اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

طریقه تشخیص پایه های مولتی ترن

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : طریقه تشخیص پایه های مولتی ترن

خیلی ممنون بعد از کلی شماتیک و لیست قطعات از ساخت این مدار منصرف شدید.
    خواهش می کنم :mrgreen: ناراحت نشو جیگر.
    ان مدار با گفته شما تناقص داره و قطعاتی که گفتید .....!! مولتی ترن ندارد و... کلا من نفهمیدم ان مدار دقیقا چند ولت خروجی میده !! 5ولت؟ کلا ابهام زیاد داره!!! بگذریم حالا ....
    ===================================
    چه ولتاژی دادید؟
    روی سون سگمنت ماژول(14000 تومنی) نوشه 4 ولت : خروجی اش 4.2 هست.
    منظورتان از اینکه بعد از چشمک زدن ایستاد ! روی روشن موند تا خاموش؟
    و اینکه سریع چشمک میزد یا کند؟
    زمانیکه اداپتور را به برق وصل کردم 3 چراغ روشن شدند البته net نور اش کم رنگ بود.
    بعد اش دکمه pwr را فشار دادم 3 ثانیه: بعد اش 3 چراغ چند ثانیه خاموش شدن(نور اش قطع شد(3 چراغ)) و بعد چراغ net چهار ثانیه پشت سر هم چشمک زدن که میشه هر1 ثانیه یک چشمک و کلا 4 تا چشمک سریع زد: بعد چراغ net ایستاد بعداش هر 5 ثانیه یکبار چراغ net چشمک می زند و این همینطوری ادامه پیدا می کند(بی نهایت بار) !!! نمی دانم متوجه شدید یا نه!!
    البته همانطور که گفتم ولتاژ ورودی-خروجی-سلف-خازن با مصرف کننده باید مچ باشند.
    خب من چطوری باید مچ کنم !! خود eca میگه این ماژول ها مخصوص سیم 900 هست !! بعد ماژول هاش اینطوری عمل می کنند!!
    سپاس

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : طریقه تشخیص پایه های مولتی ترن

نوشته اصلی توسط ircaspianhero
      خواهش می کنم :mrgreen: ناراحت نشو جیگر.
      ان مدار با گفته شما تناقص داره و قطعاتی که گفتید .....!! مولتی ترن ندارد و... کلا من نفهمیدم ان مدار دقیقا چند ولت خروجی میده !! 5ولت؟ کلا ابهام زیاد داره!!! بگذریم حالا ....
      ===================================روی سون سگمنت ماژول(14000 تومنی) نوشه 4 ولت : خروجی اش 4.2 هست.زمانیکه اداپتور را به برق وصل کردم 3 چراغ روشن شدند البته net نور اش کم رنگ بود.
      بعد اش دکمه pwr را فشار دادم 3 ثانیه: بعد اش 3 چراغ چند ثانیه خاموش شدن(نور اش قطع شد(3 چراغ)) و بعد چراغ net چهار ثانیه پشت سر هم چشمک زدن که میشه هر1 ثانیه یک چشمک و کلا 4 تا چشمک سریع زد: بعد چراغ net ایستاد بعداش هر 5 ثانیه یکبار چراغ net چشمک می زند و این همینطوری ادامه پیدا می کند(بی نهایت بار) !!! نمی دانم متوجه شدید یا نه!!خب من چطوری باید مچ کنم !! خود eca میگه این ماژول ها مخصوص سیم 900 هست !! بعد ماژول هاش اینطوری عمل می کنند!!
      سپاس
      چرا ناراحت بشم.
      اگر کارآمد باشه من که نباید ناراحت بشم کسی که استفاده نکرده ناراحت می شه.
      اگه توجه کرده بودید گفتم مولتی 10 کیلو بگیر.
      نوشته اصلی توسط david24
      چندتا قطعه بدی را بعد اینکه مدارو بستید بهتون میگم چکار کنید برای یک مدار شبیه همین با کمی تفاوت.
      همون دیود شاتکی رو بزارید جای همین.
      بجای 2 مقاومت 101 و 102 میتونید استفاده کنید و ولتاژ را متغییر کنید - فعلا مولتی را بزارید کنار
      پایه 5 هم با منفی و مثبت تحریک میشه و آی-سی روشن و خاموش میشه
      گفتم بهتره ولتاژ خروجیت ثابت باشه که یکدفه با یک اشتباه لپی سیمت نسوزه جیگر.
      چندتا اضافی قطعات برای همین مدار متغییر و یک دفعه هم برای ثابت بود و + چون عجله داری به بقیش نرسیدی برای مطلوب شدن کارت بود که نقشش و تو مدار ببینی.

درمورد این چشمکا هم بگم که سیم چشمک OK داده - یعنی وصل شده و شبکه شناسائی شده و داره کار میکنه - البته به این معنی نیست که الان بتونه به شبکه اینترنت وصل بشه اون یه بحث دیگست.
      فقط call - sms فعاله.
      ولی باز هم مشکل در تغذیه داری.
      موفق باشی
      دوست عزیز اگه مفید بود روی تشکر بزن

دیدگاه

اگر روی پتانسومتر مولتی ترن شما عدد 503 w اَست؛ یعنی عدد 50 رو در نظر بگیرید و به تعداد رقم سوم هم صفر اضافه کنید که می شه: 50.000 اُهم یا 50 کیلو اهمی در دسترستان قرار دارد. موفق باشید، مدار رو با اٌصول مربوطه، چک کنید قطعاً موفق خواهید شد.

دیدگاه

سلام
          پایه یک و سه میشه دو سر مقاومت مولتی ترن پایه وسط هم میشه متغیر
          تشخیص مقدار اهم مولتی ترن هم دو عدد اول ثابت عدد سوم هم به تعدادش صفر میاد جلوی دو عدد اول
          مثال مولتی ترن w 202 میشه 2000 اهم
          جدیدترین ویرایش توسط mostafa-dehghani; ۲۲:۴۶ ۱۳۹۹/۰۴/۱۴.

دیدگاه

ولوم وقتی میچرخونی زیادی میره مولتی ترن آروم آروم میره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mostafa-dehghani نمایش پست ها
              سلام
              پایه یک و سه میشه دو سر مقاومت مولتی ترن پایه وسط هم میشه متغیر
              تشخیص مقدار اهم مولتی ترن هم دو عدد اول ثابت عدد سوم هم به تعدادش صفر میاد جلوی دو عدد اول
              مثال مولتی ترن w 202 میشه 2000 اهم
              با درود
              این پایه ها همیشه ثابت نیستن
              معمولا مولتی ترن های که میخریم همونجوری که شما گفتید .. ولی اگه به انواع مختتلفش توی کتابخونه پرتئوس نگاه کنی منیبینی فرق دارن و پایه 3 میشه سر وسط
              جدیدترین ویرایش توسط کاکو; ۱۳:۰۶ ۱۴۰۰/۰۳/۱۱.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X