اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تفاوت وزن در باطری پر با خالی !؟!؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : پاسخ : تفاوت وزن در باطری پر با خالی !؟!؟

نوشته اصلی توسط امیر حسین بیگدلی
    چی میگی عزیز دل؟
    الکترون حرکت بکنه. باشه. در واقع شما همون جرم الکترون در حال حرکت رو داری اندازه میگیری دیگه!
    شما میری یه کیلو پرتقال میخری، اون یک کیلو با احتساب جرم الکترون های متحرک هست.
    اصلا الکترون از پیوند انرژی ساخته شده. الکترون موج-ذره هست.
    می خوای وارد کوانتوم بشم؟
    در همین حد بگم که چیزی که شما در باره سوال استارتر گفتین غلطه.
    هر کسی حق داره اعقاید و نظر خودشو دنبال بکنه.و اون طور که دنیای بیرونشو درک میکنه بپذیره .بنده علامه دهر نیستم!
    اون چیزی که من گقتم نقل قولی از یکی از معتبرترین انجمن های علمی فیزیک جهانی بود که دانشمندان زیادی توی اون انجمن فعالیت میکنن و هر کسی حق جواب دادن به سوالات رو نداره و هیچ جواب غلطی رو به عنوان پاسخ به این سوال بایگانی نمیکنن
    اگه بدرد کسی میخوره استفاده کنه:
    http://physics.stackexchange.com/questions/34421/does-the-mass-of-a-batterys-change-when-charged-discharged
    -------------
    بیاید کمی در eca مهربانتر باشیم

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : تفاوت وزن در باطری پر با خالی !؟!؟

نوشته اصلی توسط ((O-I-O))
      هر کسی حق داره اعقاید و نظر خودشو دنبال بکنه.و اون طور که دنیای بیرونشو درک میکنه بپذیره .بنده علامه دهر نیستم!
      اون چیزی که من گقتم نقل قولی از یکی از معتبرترین انجمن های علمی فیزیک جهانی بود که دانشمندان زیادی توی اون انجمن فعالیت میکنن و هر کسی حق جواب دادن به سوالات رو نداره و هیچ جواب غلطی رو به عنوان پاسخ به این سوال بایگانی نمیکنن
      اگه بدرد کسی میخوره استفاده کنه:
      http://physics.stackexchange.com/questions/34421/does-the-mass-of-a-batterys-change-when-charged-discharged
      -------------
      بیاید کمی در eca مهربانتر باشیم
      من کلا متحول شدم. حق با شماس.

البته من جوابش رو خوندم. ولی درک نمیکنم چرا.

ممنون از اذکار.

از این بعد مهربون میشم.
      [glow=green,2,300][b]بشر ممکن الخطاست
      درخت هرچه پربار تر سر به زیر تر[/glow]

دیدگاه

پاسخ : تفاوت وزن در باطری پر با خالی !؟!؟

فکر کنم مجبورم بیشتر توضیح بدهم تا ذهنها کمتر به سمت مسائل غیر مرتبط کشیده بشه؛

ارتباط دادن مسئله وزن واکنشگرها با بحث جابجائی الکترونها اشتباه است.

_ مگر وقتی برق رو به شبکه 400 کیلو ولت وصل می کنند، سیمها تغییر وزنی حس می کنند؟!
        _ مگر سلولهای خورشیدی، مثلا بعد از 20 سال از دست دادن الکترون (به جهت اثر فوتوالکتریک)، تغییر وزنی حس می کنند؟!

یک شیمیست می داند که در هر واکنش شیمیائی (یا الکتروشیمیائی)؛ از نظر استوکیومتری، دو طرف معادله واکنش، از نظر وزنی باید برابر باشند (مگر در واکنشهای هسته ای). در واقع در یک سیستم منزوی (از نظر ترمودینامیکی)؛ تغییرات حجم واکنشگرها ، تغییرات فشار و یا دما داریم اما در کلیت سیستم، تغییرات وزنی نداریم (البته اگر دست کم یکی از محصولات واکنش، گاز باشد و از سیستم خارج شود، در عمل تغییر وزن داریم که مسئله ای دیگر است).

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nabi-j
          دوستان تعداد الکترونهای یک باتری پر با تعداد الکترونهای یک باتری خالی برابر است
          در باتری پر فقط اختلاف پتانسیل بین دو قطب باتری وجود دارد یعنی یک قطب باتری دارای الکترون خیلی زیاد و قطب دیگر کمبود الکترون دارد
          وقتی مسیری بین قطبها ایجاد بشه الکترونها از یک قطب به قطب دیگه حرکت میکند تا تعداد الکترونهای دو قطب برابر شود در این حالت میگوییم باتری خالی شده
          پس وقتی یک باتری خالی میشه الکترونها از باتری خارج نمیشن فقط از یک قطب به قطب دیگه میرن

درود.
          میشه دستگاهی ساخت که این الکترونها رو دوباره برگردونه سرجاش.
          یک چیزی مثل شارژر بینهایت
          ابتدا و شروع هرکاری سخت ترین مرحله آن کار است. برای مثال به عقابها نگاه کن ، حتی اونها هم در ابتدای پرواز ، زیاد بال و پر می زنند، اما هنگامی که اوج می گیرند ، دیگر حتی نیازی به پر زدن هم ندارند ...

کافیست اولین قدمها را بدون ترس و با پشتکارِ بالا برداری مطمئن باش بزودی به اوج خواهی رسید و روزهای سخت همیشه نخواهند ماند ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Majid_Malvandi

درود.
            میشه دستگاهی ساخت که این الکترونها رو دوباره برگردونه سرجاش.
            یک چیزی مثل شارژر بینهایت
            بدون صرف انرژی خیر
            از هیج چیزی بوجود نمیاد دوست من
            شارژ باتری مثل کشیدن فنر میماند وقتی فنر را میکشیم باید مقداری انرژی مصرف کنیم و با رها شدن فنر همان مقدار انرژی را پس میدهد(بدون در نظر گرفتن انرژی تلف شده)

دیدگاه

علت فرسودگی با طری چیه ؟ چرا نمیتونن باطری بسازن که خراب نشه ؟؟ یا مثل خازن عمر زیاده داشته باشه !!
              [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

با سلام و درود
                من توی یک سایتی دیدم که برای تشخیص باتری آلکالین خالی از باتری پر اون رو از چند سانتی به صورت عمودی روی میز می انداخت و باتری که خالی بود می افتاد ولی باتری که پر بود کج نمی شد و به صورت عمودی نمی افتاد. به نظر شما دلیلش چی می تونه باشه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فکر
                  با سلام و درود
                  من توی یک سایتی دیدم که برای تشخیص باتری آلکالین خالی از باتری پر اون رو از چند سانتی به صورت عمودی روی میز می انداخت و باتری که خالی بود می افتاد ولی باتری که پر بود کج نمی شد و به صورت عمودی نمی افتاد. به نظر شما دلیلش چی می تونه باشه؟
                  باتری آلکالاین بعد از خالی شدن ، ماده داخلش از خودش گاز آزاد میکنه و مثل این میمونه که یه توپ رو باد کنی و بزنیش زمین تا هوا بره :icon_razz: و صاف وای نسه

دیدگاه

سلام من باطری لتیون 18650 رو وزن کردم فول شارژ44.63و د شارژ 44.47شد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mehdi59hajilo نمایش پست ها
                      سلام من باطری لتیون 18650 رو وزن کردم فول شارژ44.63و د شارژ 44.47شد
                      بذارین به پای خطای ترازو
                      چون نه چیزی وارد باتری شده و نه چیزی ازش خارج شده
                      وقتی باتری رو شارژ می کنین الکترونها رو از یک قطب باتری به قطب دیگه منتقل می کنین. زمان دشارژ هم دوباره برمی گردن سر جای قبلی
                      پس بطور عادی نه تنها هیچ میزانی از ماده کم و زیاد نشده بلکه هیچ الکترونی هم کم و زیاد نشده که بخواد تفاوتی در جرم دو باتری بوجود بیاد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X