اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سری کردن دو منبع تغذیه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سری کردن دو منبع تغذیه

با سلام
    میخواستم بدونم ایا میشه با سری کردن 2 منبع تغذیه 24 ولتی(اداپتور یا کیت منبع تغذیه) : یک منبع تغذیه 48 ولتی ساخت؟؟؟ ایا قاون اش مثل ترانس ها می ماند؟؟؟
    سری کردن اش به چه صورت هست؟؟؟
    مثلا ما 2 تا اداپتور داریم که هر اداپتور 2 سر مثبت و منفی داره!!!! در واقع با وصل کردن 2 قطب مثبت به هم و با وصل کردن دو قطب منفی به هم!! ایا 2 منبع تغذیه سری شده است؟؟

سپاس

پاسخ : سری کردن دو منبع تغذیه

سلام
    مثلا ما 2 تا اداپتور داریم که هر اداپتور 2 سر مثبت و منفی داره!!!! در واقع با وصل کردن 2 قطب مثبت به هم و با وصل کردن دو قطب منفی به هم!! ایا 2 منبع تغذیه سری شده است؟؟
    اینی که شما میگی موازی میشه!
    شما باید مثبت منبع اول رو به منفی منبع دوم متصل کنی و از منفی منبع اول و مثبت منبع دوم خروجی بگیری.

دیدگاه

ممنون دوست عزیز:
      من این عکس را توی یک سایت خارجی پیدا کردم!!! ایا درسته؟؟؟ البته روی 2 تا باتری 9 ولتی به همین شکل: بستم و کار کرد برای اطمینان میگم!!!

سناریو من کاملا فرق داره: من میخوام 2 تا کیت منبع تغذیه 37 ولتی را با هم سری کنم!!! نیاز به ولتاژ 45 ولت دارم!!
      کیتی که من میخوام خروجی هاش را با هم سری کنم این هست!!
      http://www.newkiteshop.com/product_info.php/cPath/48_67/products_id/404/pname/%D9%85%D9%86%D8%A8%D8%B9-%D8%AA%D8%BA%D8%B0%DB%8C%D9%87-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D 9%87%DB%8C-1-2--%D8%AA%D8%A7-37-%D9%88%D9%84%D8%AA
      یک مشکل دیگه وجود داره!!!
      من میخوام این 74 ولت را که از سری کردن به دست میاد : ولتاژ هاش متغیر باشد!! یعنی از 0 تا 74 ولت !!!!
      هر کیت یک ولوم داره برای تغییر ولتاژ !!!! با سری کردن 2 کیت منبع تغذیه با هم: 2 ولوم به دست می اید!!! با توجه به این که میخوام سری کنم منبع تغذیه را!! به نظر شما ایا عملکرد ولوم ها از بین می رود؟؟؟یعنی ایا می تونه از 0 تا 74 ولت متغیر باشد؟؟
      سپاس

دیدگاه

سلام
        نه مشکلی پیش نمیاد!
        در واقع تو سری کردن خروجی جمع ولتاژهای سری شده است!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X