اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

فاصله پنل خورشیدی تا مصرف کننده ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : فاصله پنل خورشیدی تا مصرف کننده ؟

نوشته اصلی توسط fmicro نمایش پست ها
    دوست عزیز من نمیخوام ماکزیمم جریان عبوری از سیم رو بدست بیارم ! سوال اینجاست چطور این مقدار افت جریان 0.23 آمپر رو تئوری بدست بیاریم ؟ ( افت جریان روی سیم رو میخوایم)
    خب شما زمانی که حداکثر رو بدست بیارید، میدونید که هر جریانی بیشتر از حداکثر یعنی افت جریان.
    سوال من رو جواب ندادید، شما چطور افت ولتاژ مشاهده نکردید؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط J35U51510V3 نمایش پست ها
      خب شما زمانی که حداکثر رو بدست بیارید، میدونید که هر جریانی بیشتر از حداکثر یعنی افت جریان.
      سوال من رو جواب ندادید، شما چطور افت ولتاژ مشاهده نکردید؟
      از ته پنل گرفتم 20.5 ولت از بعد 16 متر سیم هم گرفتم 20.5 ولت بود ....خب دیتاشیت سیم نمره 1.5 میگه به ازای هر یک کیلومتر مقاومت سیم حدود 13.5 اهم است حالا بایک تناسب کوچک مقاومت سیم برای 16 متر حدود 0.216 اهم است ، اگر ماکزیمم جریان 1.37 آمپر باشه افت ولتاژ میشه 0.295 ولت . حالا مقدر افت جریان چقدر میشه توی این حالت ؟!
      خدایا یکی بزرگترین آرزویهایم در این دنیا این است که همه مردم حالشان خوب باشد و احساس خوشبختی داشته باشند....

دیدگاه

چطور این مقدار افت جریان 0.23 آمپر رو تئوری بدست بیارم ؟

اگر ماکزیمم جریان 1.37 آمپر باشه افت ولتاژ میشه 0.295 ولت .
        اعداد نزدیک هم نیستند؟
        من گمان میکنم که مصرف کننده با افت ولتاژ جریان کمتری می کشه. چون اصولا با ۲۰۰ میلی اهم مقاومت و جریان تقریبا ۱.۵ آمپر شما اصلا نباید افتی در جریان داشته باشید.
        شاید اشتباه کنم اما برای امتحان انتهای سیم رو به مصرف کننده دیگه ایی وصل کنید و ببینید اون چقدر جریان می کشه.

دیدگاه

مقدار اهمی که با مولتی متر میگیرم با مقدار اهم دیتاشیت سیم نمیخونه ؟!!!
          خب دیتاشیت سیم نمره 1.5 میگه به ازای هر یک کیلومتر مقاومت سیم حدود 13.5 اهم است حالا بایک تناسب کوچک مقاومت سیم برای 16 متر حدود 0.216 اهم است ، اگر ماکزیمم جریان 1.37 آمپر باشه افت ولتاژ میشه 0.295 ولت . حالا مقدر افت جریان چقدر میشه توی این حالت ؟!
          خدایا یکی بزرگترین آرزویهایم در این دنیا این است که همه مردم حالشان خوب باشد و احساس خوشبختی داشته باشند....

دیدگاه

مقدار اهمی که با مولتی متر میگیرم با مقدار اهم دیتاشیت سیم نمیخونه ؟!!!
            خب دیتاشیت سیم نمره 1.5 میگه به ازای هر یک کیلومتر مقاومت سیم حدود 13.5 اهم است حالا بایک تناسب کوچک مقاومت سیم برای 16 متر حدود 0.216 اهم است ، اگر ماکزیمم جریان 1.37 آمپر باشه افت ولتاژ میشه 0.295 ولت . حالا مقدر افت جریان چقدر میشه توی این حالت ؟!
            فکر کنم با این مشخصاتی که گفتین این سیم توانایی عبور30آمپر رو از خودش
            داره.
            مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
            https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

این همه محاسبه به چه دردی می خوره..
              اگه منظور تون از این کار اینه که بهترین راندمان بگیری .چند تا سیم با کیفیت بانمره 2.5 موازی کن.شما 15متر فاصله داری.تا جایی که میدونم نمیشه فاصله 15 متری و کم کنید.
              دوتا را دیگه می مونه.
              1-مقطع سیم را زیاد کنی.
              2-جنس سیم هارو درجه یک بگیری که ضریب مقاومت داخلی کمی داشته باشه.
              شما مقاومت سیم و با این دو روش کاهش بدی افت جریان هم کم میشه.
              eshop-hodhod.ir

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X