اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در مورد باتری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در مورد باتری

با سلام
    من برای راه اندازای 32 LED که برای یه چراغ اضطراری هستش اومدم .و از دو تا باتری موبایل با مشخصات 3.7 ولت و 1500 میلی امپری برای تغذیه اون استفاده کردم.زمانیکه مدار را راه اندازی کردم لامپها به مدت تقریبا 5 دقیقه روشن میمونند ولی بعد از اون ولتاژ دو باتری که باهم سری کرده بودم به 3.6 ولت افت میکنه و لامپها خاموش میشن.میشه علت را بگین و چرا این اتفاق می افته(در ضمن زمانیکه مدار داره درست عمل میکنه جریانیکه از باتریها کشیده میشن نیز زیاد نیست و حدود 300 میلی امپر است)
    و در اخر باز تاکید کنم که هر دو باتری باهم سری شدن یعنی خروجی من تقریبا در حالت بی باری 7.2 ولت دارم

پاسخ : مشکل در مورد باتری

چون یک مداری محدود کننده داره که اجازه این کار را نمیده
    دنیا را چه سکوتی فرا می گرفت اگر هر کس به انداره
    عملش حرف می زد.(امام علی ع)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد$
      چون یک مداری محدود کننده داره که اجازه این کار را نمیده
      با سلام خدمت شما کاربر گرامی:
      آیا شما از دو عدد باتری لیتیومی 3.7 کاملا نو استفاده کرده اید، یا از باتری فرسوده موبایل که کارایی خود را در استفاده در گوشی از دست داده اشت.؟ لطفا شرح دید.
      علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
      نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

led ها رو چطوری بستی به باطری ها؟ موازی ؟ سری ؟ 2 تا 2 تا سری؟ چطوری؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری
          با سلام خدمت شما کاربر گرامی:
          آیا شما از دو عدد باتری لیتیومی 3.7 کاملا نو استفاده کرده اید، یا از باتری فرسوده موبایل که کارایی خود را در استفاده در گوشی از دست داده اشت.؟ لطفا شرح دید.
          باتری ها هردوشون کاملا نو میباشند.دزضمن زمانیکه این اتفاق می افته.یکی از باتریها همون 3.6 ولت را داره ولی ولتاژ اون باتری صفرشده

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
            led ها رو چطوری بستی به باطری ها؟ موازی ؟ سری ؟ 2 تا 2 تا سری؟ چطوری؟
            همه شون باهم موازی هشتند که با یه مقاومت 15 اهم سری کردم.جریان عبوری از موار در شرایطی که نرمال هستش تقریبا 280 میلی امپر است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mostafa6369
              همه شون باهم موازی هشتند که با یه مقاومت 15 اهم سری کردم.جریان عبوری از موار در شرایطی که نرمال هستش تقریبا 280 میلی امپر است
              باتریاتو موازی کن بعد بده به ال ای دیات
              برو شیر درنده باش ای دغل میانداز خود را چو روباه شل
              راهنمایی در مورد ساخت فلزی اب

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Detector68
                باتریاتو موازی کن بعد بده به ال ای دیات
                برای چی اینکارو بکنم.میگم باتری هام 1500میلی امپر ساعت هستند در حالیکه جریان عبوری از مدار کمتر از 300 میلی امپره .پس چه دلیلی داره اینکارو بکنم

دیدگاه

دوست عزیز شما 280 میلی امبر جریان داری و ولتاژ ورودیت هم 7.2 ولته اگه کل مدار شما 25 اهم مقاومت داشته باشه ولتاژی برای ال ای دی ها نمی مونه که بتونه روشن بشه
                  شما باید مقدار مقاومت مدارت رو بالا تر ببری تا جریانی که از منبع هات میگیری کمتر بشه تا تاثیر مقاومت داخلی منابعت از بین بره

دیدگاه

من همین کاری که شما انجام دادی رو قبلا با همون باتربی موبایل انجام دادم. شما رویه چه حسابی این مقاومت رو سری کردین؟ روی چه نیازی 2 تا باتری رو سری کردین؟
                    اگر باتری شما 3.6 ولت برق داره باتریتون تقریبا خالیه باید پرش کنین تا به 4.24 ولت برسه. بنظرم بهتره برای هر ال ای دی یک مقاومت 0.25 وات بزارین. اینطوری هم از لحاظ اقتصادی بصرفه تره هم از لحاظ فنی. (بعضی افراد فکر میکنند اگه یه مقاومت بزارن تلفات کمتر میشه در صورتی که اینطور نیست). باتری رو هم موازی کنید و ال ای دی ها رو برای هرکدوم یه مقاومت 39 یا 47 اهمی بزارید یا اگه میخواهین یک مقاومت کلی بزارین 1.5 اهم 5وات آجری بزارین.
                    در رابطه با سری کردن باتری ها نمیدونم برای چه منظوری این کار رو کردین ولی اینکارتون باعث تلفات بالا میشه چون شما برای هر ال ای دی تقریبا 3.2ولت نیاز دارید 7.2-3.2=4 ولت و این 4 ولت داره روی مقاومت هدر میره تازه این 4 ولت برای زمانیه که باتری خالیه زمانی که باتری پره 5.4ولت تلفات دارید ولی اگه موازی کنید مدارتون شارژ بیشتری نگه میدارد. موفق و پایدار و پیروز باشید.
                    برخی آدمها[ تنها ] به یک دلیل از مسیر زندگی ما می گذرند [ تا ] به ما درسهایی بیاموزند ؛ که اگر می ماندند هرگز [ آن درسها را ] یاد نمی گرفتیم …

دیدگاه

نوشته اصلی توسط PouYa007
                      من همین کاری که شما انجام دادی رو قبلا با همون باتربی موبایل انجام دادم. شما رویه چه حسابی این مقاومت رو سری کردین؟ روی چه نیازی 2 تا باتری رو سری کردین؟
                      اگر باتری شما 3.6 ولت برق داره باتریتون تقریبا خالیه باید پرش کنین تا به 4.24 ولت برسه. بنظرم بهتره برای هر ال ای دی یک مقاومت 0.25 وات بزارین. اینطوری هم از لحاظ اقتصادی بصرفه تره هم از لحاظ فنی. (بعضی افراد فکر میکنند اگه یه مقاومت بزارن تلفات کمتر میشه در صورتی که اینطور نیست). باتری رو هم موازی کنید و ال ای دی ها رو برای هرکدوم یه مقاومت 39 یا 47 اهمی بزارید یا اگه میخواهین یک مقاومت کلی بزارین 1.5 اهم 5وات آجری بزارین.
                      در رابطه با سری کردن باتری ها نمیدونم برای چه منظوری این کار رو کردین ولی اینکارتون باعث تلفات بالا میشه چون شما برای هر ال ای دی تقریبا 3.2ولت نیاز دارید 7.2-3.2=4 ولت و این 4 ولت داره روی مقاومت هدر میره تازه این 4 ولت برای زمانیه که باتری خالیه زمانی که باتری پره 5.4ولت تلفات دارید ولی اگه موازی کنید مدارتون شارژ بیشتری نگه میدارد. موفق و پایدار و پیروز باشید.
                      ممنون دوست عزیز.اشتباهمو فهمیدم.ولی اون ال ای دی ها عملا بصورت فابریک موازی هستند و امکان سری کردن مقاومت برای هر شاخه وجود نداره.فقط میتونم یه مقاومت کلی باهاشون سری کنم

دیدگاه

اشکالی نداره یه مقاومت 1.5 اهم 5وات خوبه. البته باتری ها رو هم موازی کن. در ضمن من این محاسبه رو بر مبنای ال ای دی 3.2ولتی گفتم اگه ولتاژ ال ای دیت غیر از اینه بگو تا دوباره حساب کنم
                        برخی آدمها[ تنها ] به یک دلیل از مسیر زندگی ما می گذرند [ تا ] به ما درسهایی بیاموزند ؛ که اگر می ماندند هرگز [ آن درسها را ] یاد نمی گرفتیم …

دیدگاه

سلام
                          چون یکی از باتری ها خالی کرده بدون شک اون باطری خراب است او باتری بایک باتری دیگر عوض کن مشکلت حل می شود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط PouYa007
                            اشکالی نداره یه مقاومت 1.5 اهم 5وات خوبه. البته باتری ها رو هم موازی کن. در ضمن من این محاسبه رو بر مبنای ال ای دی 3.2ولتی گفتم اگه ولتاژ ال ای دیت غیر از اینه بگو تا دوباره حساب کنم
                            ممنون خودم محاسبه کردم و با توجه به اینکه عملا ولتاژ کوچکی روی مقاومت افت میکنه پس تلفات کمی داره و نیازی به مقاومت وات بالا نیست .از یک مقاومت 2 اهم و 0.25 واتی استفاده کردم

دیدگاه

با سلام و قت بخیر
                              من یه مدار طراحی کردم با اتمگا8 سری L که با یه مدار مادون قرمز و lm358 در ارتباط هست.من می خوام که این مدار را با باتری راه اندازی کنم ولی متاسفانه هر مدل باتری گذاشتم سرع خالی میشه یعنی وقتی با اهم متر ولتاژ مصرفی را چک می کنم می بینم ولتاژ سریع داره کم میشه و وقتی باتری را جدا می کنم دوباره ولتاژ باتری می ره بالا.خروجی مدار هم فقط یه سون سگمنت تکی کوچیک هست.کسی مشکل ار می دونه یا راه کاری به ذهنتون می رسه؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X