اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

علت داغ شدن ترازیستور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : علت داغ شدن ترازیستور

سلام دوست من ممنون از مکمکت ترانزیستورها را تغییر دادم خوب شد با تشکر از شما

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

ببخشید ممنون از کمک شما

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ali azimi13 نمایش پست ها
      سلام دوست من ممنون از مکمکت ترانزیستورها را تغییر دادم خوب شد با تشکر از شما

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

ببخشید ممنون از کمک شما
      سلام مجدد، خیلی خوشحالم که مشکلتون حل شده.
      موفق و پیروز باشید.
      مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
      https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

درود
        دوستان به تازگی وقتی سیستم به برق میزنم یکی از کانال های آمپ در حالت بدون بار صدای ویژ صعیف میده و پشت بند شروع به داغ کردن ترانزیستورهای(1943) میکنه. و قبلا یک بار این اتفاق افتاده بود که فکر کردم از سیم شیلده و دیر دستگاه از برق کشیدم مقاومت و ترازینستورها سوختن... ولی الان در حال چک قطعات بودم همه سلامت بودن دو تا مقاومت تغییر رنگ داده بودن و زیر بورد یک مقدار ذوب شده بود که با تعویض با نمونه بالاتر مشکل سیستم حل و خنک شد... و الان بعد از 2 روز دوباره همون صدای ویژ میاد وجالبه دستگاه بیشتر مواقع این اتفاق بیشتر صبح ها میفته! احتمال از ورودی برق زیاد به دستگاه هست؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mojtabafast نمایش پست ها
          درود
          دوستان به تازگی وقتی سیستم به برق میزنم یکی از کانال های آمپ در حالت بدون بار صدای ویژ صعیف میده و پشت بند شروع به داغ کردن ترانزیستورهای(1943) میکنه. و قبلا یک بار این اتفاق افتاده بود که فکر کردم از سیم شیلده و دیر دستگاه از برق کشیدم مقاومت و ترازینستورها سوختن... ولی الان در حال چک قطعات بودم همه سلامت بودن دو تا مقاومت تغییر رنگ داده بودن و زیر بورد یک مقدار ذوب شده بود که با تعویض با نمونه بالاتر مشکل سیستم حل و خنک شد... و الان بعد از 2 روز دوباره همون صدای ویژ میاد وجالبه دستگاه بیشتر مواقع این اتفاق بیشتر صبح ها میفته! احتمال از ورودی برق زیاد به دستگاه هست؟
          درود،اینکه فقط یک کانال اینطوری میشه مربوط به برق نیست، و احتمال زیاد بایاس ترانزیستور های قدرت مشکل داره.
          معمولا کنار ترانزیستور های قدرت 2 عدد یا 3 عدد دیود وجود داره که کاها نیمسوز میشن، حتی ممکنه ترانزیستور های درایو نیمسوز شده باشن.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط HS1386 نمایش پست ها
            درود،اینکه فقط یک کانال اینطوری میشه مربوط به برق نیست، و احتمال زیاد بایاس ترانزیستور های قدرت مشکل داره.
            معمولا کنار ترانزیستور های قدرت 2 عدد یا 3 عدد دیود وجود داره که کاها نیمسوز میشن، حتی ممکنه ترانزیستور های درایو نیمسوز شده باشن.
            بسیار عالی، خودم هم به دیود ها شک دارم با اینکه تست با یک پایه آزاد سالم نشون میدن. مرحله آخر از رو کنجکاوی سر هر برق ورودی(37.5v) یک مقاومت 30 اهم 3 واتی گذاشتم اون صدای ویژ به یک صدای نامحسوس تبدیل شد! قسمت ورودی برق دستگاه 28~36 زده و ترانس هر سر 37.5 ولت داره به نظرتون از مقاومت های تعبیه شده داخل دستگاه نیست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mojtabafast نمایش پست ها
              بسیار عالی، خودم هم به دیود ها شک دارم با اینکه تست با یک پایه آزاد سالم نشون میدن. مرحله آخر از رو کنجکاوی سر هر برق ورودی(37.5v) یک مقاومت 30 اهم 3 واتی گذاشتم اون صدای ویژ به یک صدای نامحسوس تبدیل شد! قسمت ورودی برق دستگاه 28~36 زده و ترانس هر سر 37.5 ولت داره به نظرتون از مقاومت های تعبیه شده داخل دستگاه نیست
              اینطور که بنظر میاد خازن های صافی رجکشن مشکل دارن، خازن های کوچک 50 و 63 ولتی با ظرفیت بین 10 تا 220 میکروفاراد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط HS1386 نمایش پست ها
                اینطور که بنظر میاد خازن های صافی رجکشن مشکل دارن، خازن های کوچک 50 و 63 ولتی با ظرفیت بین 10 تا 220 میکروفاراد.
                خیلی ممنون، پس باید یک ری کپ انجام بدم قبلا هم خازن های تغذیه 50 ولتی یک مقدار باد کرده بودن که با نمونه 60 ولتی تعویض کردم فقط 220 میکروفارادای 50 ولتی تعویض نکرده بودم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط اشکان غفارزاده نمایش پست ها
                  اگه سون سگمت ها از این مدل های کوچیک باشه ، گرم کردن ترانزیتسور اصلا هم طبیعی نیست
                  حتی اگه سون سگمنت هم بزرگ باشه بازم طبیعی نیست

چون ترانزیستور در حالت سوئیچ داره کار میکنه که کمترین تلفات روش هست

علت گرم شدن ترانزیستور هم میتونه عدم بایاس صحیح ترانزیستور باشه
                  که تامین نشدن جریان بیس میتونه دلیلش باشه

شما مدارت رو قرار بده تا دلیل گرم شدن رو پیدا کنیم
                  درسته گرم کردن ترانزیستور برای یه سون سگمنت
                  دلیل غیر عادی هست. احتمالا جریان زیادی ازش
                  عبور می کنه.
                  حالا با وجود گرم کردن مدار کار میکنه؟
                  دوستان عزیز همه ما بدون هیچ توقعی توی این انجمن دانسته هامون رو با هم به اشتراک میگذاریم. کمترین توقع یک لایک می باشد.

دیدگاه

سلام وقت همه دوستان بخیر
                    یه آمپلی فایر دارم که برای مسجد دارم روش کار می کنم روی برد 16 عدد ترانزیستور SC5200 داره که هر قسمت از چهارتا برای یک خروجی استفاده میشه یکی از قسمتها ترانزیستور می سوزونه وقتی عوض میشه چهارتا با هم به شدت داغ میکنه خازن های بشکه ای 100 ولت 33 میکرو و خازن 25 ولت 1000 میکرو را عوض کردم خازن پلی استر داره عوض کردم ترانزیستور P41C داره عوض کردم ولی باز فرقی نکرده اگه امکان داره راهنمایی کنید ممنونم

آمپلی مدل : پرشین PE10000

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamidsedghy نمایش پست ها
                      سلام وقت همه دوستان بخیر
                      یه آمپلی فایر دارم که برای مسجد دارم روش کار می کنم روی برد 16 عدد ترانزیستور SC5200 داره که هر قسمت از چهارتا برای یک خروجی استفاده میشه یکی از قسمتها ترانزیستور می سوزونه وقتی عوض میشه چهارتا با هم به شدت داغ میکنه خازن های بشکه ای 100 ولت 33 میکرو و خازن 25 ولت 1000 میکرو را عوض کردم خازن پلی استر داره عوض کردم ترانزیستور P41C داره عوض کردم ولی باز فرقی نکرده اگه امکان داره راهنمایی کنید ممنونم

آمپلی مدل : پرشین PE10000
                      سلام ‌و درود،
                      از بایاس ترانزیستور ها مشکلی وجود داره.
                      دنبال قطعی مسیر یا سوختن دیود های 1N4148 باشید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X