اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نصب سطحی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نصب سطحی

سلام دوستان.امیدوارم حال همگی خوب باشه.
    می خواستم بدونم که قطعات موبایل وقتی می سوزه تعمیر کارها چطور اونارو در می یارن و با چی لحیم می کنن.
    و اینکه آیا معادل هر قطعه الکترونیکی مثلا c945 یا 7400 یا هر چیز دیگه تو اون حجم وجود داره و خلاصه اینکه اگه بخوایم یه مدار رو با اون قطعات مونتاژ کنیم امکانش هست یا نه
    متشکرم.
    Security is first

پاسخ : نصب سطحی

سلام دوست عزیز
    خوب این قطعات smdهست و همونطوری که میدونی این قطعات رو برا اینکه مونتاژ کنی دردسر زیادی داره اگه بخوای مثل قطعات معمولی عمل کنی
    برا این کار بهتره که ما بریم سراغ دستگا ههی مخصوص این کار
    که بسته به حجم و جنس کارت گزینه ها میتونه خیلی متفاوت باشه از روبا تهای بزرگ بگیر تا دستگا ههی کوچیکی که تو جمهوری هم میفروشن
    ولی ساختن دستگاهی در حد موبایل کار راحتی نیست

دیدگاه

سلام دوست عزیز
      ممنونم از جوابتون
      من نمی خوام یه مدار در حد موبایل بسازم فقط می خواهم از قطعات SMD جهت کاهش حجم مدار استفاده کنم و می خواستم بدونم امکانش هست یا نه؟
      اگه هست چه امکاناتی می خواد؟ من شنیدم با یه چیزی به نام هویه سه شواری این کارو می کنن؟
      Security is first

دیدگاه

بهترین و با صرفه ترین راه استفاده از HOT AIR هست .
        که هم میشه واسه مونتاژ و هم جدا کردن قطعات استفاهده کرد .
        بعضی مدلها دارای یک هویه معمولی هم هستند .
        مثل gordak 952-b . قیمتش هم حدود 65 تا 70 هست و یکسال هم گارانتی داره .
        توی جمهوری ( پاساژ امجد) راحت گیر میاد. :applause:
        نوفن پردازش هوشمند

دیدگاه

سلام ................

برای کار با قطعات SMD میتونید فایل زیر رو ملاحه بفرمایید .. امیدوارم براتون مفید باشه .. موفق باشید ..

http://www.4shared.com/file/78874352/28fe2711/Soldering.html
          دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

سلام.
            ممنونم از دوستان تا حدودی جواب سوالم رو گرفتم.
            فقط یه مورد دیگه اونم اینکه این قطعات SMD رو کجا می تونم تهیه کنم و اینکه مثل قطعات عادی گیر میاد یا نه تولید کننده ها فقط قطعات خاصی رو SMD تولید می کنند .یعنی هر قطعه ای رو بخوام به صورت SMD موجود هست؟
            Security is first

دیدگاه

نوشته اصلی توسط R.H
              سلام.
              ممنونم از دوستان تا حدودی جواب سوالم رو گرفتم.
              فقط یه مورد دیگه اونم اینکه این قطعات SMD رو کجا می تونم تهیه کنم و اینکه مثل قطعات عادی گیر میاد یا نه تولید کننده ها فقط قطعات خاصی رو SMD تولید می کنند .یعنی هر قطعه ای رو بخوام به صورت SMD موجود هست؟
              با سلام
              قطعاتش که تو بازار جمهوری ، بوفور یافت میشه ، فقط یه سوال : قراره با قطعات smd ، کار تولیدی انجام بدید یا فقط ساخت یه نمونه ؟

دیدگاه

سلام .................

شما اگه تهران هستید، یه سر به بازار الکترونیک توی خیابان جمهوری (پاساژ امجد و عباسیان ..) بزنید، حتما قطعاتتون رو پیدا میکنید .. در ضمن قسمت آحر سوالتون رو من این طور پاسخ میدم که یک سری از آیسی ها هستن (تعدادشون خیلی کمه ..) که مدل SMD ندارن .. اما تعدادشون خیلی کمه .. دلیل این موضوع هم بر میگرده به فرآیندهای SMT و نکاتی که در اون تکنولوژی وجود داره .. موفق باشید ..
                دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

نه می خوام یه نمونه بسازم.
                  اگر بخواهم معادل یه مدار با قطعات معمولی رو با SMD پیاده کنم که در طراحی مدار مشکلی پیش نمیاد؟ جریان-اندوکتانس فرکانس یا ...
                  در این مورد کتابی سراغ دارید؟
                  Security is first

دیدگاه

نوشته اصلی توسط R.H
                    نه می خوام یه نمونه بسازم.
                    اگر بخواهم معادل یه مدار با قطعات معمولی رو با SMD پیاده کنم که در طراحی مدار مشکلی پیش نمیاد؟ جریان-اندوکتانس فرکانس یا ...
                    در این مورد کتابی سراغ دارید؟
                    اگه مدارتون ، صرفا از چیپهای منطقی تشکیل شده باشه ، مشکلی پیش نمیاد .، ولی برای مدارات آنالوگ ، باید بیشتر تحقیق بفرمایید

دیدگاه

مدار اولیه ای که می خواهم با SMD پیاده کنم یه فرستنده ساده FM هست مشکلی پیش نمیاد؟
                      منبعی در این زمینه جهت مطالعه سراغ ندارید؟
                      Security is first

دیدگاه

با سلام
                        دوست عزیز ، مداری که فرمودید زیاد مشکل ساز نیست و براحتی با روش SMT و با قطعات SMD
                        قابل ساخته .
                        برای خرید قطعات SMD فروشگاه ماکس و آرزو الکترونیک در پاساژ امجد (تهران) هست. برای ساخت
                        فیبر حتما" باید بدید براتون متالیزه بزنن ، یعنی فکر ساخت فیبر بصورت دستی ایده خوبی نیست.
                        طراحی فیبر هم برای مداری که فرمودید سخت نیست.
                        در مورد دستگاههای HOT Air نظر من یه خورده با نظر دوستان فرق میکنه ، این دستگاه برای استفاده
                        در تعمیرات و تعویض قطعات مناسبه ولی برای مونتاژ مدار بهتره که از هویه با نوک نسوز و تیز استفاده
                        کنید. سریعترین ، تمیزترین و بهترین روش انجام لحیم کاری با همکاری فرد دوم میسره.اگر تنها هستید
                        و انتظار دارید تا مدارتان با سلیقه مونتاژ بشه بهتره که کمی چسب به وسط محلی که قطعه قرار میگیره
                        بزنید و قطعه رو جا بزنید بعد از خشک شدن چسب میتونید به تنهائی و با سلیقه اقدام به مونتاژ بکنید.
                        من خیلی مدار از این نوع رو طراحی و مونتاژ کردم و باور کنید از مدارهائی که با دستگاههای اتوماتیک
                        مونتاژ شدند تفاوت فاحشی نداره. لطفا" برای آشنا شدن بیشتر و دیدن فیلم آموزشی به این قسمت
                        مراجعه کنید و پاسخ مرا که اون جا گذاشتم بررسی کنید. موفق باشید.
                        http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=22961.msg107277#msg107277
                        افتادگی آموز اگر طالب علمی
                        هرگز نخورد آب زمینی که بلند است

دیدگاه

راستی قبل از طراحی PCB همه قطعات مدار رو تهیه کنید. چون قطعات SMD در پکیجها و ابعاد مختلفی هستند. ممکنه بعد از طراحی PCB با مشکل اندازه قطعات مواجه بشید.
                          دلا یاران سه قسمند ار بدانی
                          زبانی اند و نانی اند و جانی
                          به نانی نان بده از در برانش
                          محبت کن به یاران زبانی
                          و لیکن یار جانی را به دست آر
                          به جانش جان بده تا می توانی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X