اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سویچ قطع و وصل سیگنال ac ساده؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : سویچ قطع و وصل سیگنال ac ساده؟

مالتی پلکسر ها و سوئیچ های آنالوگ که بصورت مدار مجتمع تولید میشن دارای یک مقاومت اهمی بین دوپایانه ورودی و خروجی (معمولا بین 30 تا 120 اهم بسته به مدل سوئیچ)هست که باعث بهم خوردن امپدانس خط انتقال میشه و داده های انتقالی به همین دلیل از بین میرن یا ارسال و دریافت دچار مشکل میشه

برای جلوگیری از چنین پدیده ای باید خودتون با ماسفت ها و درایور های ماسفت اقدام به ساخت سوئیچ انالوگ دورطرفه بکنید
    دیگرام مدار داخلی ایسی های مالتی پلکسر میتوتند راهنمای خوبی باشد
    جدیدترین ویرایش توسط اشکان غفارزاده; ۰۳:۰۵ ۱۳۹۵/۰۶/۰۸.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط اشکان غفارزاده نمایش پست ها
      مالتی پلکسر ها و سوئیچ های آنالوگ که بصورت مدار مجتمع تولید میشن دارای یک مقاومت اهمی بین دوپایانه ورودی و خروجی (معمولا بین 30 تا 120 اهم بسته به مدل سوئیچ)هست که باعث بهم خوردن امپدانس خط انتقال میشه و داده های انتقالی به همین دلیل از بین میرن یا ارسال و دریافت دچار مشکل میشه

برای جلوگیری از چنین پدیده ای باید خودتون با ماسفت ها و درایور های ماسفت اقدام به ساخت سوئیچ انالوگ دورطرفه بکنید
      دیگرام مدار داخلی ایسی های مالتی پلکسر میتوتند راهنمای خوبی باشد
      اگر ورودی به خروجی سویچ مقاومت داشته باشه که مجموع مقاومت ها کمتر از مقاومت کل میشه چون موازی هستن ، من متوجه نمیشم چرا باید امپدانس بهم بخوره ممنون میشم کمی توضیح بدید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx نمایش پست ها
        اگر ورودی به خروجی سویچ مقاومت داشته باشه که مجموع مقاومت ها کمتر از مقاومت کل میشه چون موازی هستن ، من متوجه نمیشم چرا باید امپدانس بهم بخوره ممنون میشم کمی توضیح بدید
        سلام بر آروین خان
        کم پیدایی داداش!!!!

فرض کن ورودی یک مالتی پلکسر به یکی از خروجی هاش وصل شده و مدار داخلی آیسی یک مقاومت معادل 40 اهمی بین این خروجی و ورودی بوجود آورده
        حال اگر امپدانس استاندارد خط انتقال 100 اهم باشه و سیمی که دیتای ما رو انتفال میده هم امپدانسش 100 اهم باشه در این صورت امپدانس مالتی پلکسر هم به سیم اضافه میشه و امپدانس کل خط انتفال ما جمعا 140 اهم بدست میاد
        با این حساب امپدانس خط انتقال ما میشه 140 اهم که 40اهم از استاندارد بیشتر هست
        همین افزایش امپدانس باعث افت توان انتقالی میشه و سیگنال تضعیف میشه

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

یه نگاهی هم به این فایل بنداز
        http://www.mouser.com/pdfDocs/TI_2012_Analog_Switch_Guide.pdf

انواع محصولات شرکت texas instruments که وظیفه سوئیچ دارن توی این فایل آورده شده که بیشترشون امپدانس زیر 5 اهم دارن
        بابررسی مدار آیسی های معرفی شده توی این فایل میتونی به نتیجه مطلوب برسی

دیدگاه

سلام بر آروین خان
          کم پیدایی داداش!!!!

فرض کن ورودی یک مالتی پلکسر به یکی از خروجی هاش وصل شده و مدار داخلی آیسی یک مقاومت معادل 40 اهمی بین این خروجی و ورودی بوجود آورده
          حال اگر امپدانس استاندارد خط انتقال 100 اهم باشه و سیمی که دیتای ما رو انتفال میده هم امپدانسش 100 اهم باشه در این صورت امپدانس مالتی پلکسر هم به سیم اضافه میشه و امپدانس کل خط انتفال ما جمعا 140 اهم بدست میاد
          با این حساب امپدانس خط انتقال ما میشه 140 اهم که 40اهم از استاندارد بیشتر هست
          همین افزایش امپدانس باعث افت توان انتقالی میشه و سیگنال تضعیف میشه

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

یه نگاهی هم به این فایل بنداز

انواع محصولات شرکت texas instruments که وظیفه سوئیچ دارن توی این فایل آورده شده که بیشترشون امپدانس زیر 5 اهم دارن
          بابررسی مدار آیسی های معرفی شده توی این فایل میتونی به نتیجه مطلوب برسی
          عزیز خیری سرم شلوغه مشغول درآوردن یه لغمه نون و شترمرغم ،
          بله متوجه شدم اشتباه من این بود که مدار داخلی رو 0 اهم فرض کرده بودم

دیدگاه

عزیز خیری سرم شلوغه مشغول درآوردن یه لغمه نون و شترمرغم ،
            بله متوجه شدم اشتباه من این بود که مدار داخلی رو 0 اهم فرض کرده بودم
            بهتره با کمک همون دیاگرام مدار داخلی یک مدار بصورت مستقل بسازی
            منظورم دوتا ماسفت هست که درین سورسشون بصورت معکوس بسته شده
            یکمی درایو کردنشون دشوار هست. توی این فکرم که میشه با ترانس پالس یا دوتا منبع مستقل درایوشون کرد

چرا از رله های مخابراتی استفاده نمیکنید؟؟؟ الان خیلی هاشون دارن توی مدارات مخابراتی و هاب سوئیچ ها کار میکنن بدون کوچکترین نویز

دیدگاه

بهتره با کمک همون دیاگرام مدار داخلی یک مدار بصورت مستقل بسازی
              منظورم دوتا ماسفت هست که درین سورسشون بصورت معکوس بسته شده
              یکمی درایو کردنشون دشوار هست. توی این فکرم که میشه با ترانس پالس یا دوتا منبع مستقل درایوشون کرد

چرا از رله های مخابراتی استفاده نمیکنید؟؟؟ الان خیلی هاشون دارن توی مدارات مخابراتی و هاب سوئیچ ها کار میکنن بدون کوچکترین نویز
              به فکر خودمم زده بیام از همون رله مخابراتی استفاده کنم 2 جفت سیمه باید قطع بشن و وصل. ولی از اونجایی که من عادت دارم کارها رو از سخت ترین حالت ممکن انجام میدم از روی کنجکاوری میخاستم بدون رله بسازم

اینو میشه ساخت:

دیدگاه

به فکر خودمم زده بیام از همون رله مخابراتی استفاده کنم 2 جفت سیمه باید قطع بشن و وصل. ولی از اونجایی که من عادت دارم کارها رو از سخت ترین حالت ممکن انجام میدم از روی کنجکاوری میخاستم بدون رله بسازم

اینو میشه ساخت:
                این شکل بیشتر حال دیاگرام داره
                برای تحریک باید گیت نسبت به سورس تحریک بشه
                الان توی این شکل سورس هر دو ماسفت ولتاژ شناور داره و معلوم نیست گه تحریک بشن و کی تحریک نشن

با الگو گرفتن از همین دیاگرام و تحریک گیت سورس هم ماسفت بصورت مستقل میشه جواب گرفت

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X