اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آمپر متر در مولتی متر و کنتور ها چطوری جریان میسنجند؟ با چه سنسوری؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : آمپر متر در مولتی متر ها چطوری جریان میسنجد؟ با چه سنسوری؟

سلام، آقا این سیم هایی که از شنت رفتن برای میکرو چطوری ایزوله شدن از برق شهر؟ اصلاً ایزوله شدن؟ میکروی این کنتورها میدونید چیه؟ کنتورهای افزار آزما مثل اینکه ST های 8 بیتی هستن. این آلمانیه از چه میکرویی استفاده کرده؟

دیدگاه

پاسخ : آمپر متر در مولتی متر ها چطوری جریان میسنجد؟ با چه سنسوری؟

واوووو :job:
      من یکی از آرزو هام بود داخل کنتور های دیجیتال ببینم
      :redface:
      من چندتا سئوال برام پیش اومده ، البته ببخشیدا من اینقدر سئوال میپرسم ، کنجکاوم دیگه :nerd:
      یک_ منظور از پایه ده آمپر چیه ؟یا فرقش با پایه 5 آمپر در چیه؟

دو_اون عکس کنتوری که دوستمون فرستادن و سیم پیچ جریان داشت ؛ چرا روی نول هم گذاشته بودند ؟علت خاصی داشت و اینکه چرا سایزشون متفاوت بود؟ربطی به خوندن بار دی اکتیو داره؟

سه_روی مدار شما قطعه بزرگ سبز رنگی بود ، چیه ؟کاربردش چیه؟ روی یه مدار دیگه قطعه زرد رنگ بزرگ دیگه ای بود وسط تصویر مشخصه (اگر لازم بفرمایید روی تصویر مشخص کنم)

چهار_روی بعضی از کنتور ها مادون قرمز هست ، چه کاربرد هایی داره؟

با تشکر از شما و حسن نیت تون :applause:
      دوست عزیز همه ما اینجا هستیم تا در کنار هم و با کمک هم بر دانسته های خودمان بیافزاییم و سطح علمی و فنی خودمان و جامعه علمی کشورمان را بالا ببریم.

دیدگاه

پاسخ : آمپر متر در مولتی متر و کنتور ها چطوری جریان میسنجند؟ با چه سنسوری؟

با سلام
        یکی از دوستان گفته بودند که درصد خطا و دقت مقاومت شنت بالا نیست.این نکته را هم اضافه کنم که حتی در سیستمهای اینورتر برای نمونه گیری جریان خروجی از مقاومتهای شنت استفاده میکنند.که البته این مقاومتهای شنت دارای دقت بالایی میباشد(عملا قبل از استفاده میبایستی کالیبره شوند )

دیدگاه

بل سلام خدمت دوستان
          من دنبال ساختن وسیله ای برای اندازه گیری توان مصرفی از یک پاور بانک هستم که میخوام اون رو بصورت آنی مانیتور کنم . یعنی میخوام بدونم چند کیلو وات ساعت از برق خروجی داره مصرف میشه . که برق 220 ولت و جریانش خروجیش ممکنه بین 100 میلی آمپر تا 15 آمپر باشه . من تقریبا تمام مباحث مربوط به اندازه گیری جریان و توان برق رو تو انجمن مطالعه کردم و دیدم راههای مختلفی واسه اندازه گیری توان هست . مثل استفاده از شنت و CT و ،یسی های اندازه گیری جریان و در نهایت آیسی های خانواده ADE 77xx که نوشته توان اکتیو و راکتیو و ... رو خودش حساب میکنه .
          چون هر کسی راجع به روشها نظراتی داده خودم یک کنتور برق واقعی که در حال حاضر داره استفاده میشه رو باز کردم و دیدم داخلش از شنت استفاده شده .
          حالا سوالم اینه که
          1- آیا تا بحال کسی از این آیسی های Energy meter مثل ADE7758 استفاده کرده ؟ آیا نتیجه رضایت بخش بوده ؟
          2- آیا برای انجام یک کار دقیق باید حتما از شنت استفاده بشه ؟ چون دقت کار برام مهمه وحتما باید مصارف بالای 100 میلی آمپر درست حساب بشه .
          با تشکر از راهنمایی شما
          Don't hesitate to ask any question ..

دیدگاه

میشه لطفا دوستان راهنمایی کنند ؟
            Don't hesitate to ask any question ..

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arashmojtaba
              درود بر شما بزرگواران
              برای من سئوال پیش اومده مولتی متر های خودمون
              جریان متناوب و مستقیم چطور میسنجند؟
              از سیم پیچ استفاده میکنند و بعد مقدار میدان الکترومغناطیسی با سنسوری
              مثل سنسور اثر هال میخونند :question:
              سپاس از شما
              با سلام :
              در اکثر مولتی میتر های های دیجیتال، جهت اندازه گیری جریان از مفاومت موازی ( یا شنت ) با میتر استفاده می کنند. من خودم مولتی میتر AROWN 390 C ساخت کشور تایوان دارم با اندازه گیری جریان 20 آمپر A.C و D.C فقط از مقاومت شنت استفاده کرده و از سنسور جریان در این مدار خبری نیست. و آی سی ICL7107 از نوع A/D برای تبدیل آنالوگ به دیجیتال و نمایش خروجی سون سگمنت ها . قیمت این آی سی زیر 1000 تومان می باشد در صورت سوختن با این آی سی ارزان و فراوان براحتی قابل تعمیر می باشد. البته در مولتی میتر های جدید، احتمال استفاده از سنسور جریان زیاد می باشد.
              علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
              نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X