اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ولتاژ موثر بعد از یکسو سازی تمام موج

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : ولتاژ موثر بعد از یکسو سازی تمام موج

سلام،اگه همین کار و به جای یکسو ساز تمام موج فقط با یک دیود و خازن انجام بدیم فرقی میکنه؟من فاز رو به سر مثبت دیود دادم و سر منفی دیود رو وصل کردم به یک خازن الکترولیتی که ولتاژ تحملش ۴۵۰ ولت بود و نول رو هم وصل کردم به سر منفی خازن،در عمل باید ۳۱۰ ولت رو دو سر خازن میدیدم اما به محض اتصال مدار به برق خازن ترکید،اتصالات درست بود و دیود هم ولتاژ شکست 1000 ولت داشت،فقط خازنم ظرفیت کم 1 میکرو فاراد داشت،یعنی به این خاطر ترکید؟ممنون میشم راهنماییم کنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ashkan376 نمایش پست ها
      سلام،اگه همین کار و به جای یکسو ساز تمام موج فقط با یک دیود و خازن انجام بدیم فرقی میکنه؟من فاز رو به سر مثبت دیود دادم و سر منفی دیود رو وصل کردم به یک خازن الکترولیتی که ولتاژ تحملش ۴۵۰ ولت بود و نول رو هم وصل کردم به سر منفی خازن،در عمل باید ۳۱۰ ولت رو دو سر خازن میدیدم اما به محض اتصال مدار به برق خازن ترکید،اتصالات درست بود و دیود هم ولتاژ شکست 1000 ولت داشت،فقط خازنم ظرفیت کم 1 میکرو فاراد داشت،یعنی به این خاطر ترکید؟ممنون میشم راهنماییم کنید
      در یکسو ساز تمام موج ما داریم Vo= Vm*1.41
      ولی در یکسوساز نیم موج Vo=Vm*1.41/2
      خازن بخاطر اینکه مستقیم به نول وصل شده ترکیده
      دوستان عزیز همه ما بدون هیچ توقعی توی این انجمن دانسته هامون رو با هم به اشتراک میگذاریم. کمترین توقع یک لایک می باشد.

دیدگاه

درود
        خازن های الکترولیت نسبت به جا به جا متصل شدن پایه ها حساس هستند روی آنها پایه منفی علامت گذاری شده و باید به منفی و پایه دیگر به مثبت (کاتد دیود یکسو ساز ) متصل گردد ، همچنین ولتاژ حداکثری خازنها الکترولیت روی آنها نوشته شده و نباید به ولتاژ بیشتر از آن متصل گردد.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X