اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد تولید برق رایگان با مغناطیس

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : سوال در مورد تولید برق رایگان با مغناطیس

نوشته اصلی توسط x935418 نمایش پست ها
    اون بنده خدایی رو که آن نمونه را به شما نشون داد رو میتونید به ما هم نشون بدین ؟
    آقا ما اشتباه کردیم ..بیخیال ... دمت گرم ..

دیدگاه

نوشته اصلی توسط yousef55 نمایش پست ها
      آقا ما اشتباه کردیم ..بیخیال ... دمت گرم ..
      این الان افعال معکوس بید !

دیدگاه

طبق ازمایشهای تجربی که شاید ٢٠ سال پیش داشتم ( هنوز نو جوان بودم ) اصلا برای ژنراتور ١٠٠ وات یک موتور با توان بیش از ١٠٠ وات نیاز داره .... بعد چطور ممکنه یک ژنراتور ١٠٠ وات بتونه انرژی یک موتوری که توانش بیش از ١٠٠ وات هست رو تغذیه کنه .... یکم با عقل جور در نمیاد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط yousef55 نمایش پست ها
          گفتم در توان پایین ساخته شده
          داداش لینکی چیزی میتونی بدی یا ویدئوی از کارکرد ؟ لینک ترجیها فارسی باشه
          چون من تحقیقات زیادی کردم به تنیجه نرسیدم ممنون میشم راهنمایی کنی

دیدگاه

لطفا این ژنراتور رو که درحد آزمایشگاهیه در این آدرس ببینیدhttp://www.aparat.com/v/Nq1de

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Habib2000 نمایش پست ها
              لطفا این ژنراتور رو که درحد آزمایشگاهیه در این آدرس ببینید
              جالب بود . با این وصف سوال مهمی پیش می آید
              اگر این ایده به این سادگی عملی است پس چرا ممالک صنعتی سالیانه هزینه های هنگفتی برای تامین انرژی خانه ها از باتری خورشیدی صرف می کنند؟
              حداکثر دو تا از این آسیابهای گرانشی بسیار بسیار ارزانقیمت در هر خانه ای می تواند برق روزانه ی هر منزلی را تامین کند آنهم بدون نیاز به باتریهای گرانقیمت جهت ذخیره سازی

دیدگاه

با درود فراوان
                بر فرض محال محال اگر چنین سیستمی هم ساخته بشود و مثلاً مولد بیش از موتور توان تولید بکند در مدت زمان کوتاهی سیستم از هم فرو میپاشد به این شکل که توان ورودی به خروجی هر لحظه افزایش پیدا میکند و سیستم چگونه میتواند در برابر افزایش بی رویه تولید بیشتر توان دوام پیدا بکند و از هم متلاشی نشود ؟؟؟؟!!!!!!

دیدگاه

لطفا این ژنراتور رو که درحد آزمایشگاهیه در این آدرس ببینیدhttp://www.aparat.com/v/Nq1de
                  این ویدئو عالی بود!!!!

ثانیه 32
                  موتور این چرخ با آداپتور به برق وصله

دیدگاه

من در رابطه با "تولید انرژی رایگان" حرفی ندارم. اما در رابطه با تبدیل "انرژی های رایگان خدادادی" به برق صحبت و سوال زیاد هست.
                    مثلا همین مغناطیس و آهنربای دایم که صحبت خیلی از دوستان هست و دررابطه با امکان ساختش عده ای از واژه برق رایگان استفاده می کنند و عده ای دیگه میگن چون قانون انرژی انیشتن رو نقض میکنه پس نمیشه. بنظرم هر دو گروه اصلا به این توجه نمیکنن که این آهنربایی که ازش صحبت میشه، خودش برای ساختش کلی انرژِی صرف شده.
                    و فرضا هم که اگر دستگاهی ساخته بشه که بتونه این انرژِی رو به برق تبدیل کنه، این دستگاه در واقع داره "بخشی" از همون انرژِی صرف شده برای ساخت آهنربا را دوباره بازیافت میکنه. و بقول معروف "از هیچ، انرژی و برق نمی سازه"
                    دلیلش هم اینه که این آهنرباها بعد از مدتی خاصیت آهنربایی شون ضعیف شده و نیاز به تعویض دارند.

صورتهای دیگه ی انرژی رایگان خدادای برای تبدیل به برق میتونه این موارد باشه:
                    خورشید، باد، آب رودخانه، آب دریا، استفاده از شتاب و اینرسی، گرمای زمین، مغناطیس زمین، ذخیره و بازیافت انرژی (هیدروژن)، صرف برق کمتر در ورودی و (با اضافه کردن و استفاده از سایر انرژیها) تولید برق بیشتر در خروجی، بازیابی مقداری از برق مصرف شده در موتور و ذخیره در باتری و ...

من بشخصه علاقمند به همفکری و صحبت در این زمینه ها در ادامه صحبت دوستان هستم. تا بتونیم از اطلاعات عزیزان استفاده بیشتری ببریم.

دوستان کسی در رابطه با موتورهای bedini اطلاعاتی داره؟
                    تاپیک ویدیوهای آموزشی حواشی آردوینو و ESP

دیدگاه

نوشته اصلی توسط digi-rx نمایش پست ها
                      چون قانون انرژی انیشتن رو نقض میکنه
                      دوست گرامی قانون پایستگی انرژی مربوط به اینشتین نیست و به لایبنیتز و برخی فیزیکدانان دیگر منتسب است

جدیدترین ویرایش توسط Skylake; ۱۳:۳۰ ۱۳۹۶/۰۲/۱۰.

دیدگاه

همش دروغه ..... یه موقعی تو یوتیوب من روزانه تعداد زیادی از این ترفندها برام میومد ....یکی اومده بود یه مداری رو توی یه تخته جا سازی کرده بود توشم یه سیم پیچ بود .... یه مدار دیگه رو هم گذاشته بود بیرون .... بعد از نظر ظاهری نشون میداد انژی بینهایت و رایگان وجود داره ...اگر اینطوری بود که شرکتهایی مثل گوگل - آی بی ام - تسلا و ...... کل دنیا رو ترکونده بودن ..... چرا هیچ وقت اینجور خبرا رو از قول های فناوری دنیا نمیشنویم .... البته در مورد جاذبه خیلی ها دارن کار میکنن ... ولی خیلی جدی نیستش ... اتفاقا تو مملکت ما هم چند سال پیش یکی همچین ادعایی داشت و تو تلویزیون هم آوردنش .... یه مجری هم با سطح سواد در حد سیکل داشت باهاش مصاحبه میکرد .... اینا با این نوع ادعا ها میان جلب توجه میکنن که بتونن از جایی یه وام خفن با بهره خیلی کم بگیرن .... و کارایی از این قبیل .....

دیدگاه

البته اینکه هیچ شرکت بزرگی مایل به سرمایه گذاری تو این صنعت نیست کاملا مشخصه ... انرژی ارزان= خالی شدن جیب نیروگاه ها و سایر صنایع... و پولدار شدن مردم.....
                          سال 2005 شرکت توشیبا اولین تلوزیون 3بعدی بدون نیاز به عینک رو ساخت و معرفی کرد ... خیلی ها هم تو نمایشگاه تست کردند . ولی دیگه خبری ازش نشد.. دلیلش روشنه فروختن تلوزیونهای معمولی تا اشباع شدن بازار و بعد آمدن این تلوزیون برای اینکه مردم مجبور باشند مجدد پول بدهند!!!!!!!.
                          حالا به تجربه ثابت شده اینکه بگیم اگه شدنی بوود گوگل و .... دنیارو میترکوندند اشتباهه ... چون اونها اگر روی هر روشی سرمایه گذاری کنند هیچ وقت به مردم نمیگند و در ضمن مگر فروش گوگل و دیگر شرکتها کم هست که بخواهد نون خودشون رو آجر کنند؟؟؟؟؟؟صبر میکنند به موقعش رو میکنند!!!!!!!!

دیدگاه

اولا مطئن باش اگر راهی پیدا کنن .... حتما میرن طرفش ...
                            الان شرکت تسلا برای تامین بخشی از برق ایالت کالیفرنیا مرکز ذخیره سازی 20 مگاواتی ساخته ....
                            حالا فرض کن اگر همچین چیزی ممکن بود حتما ساخته بودن .....
                            یا استفاده تو ایستگاههای فضایی
                            یا استفاده تو مثلا کره ماه ....
                            یا مثلا جایی مثل بیایونا یا جنگلها چقدر به درد میخوره ...
                            و هزاران جای دیگه ....
                            مطمئن باش اگر شرکتی واقعا همچین چیزی درست میکرد الان میومد تو بوق و کرنا میکرد... براش مهم نیست که فلان نیروگاه ورشکسته بشه ... چون جیب خودش پر میشه ...
                            خوبه بعضی از دوستان یکی با دید غلمی به این مسئله نگاه کنن ......

دیدگاه

ویژگی مهم علوم تجربی اینست که تئوری و یافته ی ما قابل تکرار باشد
                              دوستانی که می فرمایند این ایده عملی است مطمئنا بهترین روش اثبات همانست که خودشان هم بتوانند آسیاب مذکور را بسازند
                              من حتی مطمئن نیستم که بخاطر اصطکاک، خود آسیاب واقعا بتواند برای طولانی مدت بچرخد، چه اینکه ژنراتور را هم برای مدت طولانی بچرخاند آنهم چنین برق زیادی که همزمان دریل و پنکه و ... را روشن کند. دوستان اگر شخصا نمونه ی کوچکش را هم بسازند خیلی اقناع کننده تر است تا اینکه اینجا بحث کنیم که می شود ، نمی شود

دیدگاه

میبخشید من با اون کلیپ اصلا کار ندارم. چون بنظرم حتی اگر شدنی باشه، اینقدر کم توان هست که اگر یک بار کوچیک بهش وصل بشه خواهد ایستاد و توانایی گرداندن ژنراتور و تولید برق قابل ذکری مسلما نخواهد داشت.
                                اونایی هم که تو یوتیوب هست رو هم چون خودم نساختم، نمیتونم دررابطه با صحت و یا عدم صحتش چیزی بگم. اما یه چیزایی ازشون برام جالب اومده که میخوام اینجا صحبت بشه و اساتید و دوستان اطلاعات و نظرشون رو در ارتباط عنوان کنن. شاید از ته همه این مطالب یبتونیم به یه نتایجی یا اطلاعاتی برسیم.
                                در رابطه با موتور bedini چیزایی که تو یوتیوب و pdf خوندم اینه که:
                                این موتور یه موتور dc هست که از طریق پالسهای مربعی با فرکانس خاص کار می کنه.
                                همونطور که میدونیم قسمت بزرگی از موتور از سیم پیچ تشکیل شده. در مداراتی که شامل سیم پیچ میشوند، برای انتقال توان ماکزیمم از منبع تغذیه به مدار باید از خازنی استفاده کنیم که اثر سلف را از بین برده و مدار را مقاومتی کند. در غیر اینصورت در مدار اتلاف انرژی خواهیم داشت که بصورت حرارت از دست خواهد رفت.
                                البته معمولا در زمان استفاده از موتورها خازنهایی بهمین منظور در بیشتر موارد استفاده میشود (بیشتر برای کاهش مصرف برق) اما این خازنها هیچوقت صد درصد دقیق نیست (این قسمتش رو من تجربه عملی ندارم. دوستان اگه اشتباه میکنم راهنمایی کنند) که دلایل مختلف داره:
                                فرکانس برق شاید در 100% مواقع دقیقا 50 هرتز نیست یا موتورها دقیقا برای 50 هرتز ساخته نشدن، سیم پیچی که برای موتور پیچیده میشه هیچ وقت نمیتونه دقیق دقیق عین هم باشه و بصورت جزئی با هم فرق داره ..
                                از طرف دیگه فاصله قطب آهنربا با سیم پیچ درلحظه کلید زنی (اعمال پالس) باید بهینه باشد تا سیم پیچ زمانی که آهنربا به این فاصله بهینه رسید آن زمان برقدار شود و به این ترتیب برق کمتری هم صرف شود.
                                در موتور bedini طبق صحبتهای سازندش تلاش شده تا این موارد لحاظ شده و اصلاح گردد.
                                این موتور با اندازه گیری دقیق و مکانیزمی که در عمل پیاده میکند، باعث میشود تا سیم پیچها و موتور تا حد امکان بطور دقیقی در فرکانس رزونانس فعالیت کند. این باعث میشه تا اتلاف انرژی بصورت حرارتی خیلی کمی داشته باشیم. درنتیجه هم برق کمتری مصرف خواهد شد، هم موتور داغ و یا حتی گرم نخواهد شد (به این دلیل به این موتورها موتورهای سرد هم گفته میشود که حتی درون قاب چوبی بدون منفذ و صد البته دوستدار محیط زیست هم میتونه قرار بگیره و بدلیل حرارت جزئی عمر بمراتب بیشتری هم خواهد داشت) .
                                از سویی دیگر برقی که در خازن جمع میشود در باتری دوم مدار برای استفاده بعدی ذخیره میشود.
                                به این ترتیب موتور علاوه بر کاهش مصرف برق (بدلیل فعالیت در حالت رزونانس) همزمان با مصرف برق، برق هم تولید میکند.
                                تفاوت در مصرف برق و تولید برق، مصرف واقعی موتور خواهد شد که طبق ادعای مخترعش مصرف این موتور حدود 30 تا (فکر کنم، دقیق یادم نیست) 70 درصد نسبت به موتور مشابه خواهد بود.
                                البته چیزی من در مورد این موتور دیدم این بود که سازندش فقط باهاش پنکه ساخته بود. نمیدونم دلیلش چی بوده. چون پنکه بار زیادی نداره.
                                آهان اینم الان یادم افتاد که این موتور سرعتش هم بیشتر از موتورهای مشابه هست ظاهرا.
                                درمورد برقی که در خازن جمع میشه هم باید این رو اضافه کنم که برای اینکه موتور با فرکانس پالسهای مورد نظر خودش رو هماهنگ کنه و در لحظه مناسب سوئیچ زده شود سیستمی براش طراحی شده که یکی از نتایج ثانویه این سیستم برقی هست که در خازن و در نهایت در باتری ذخیره می شود.
                                (در نمونه های اولیه از کلید رید سوئیچ استفاده میشد که در ورژن های جدیدترش بخاطر عمر محدود کلیدهای ریدسوئیچ یک سیم پیچ جایگزین آن شد.
                                جدیدترین ویرایش توسط digi-rx; ۰۲:۰۱ ۱۳۹۶/۰۲/۱۱.
                                تاپیک ویدیوهای آموزشی حواشی آردوینو و ESP

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X