم وصل کرد
                              ممنون دوست عزیز: خب تا اینجا درست!! الان ان دو سر را که به دست اوردیم را چکار کنیم؟؟؟ یعنی ایا با گذاشتن یک پل یود1 امپر و یک خازن 2200 میکرو 50 ولتی :همه چیز درست میشه؟؟ و با فرض اینکه 2 ترانس 12 ولتی 1 امپر داریم!! در خروجی 24 ولت 1 امپر با سری کردن درست شده؟؟ و تمام؟؟
                              سپاس

دیدگاه

ممنون دوست عزیز: خب تا اینجا درست!! الان ان دو سر را که به دست اوردیم را چکار کنیم؟؟؟ یعنی ایا با گذاشتن یک پل یود1 امپر و یک خازن 2200 میکرو 50 ولتی :همه چیز درست میشه؟؟ و با فرض اینکه 2 ترانس 12 ولتی 1 امپر داریم!! در خروجی 24 ولت 1 امپر با سری کردن درست شده؟؟ و تمام؟؟
                                سپاس
                                یله در خروجی 24 ولت 1آمپر ac داریم که اگه یکسو بشه میشه 24 *رادیکال2 که تقریبا برابر میشه با 34 ولت 1آمپر dc

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X