اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد مقاومت 10 اهم smd و bat

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد مقاومت 10 اهم smd و bat

سلام به اساتید محترم سایت
    بنده یه پروژه الکترونیکی که به دستم رسید و درحال تکمیلش هستم با چند مشکل مواجه شدم که امیدوارم دوستان عزیز کمی بنده رو راهنمایی بفرمایند
    1 - بر روی برد مورد نظر تمامی مقاومت ها به سایز 1206 می باشد ولی فقط چند قسمت برد باید مقاومت smd ده اهم با سایز 2512 نصب بشه که متاسفانه در سایت جوان و خیلی از سایتهای مشابه سایز 2512 موجود نیس, آیا میتونم از سایز 1206 استفاده بکنم؟ و یا اینکه میتونم این مقاومت رو به صورت سری و یا موازی نصب بکنم؟

2 - بر روی برد از قطعه bat42 استفاده شده که متاسفانه این شماره هم موجود نیس و bat46 موجوده. آیا میشه به جای bat42 استفاده بکنم؟

3 - یه مشکل دیگه ای که برام پیش اومده, بر روی برد از atmega128 استفاده شده که بعضی از بردها برنامه ریزی نمیشه یعنی پروگرامر اخطار نشناختن سخت افزار رو گزارش میده . ولی بقیه بردها درست برنامه ریزی شدن. سوالم اینه که اگه سوکت پین هدر که واسه برنامه ریزی شدن استفاده میکنم اگه برعکس قرار بدم آیا باعث سوختنش میشه؟
    ممنونم از دوستان بابت راهنمایی و کمک به بنده.

پاسخ : سوال در مورد مقاومت 10 اهم smd و bat

نوشته اصلی توسط mm1356gh
    سلام به اساتید محترم سایت
    بنده یه پروژه الکترونیکی که به دستم رسید و درحال تکمیلش هستم با چند مشکل مواجه شدم که امیدوارم دوستان عزیز کمی بنده رو راهنمایی بفرمایند
    1 - بر روی برد مورد نظر تمامی مقاومت ها به سایز 1206 می باشد ولی فقط چند قسمت برد باید مقاومت smd ده اهم با سایز 2512 نصب بشه که متاسفانه در سایت جوان و خیلی از سایتهای مشابه سایز 2512 موجود نیس, آیا میتونم از سایز 1206 استفاده بکنم؟ و یا اینکه میتونم این مقاومت رو به صورت سری و یا موازی نصب بکنم؟

2 - بر روی برد از قطعه bat42 استفاده شده که متاسفانه این شماره هم موجود نیس و bat46 موجوده. آیا میشه به جای bat42 استفاده بکنم؟

3 - یه مشکل دیگه ای که برام پیش اومده, بر روی برد از atmega128 استفاده شده که بعضی از بردها برنامه ریزی نمیشه یعنی پروگرامر اخطار نشناختن سخت افزار رو گزارش میده . ولی بقیه بردها درست برنامه ریزی شدن. سوالم اینه که اگه سوکت پین هدر که واسه برنامه ریزی شدن استفاده میکنم اگه برعکس قرار بدم آیا باعث سوختنش میشه؟
    ممنونم از دوستان بابت راهنمایی و کمک به بنده.
    1-شدنش که میشه ولی باید امتحان بشه ولی فکرکنم کار اصولی نباشه چون توان مقاومت با پکیج2512 با 1206 خیلی فرق داره
    2-دیتاشیت ها را دانلود کرده و مقایسه کنید
    3-این مشکل میتونه به علت خرابی سخت افزار باشه
    و برعکس زدن پین برای پروگرم میتونه باعث سوختن بشه ولی میتونه هم نشه :twisted:
    همه اینها فقط به صورت عملی می توانند ثابت شوند
    از دو چیز بسیار زیاد یاد گرفتم (1) نمونه مدارهای موجود در سایت های خارجی (2) مهندسی معکوس بردهای غیر ایرانی. به نقل از آقای مرتضی امانی
    --------------------------------------------------------
    تمام دنیا ما را تحریم کرده اند؛ حداقل خودمان همدیگر را تحریم نکنیم. به نقل از pencil
    --------------------------------------------------------
    اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است. mehran901

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X