اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل رله با فتوسل

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل رله با فتوسل

درود دوستان گرامی
    من مدارهای فتوسل زیادی امتحان کردم . ولی همشون مشکلی که دارند اینه که جریان خروجی رو به تدریج افزایش یا کاهش میدن .
    این مسئله باعث میشه بوبین رله تا رسیدن به ولتاژ لازم مدام قطع و وصل بشه
    سوالم اینه که میشه قطعه یا مداری سر راه رله گذاشت که تا ولتاژ به حد لازم نرسه رله رو تحریک نکنه ؟
    یعنی مثلا اگه به فرض ولتاژ کاری رله ما 5 ولت هست ، تا ورودی به 5 ولت دقیق نرسه به رله هیچ جریانی نده
    سپاس فراوان

پاسخ : مشکل رله با فتوسل

نوشته اصلی توسط hamid_saeid
    درود دوستان گرامی
    من مدارهای فتوسل زیادی امتحان کردم . ولی همشون مشکلی که دارند اینه که جریان خروجی رو به تدریج افزایش یا کاهش میدن .
    سوالم اینه که میشه قطعه یا مداری سر راه رله گذاشت که تا ولتاژ به حد لازم نرسه رله رو تحریک نکنه ؟
    یعنی مثلا اگه به فرض ولتاژ کاری رله ما 5 ولت هست ، تا ورودی به 5 ولت دقیق نرسه به رله هیچ جریانی نده
    سپاس فراوان
    با سلام
    اگر با 555 مدار رو ببندید فکر نمیکنم این مشکل پیش بیاد ولی به هر حال با TL431 هم میتونید این مشکل رو حل کنید.
    موفق باشید
    مفید بود ؟ بجای اسپم میتونید از دکمه ی تشکر استفاده کنید.
    [img width=405 height=100]http://eros8631.persiangig.com/image/pp.png[/img]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamid_saeid
      درود دوستان گرامی
      سپاس فراوان
      فکر میکنم مشکلتون مربوط به عدم وجود هیسترزیس در مقایسه کننده ای هست که باهاش فتوسلو چک میکنید

به صورت خلاصه عدم هیسترزیس باعث میشه که در مرز روشن شدن رله به صورت ممتد به دلیل رو مرز بودن تغییرات( بین روشن شدن و خاموشی ) در لحظه روشن شدن ، رله مرتب قطع و وصل بشه و کمی بگذره تا استیبل بشه
      اگه از مقایسه کننده هیسترزیس دار استفاده کنید ( که حتما در فتوسل ها باید استفاده بشه که رله و بار مصرفی متصل بهش عمرش کم نشه )

مفابیه کننده های هیسترزیس دارو با همین اپ امپ ها به راحتی میتونید طراحی کنید تو نت بگردین سایت هایی هست که سریع پارامتر هاشو براتون طراحی میکنن تا درگیر مسائل طراحی نشین
      اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است

دیدگاه

دوست عزیز شما باید از یک مدار مقایسه گر استفاده کنید.

دیدگاه

سلام دوستان بنده هم همین مشکل رو دارم میتونین بیشتر راجبش توضیح بدین ممنون میشم.
          با تشکر

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

سلام دوستان بنده هم همین مشکل رو دارم
          کسی هس بتونه واضح تر راهنمایی کنه.ممنون میشم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X