اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نمایش شکل موج سینوسی بصورت ناهموار در اسیلوسکوپ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : نمایش شکل موج سینوسی بصورت ناهموار در اسیلوسکوپ

نوشته اصلی توسط Pooryamm نمایش پست ها

سلام بر دوستان عزیز سیگنال ثانویه ترانس کاهنده
    دوست عزیز اسکوپ تون هیچگونه ایرادی نداره
    و توصیه دوستان رو گوش کنید و برق شهری رو اندازه گیری نکنید اگر هم خواستید اسکوپ رو از طریق ترانس ۱ به ۱ ایزوله روشن کنید

موج سینوسی سیگنال ژنراتور

شکل موج ترانس بنده انگار که از زیر تانک رد شده ترانس هم برای دستگاه های صوتی قدیمی ژاپنی هست که کیفیت ساخت بالای داره

با سپاس
    ممنون از اشتراک تصاویر
    اگه دقت کنین در تصویر شما هم دو نقطه شکست قبل از نقاط پیک دیده میشه و فواصل بین این محدوده ها بجای منحنی نرم تقریبا به صورت خط مستقیم به هم وصل شده یعنی میشه گفت این دو تا شکل تقریبا عین همدیگه هستند
    میتونم بپرسم مدل اسکوپ و پراب اون چیه و در صورت امکان تصویر پرابتونو هم شر کنید

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط akaReza نمایش پست ها
    اینم یک ترانس 12 ولت که من داشتم.
    خروجی ترانس بدون بار، با خاموش بودن جاروبرقی ( ):

خرجی ترانس بدون بار، با روشن بودن جاروبرقی:

انگار که اشباع شده :|
    البته نباید این اتفاق میوفتاد، چون میز کارم استابلیزر جدا گانه داره اما شده دیگه :|

خروجی ترانس با بار 47 اهم ( جاروبرقی خاموش :| ):

شماهم یک مقاومت 33 اهم یا 15 اهم هرچی که توی این حدود داری اما وات بالا ( یا اگه ولت بالا نداری، چندتا مقاومت با اهم بالاتر رو باهم موازی کن ) به خروجی ترانس بزن، بعد خروجی رو مثل این عکس های بالا آپلود کن.
    چشم
    حتما امتحان میکنم و تصویر رو به اشتراک میزارم

نوشته اصلی توسط hoseyni emeni نمایش پست ها
    دوست من ، منظور از ترانس 1:1 برای تغذیه اسکوپ بود ، نه اینکه بین پراب و BNC قرارش بدیم!
    جهت محافظت از اسکوپ؟
    اگه اشتباه نکنم به نظرم در صورت ارتباط فاز برق شهر با گروند اسیلوسکوپ باعث ارکار افتادن اسکوپ میشه درسته؟

نوشته اصلی توسط akaReza نمایش پست ها
    منظورم شما نبودی عزیزم، در مورد بحثی که با مهندس داشتیم، درضمن جمله منم شوخی بود، اگه دقت کنی خود مهندس پست منو جواد دادن.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amir_razzaqi نمایش پست ها
      ممنون از اشتراک تصاویر
      اگه دقت کنین در تصویر شما هم دو نقطه شکست قبل از نقاط پیک دیده میشه و فواصل بین این محدوده ها بجای منحنی نرم تقریبا به صورت خط مستقیم به هم وصل شده یعنی میشه گفت این دو تا شکل تقریبا عین همدیگه هستند
      میتونم بپرسم مدل اسکوپ و پراب اون چیه و در صورت امکان تصویر پرابتونو هم شر کنید

چشم
      حتما امتحان میکنم و تصویر رو به اشتراک میزارم

جهت محافظت از اسکوپ؟
      اگه اشتباه نکنم به نظرم در صورت ارتباط فاز برق شهر با گروند اسیلوسکوپ باعث ارکار افتادن اسکوپ میشه درسته؟

سلام بر شما
      لیدر ۱۵ مگ عمر دستگاه حدود ۳۳ سال هستنوع پراپ هم از این ۱۰۰ مگ های معمولی چینی هست با چند مدل دستگاه دیگه هم خروجی ترانس رو قبلاً گرفته بودم که ب همین صورت بودن
      دیدن شکل موج برق شهر ب نظر بنده لزومی نداره یک درصد احتمال بدید که برای مشاهده سیگنال برق شهر دستگاه تون آسیب ببینه اون هم تو این گرونی که همین اسکوپ کلنگی من دو سه تومن قیمت ش شده حالا دستگاه شما ک دیجیتال و گرون قیمت هست
      زرد است ک لبریز حقایق شده تلخ است که با درد موافق شده
      عاشق نشدی وگرنه می فهمیدی پاییز بهاری است ک عاشق شده

دیدگاه

سلام بر شما
        لیدر ۱۵ مگ عمر دستگاه حدود ۳۳ سال هستنوع پراپ هم از این ۱۰۰ مگ های معمولی چینی هست با چند مدل دستگاه دیگه هم خروجی ترانس رو قبلاً گرفته بودم که ب همین صورت بودن
        دیدن شکل موج برق شهر ب نظر بنده لزومی نداره یک درصد احتمال بدید که برای مشاهده سیگنال برق شهر دستگاه تون آسیب ببینه اون هم تو این گرونی که همین اسکوپ کلنگی من دو سه تومن قیمت ش شده حالا دستگاه شما ک دیجیتال و گرون قیمت هست
        نگران بودم که نکنه اسیلوسکوپم ایراد داشته باشه با این تصاویر ارسالی شما نگرانیم برطرف شد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amir_razzaqi نمایش پست ها
          نگران بودم که نکنه اسیلوسکوپم ایراد داشته باشه با این تصاویر ارسالی شما نگرانیم برطرف شد
          سلام خیالتون راحت اسکوپ تون سالم هست و مشکلی نداره با دو اسکوپ دیگه هم شکل موج ترانس به همین صورتی بوده که ارسال کردم در واقع اسکوپ آنالوگ صحیح ترین شکل موج رو نشون میده
          زرد است ک لبریز حقایق شده تلخ است که با درد موافق شده
          عاشق نشدی وگرنه می فهمیدی پاییز بهاری است ک عاشق شده

دیدگاه

سلام بر شما
            سلام.
            منم همینو میگم، از اول گفتم باید کاری رو انجام بدی که ریسک و خطرش کم باشه.
            این کارم با پرابی بدون پراب دیفرانسیلی ریسک داره، حتی اگه چند نفر مثل خودم بدون مشکل با پراب معمولی انجام داده باشند. ( البته یکبارش اسکوپ صدای خیلی بدی داد ولی مشکلی براش ایجاد نشد).
            مثلا، همه ما میدونیم که هر وسیله ای که سیستم عامل داره و هارد داره، وقتی روشنه و داره کار انجام میده نباید تغذیه اون رو قطع کنیم، باید وایسم خودش، خودش رو خاموش کنه تا بعدا مشکلی پیش بیاد.
            خب من لپتاپ قبلیم رو 8 سال داشتم، توی این 8 سال بالغ بر 300 بار بدون خاموش کردنش، آداپتورش رو ازش جدا میکردم، چون باتریش خراب بود ، همون لحظه خاموش میشد.
            توی این 8 سال شاید 2 سال اولش باتریش اوکی بود اما 5، 6 سال بعدی باتریش داغون بود، هرچیم براش میخریدم دیگه خیلی حال میداد 6 ماه کار میکرد.
            اما یک روز که عجله داشتم زدم که خاموش بشه اما صفحه سیاه شد ولی خاموش نشد، مثله همیشه از پریز بیرون کشیدم و رفتم بیرون شب که برگشتم و خواستم روشنش کنم، دیدم ای دل غافل، تصویرش اینطوری شده:

توی ویندوز های 7 و به پایین این شکلی بود و توی ویندوز های 8 و به بالا این شکلی:

ولی تو هر دو حالت گرافیک های لپتاپ شناسایی نمیشدن، و درایو اونها نصب نمیشد.
            خلاصه هر کاری که فکرشو بکنی کردم! ( طولانی میشه بگم چه کار هایی پس ازش میگذرم).
            دیگه همینو یه ویندوز 10 انداختمش روش، الآن میشه باهاش میشه فیلم و آهنگ دید و وبگردی کرد.
            رفتم یه لپتاپ نو خریدم ( 13 تومن! که همون الآن شده 20 تومن)، اون یه روز روشنش کردم صفحه HP رد شد اما صفحه ویندوز نیومد، یه صفحه مشکی بود، اونم خاموش کردم یکی از هاردهاش سوخت )
            رفتم دیدم هارشد شده 1.700 ( الآن نمیدونم چنده ولی کل لپتاپ قبلیم ( همونی که گرافیکش مشکل درست شد براش) رو 1.400 گرفته بودم )، که البته گارانتی داشت و برام عوض کردن اما نکته ای هست اینهکه من بارها و بارها شاید 300 بار راحت اینکارو کرده باشم و هیچ مشکلی پیش نیومد اما فقط یکبارش این اتفاق افتاد و کلی ضرر بهم وارد شد، پس 1 بار از 300 بار رو هم اگه در نظر نگیریم و بگیم 1 بار از 100 بار، احتمال این اتفاق میشه 1درصد، اما ممکنه شما اصلا تجربش نکنی ولی وقتی خدایی نکرده تجربه کردی، هزینه زیادی رو باید متحمل بشی.
            پس یکبار دیگه هم میگم ( شاید شده باشه 10 بار )، کاری رو باید انجام که ریسکش صفر باشه و حتی 1 درصد هم احتمال آسیب دیدن به تجهیزاتت نباشه.
            اینم یه تجربه ای بود که من داشتم گفتم بد نیست که به اشتراک بزارم، این روزها همه چی دیگه کالای لوکس حساب میشه، پس بهتره خرج تراشی نکنیم برا خودمون و با احتیاط کارهامونو پیش ببریم.
            موفق باشید
            توی کانال یوتیوب من قراراه طراحی انواع بردهای الکترونیکی مثل بردهای تک لایه، دو لایه یا به طور کلی بردهای چند لایه، بردهای مبتنی بر میکروکنترلر، بردهای صنعتی، بردهای الکترونیک قدرت و بردهای فرکانس بالارو یاد بگیریم.
            همینطور کدنویسی انواع میکروکنترلرهای 8 بینی مثل میکروکنترلرهای خانواده AVR-STM8، میکروکنترلرهای میبتی بر معماری ARM مثل STM32 و پردازنده های مخصوص اینترنت اشیاء مثل ESP32-ESP8266 و DSPها یاد میگیریم.
            https://www.youtube.com/@aKaReZa75​

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X