اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تبدیل ولتاژ 36 ولت به 12 ولت ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : تبدیل ولتاژ 36 ولت به 12 ولت ؟

نوشته اصلی توسط fmicro نمایش پست ها
    ممنونم الان اگر من 18 ولت ، 2.5 آمپر را به ورودی اینورتور بدهم در خروجی 45 وات میتونم بگیرم ؟ یعنی مثلا یک لامپ 40 وات کم مصرف رو میتونم روشن کنم ؟
    نه در خروجی نمیتونید 45 وات بگیرید. درسته که 45 وات ورودی دادید ولی بعلت تلفات داخلی اینورتر حدود 43 وات در خروجی است که فک کنم برای اون لامپ کافی باشه. در ضمن در جریان باشید که اون دوتا پنل فقط در ساعات ظهر (حدودا 11 تا 2) میتونه 45 وات برق تولید کنه بغیر از اون که آفتاب مایل میتابه به پنل ها طبیعتا توان تولیدی کمتر میشه.

دیدگاه

ممنونم ..خیلی واضح توضیح میدید .من دو عدد پنل رو در پشت بام گذلشتم و با کابلی حدود 40 متر به ورودی اینورتور گذاشتم ، و حس میکنم این کابل حدود 40 متر خیلی از جریان رو میخوره نظر شما چیه ؟
      خدایا یکی بزرگترین آرزویهایم در این دنیا این است که همه مردم حالشان خوب باشد و احساس خوشبختی داشته باشند....

دیدگاه

ممنونم ..خیلی واضح توضیح میدید .من دو عدد پنل رو در پشت بام گذلشتم و با کابلی حدود 40 متر به ورودی اینورتور گذاشتم ، و حس میکنم این کابل حدود 40 متر خیلی از جریان رو میخوره نظر شما چیه ؟
        40متر سیم؟؟!! فک کنم یه ساختمون 10 طبقه باشه! بله رو 40 متر سیم افت ولتاژ بوجود میاد. مثلا شما که گفتید خروجی پنل ها 18 ولت هست وقتی با 40 متر سیم به ورودی اینورتر برسه ولتاژ میشه 13 ولت! این برای راه اندازی اینورتر کافیه ولی توان میشه 33 وات که قبلا 45 وات بود. اگه چاره ای جز سیم کشی 40 متری ندارید باید کابل ضخیم بکار ببرید تا تلفات کم بشه. محاسبات کابل هم تو اینترنت بگردین هست یه فرمول ساده س.

در مورد لامپ کم مصرف 40 وات هم که گفتین باید بگم که در واقع توان واقعی لامپ حدود 70 وات هست! حتما میپرسید چطور. شما اگه به قوطی اون لامپ کم مصرف 40 وات نگاه کنید مقدار جریان مصرفی رو حدود 300 میلی آمپر نوشته. حالا 300 میلی رو ضربدر 220 ولت برق کنیم میشه 66 وات! رو لامپ نوشته 40 وات ولی در عمل 66 وات مصرف میکنه که خروجی اینورتر ما فقط 43 وات داره. این اختلاف تو توان ها مربوط میشه به تلفات موجود در مدار الکترونیکی بالاست لامپ.

اگه بخوای لامپ 40 وات روشن کنی باید تعداد پنل های موازی رو بیشتر کنی تا به توان 66 وات در خروجی اینورتر برسی.

دیدگاه

سلام
          یه پپیشنهاد دارم شما که فقط میخوای روشنایی داشته باشی چرا اینقدر کار رو سخت می کنی؟؟؟یکی یا دوتا پاور ال ای دی 10وات بزار که جمعه میشه 20وات یکی دیگه هم اضافه کن میشه 30وات راحت روشن کن..نورش هم خوبه
          بازم تصمیم باخودت پیشنهاد بود فقط..
          موفق باشی
          Proudly @real_ahmadi
          #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

منم صحبت مهندس احمدی رو تایید میکنم و در صورت امکان برای شما خیلی منطقی تره
            اما اگر نمیشه پیشنهاد میکنم حالا که 40 متر سیم کشی دارید به جای اینکه مثلا شما 40 متر کابل ضخیم برای ولتاژ DC پنل ها بذارید به کابل معمولی بذارید اما برای 220 ولت
            درنتیجه پیشنهاد من اینه که اینورتر رو در نزدیک ترین فاصله از پنل ها نصب کنید و خروجیش رو که 220 ولته رو با سیم 40 متری منتقل کنید
            نیرو گاه های برق اگر میخواستن ولتاژ بر شهر رو از اول منتقل کنن به کابل هایی احتیاج داشتن که قطرشون به اندازه یه تونل 3 بانده میشد برای هر فاز و مسیرشون
            اما برق تولیدی در حد چند ده کیلوولت افزایش داده میشه تا جریان در همون حد کاهش پیدا کنه در نتیحه ضخامت کابل هم کاهش پیدا میکنه
            شما اینورتر رو بذار پیش پنل هات و یه کابل مناسب (بسته به حریان) بذار خروجی اینورترت رو منتقل کن

دیدگاه

سلام خدمت اعضای محترم انجمن دو عدد سلول خورشیدی دارم که هرکدوم 18 ولت 1.3 آمپر هستند ، حالا می خوام اونها رو به ورودی اینورتور که 12 ولت هست وصل کنم .اگر از رگولاتور 12 ولت استفاده کنم خروجی 12 ولت میشه اما آمپر همون 15 آمپر است . و وقتی جریان زیاد میکشم رگولاتور به شدت داغ میکنه . وقتی هم از دو عدد رگولاتور 12 ولت استفاده میکنم و ورودی هر کدوم به سلول خورشیدی وصل میکنم ، برای هر کدوم خروجی 12 ولت دارم اما جریان هر کدوم 1 آمپر است خروجی رگولاتورها رو هم نمیتونم بهم وصل کنم چون اماکان پذیر نیست .چکار کنم که بتونم از این دو عدد سلول خورشیدی جریانی حدود 2.5 آمپر 12 ولت بگیرم ؟
              با سلام :
              اگر می خواهید، این ولتاژ را به یک اینورتر بدهید و به 220 ولت A.C تبدیل کنید و سپس یک لامپ کم مصرف را روشن کنید، بهترین راه آن است که دو سلول را بصورت موازی بهم وصل کنید ولتاز شما ثابت ( 18 ولت ) اما جریان شما دو برابر می شود( 2.6 آمپر). لامپ های کم مصرفی در توان های مختلف در بازار وجود دارند که بصورت مستقیم ولتاژ 12 ولت را به 220 ولت تبدیل و بدون نیاز به اینورتر این کار را برای شما انجام می دهد. در حال حاضر شما در حال حاضر شما دارای توان 46.8 وات ورودی هستید.( 46.8 = 2.6 × 18 ) این توان به راحتی یک لامپ کم مصرف 40 وات کم مصرف از نوع ورودی 12 ولت را روشن می کند.
              علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
              نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X