اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

انتشار اولین شماره مجله فن آوری مدار

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : انتشار اولین شماره مجله فن آوری مدار

نوشته اصلی توسط takesh
    چه تفاسیر جالب و گاها خنده داری بعضی ها دارن
    بماند
    -------------------------------
    ببینید هرکسی طرز فکری داره و بر اون اساس میبینه و تحلیل میکنه و نظر میده و خوب معلومه حرف منو کسی متوجه نمیشه و منم متقابلا
    اول در مورد نویز بگم اینکه هدف از مجله نویز چیه؟پول در اوردن یا اطلاعات دادن به دیگران حالا یا مفت یا گرفتن هزینه های کمی مثل طراحی وغیره ولی هزینه کاغذ و چاپ دیگه اعمال نیشه دیگه که اگه یشه وحشتناکه
    #
    خوب این مجله حالا نمیدونم چنده مثلا 4000تومن وقتی میشه اون رو با 500تموم کرد به جای کلی واسطه بدون واسطه از طریق یه سایت حتی زپرتی فروش بره چرا اینکارو نمیکنن؟
    چون نسخه های چاپی براشون سودمندتره که اگر اینجورنباشه حداقل باید کنارنسخه چاپی نسخه الکترونیکی هم بدن ولی نه نمیکنن
    حتی من چندبار با بعضی از روزنامه ها ایمیل دادم و خواستم تو سایتشون نسخه الکترونیکی بزارن ولی توجهی نشد نمونش همین کلبک تازه چند وقته این کارو میکنه اونم تازه مطمئن نیستم چون من از سایت های دیگه میگیرم
    خوشبختانه الان استاندارد لازم برای جلوگیری از انتشار غیرقانی نسخه الکترونیکی هم موجوده به اسمdrm
    حالا شما میدونید پشت صحنه این مجلات چه دنیای دلال بازی هست که اگه به نسخه الکترونیک برن این واسطه ها حذف میشند و خوب خدا میدونه چه زدوبندهایی پشت صحنه هست
    کلا بازار کاغذ دنیایی به مراتب پیچیده تر از بازاز ارزه
    البته همون مجله هم چه بسا بسیاری از مطالبش رو بدون اجازه قانونی چاپ میکنه و. . .
    در مورد دزدی که کاربر گفتند باید بگم این تو همه جای دنیا دزدی محسوب میشه کاملا ؛ولی تو ایران که از دیوار خونه مردم میرن بالا تو روز روشن و######میکنن و میگن مصلحت این بود. نه دزدی محسوب نمیشه بلکه در شرایط فعلی مصلحت اینه
    بابا دمت گرم داداش.....
    شما خودت اگه مثلا به مقاله ترجمه کنی بعد بذاری واسه فروش اگه یکی از روش کپی کنه مفتی بده به بقیه چه کار میکنی.....میزنی پشتش میگی دمت گرم رفیق که مقالمو کپی کردی. طرفم میگه اره دیگه : مصلحت بود.

آیا این کار باعث نمیشه که کسی دیگه سراغ انتشار مطلبش نره....
    آیا با گفتن کلمه ی "مصلحت" هر کاری میشه کرد.

دیدگاه

منظورتون اینه که چون ایرانی هستیم میآ‌تونیم دزدی کنیم؟ این طرز تفکر باعث شده که جهان سومی بمونیم.
      گسترش نشر الکترونیک خوبه ولی با بستر سازی نه دزدی.به نظرتون هدف وسیله رو توجیه میآ‌کنه؟

من ترجیح میآ‌دم که بتونم یک مجله رو هر جایی و بدون احتیاج به هیچ وسیلهآ‌ی دیگهآ‌ای بخونم. دوست دارم یک کتاب، روزنامه یا مجله رو موقع خواب توی رختخوابم بخونم. هیچ کس هم نمیآ‌تونه بگه که حق ندارم.
      در ضمن نمیآ‌تونم شما رو شماتت کنم که چرا از نشریات کاغذی خوشتون نمیاد و دوست دارید نوع الکترونیکیآ‌ش رو استفاده کنید چون شما حق انتخاب دارید.
      الان هم به جای مسخره کردن دیگران و ترویج رفتار ناپسند دزدی، یک ایمیل به صاحب اون مجله بزنید و تشویقش کنید که نسخه الکترونیکیش رو هم تولید کنه.
      دزدی،آدم کشی، خیانت، کلاهبرداری و ... مفاهیم ثابتی هستند.ربطی به جا و مکان و زمان و نژاد خاصی ندارن.فکر میآ‌کنم این موضوع خیلی واضح باشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط takesh
        چه تفاسیر جالب و گاها خنده داری بعضی ها دارن
        بماند
        -------------------------------
        ببینید هرکسی طرز فکری داره و بر اون اساس میبینه و تحلیل میکنه و نظر میده و خوب معلومه حرف منو کسی متوجه نمیشه و منم متقابلا
        اول در مورد نویز بگم اینکه هدف از مجله نویز چیه؟پول در اوردن یا اطلاعات دادن به دیگران حالا یا مفت یا گرفتن هزینه های کمی مثل طراحی وغیره ولی هزینه کاغذ و چاپ دیگه اعمال نیشه دیگه که اگه یشه وحشتناکه
        #
        خوب این مجله حالا نمیدونم چنده مثلا 4000تومن وقتی میشه اون رو با 500تموم کرد به جای کلی واسطه بدون واسطه از طریق یه سایت حتی زپرتی فروش بره چرا اینکارو نمیکنن؟
        چون نسخه های چاپی براشون سودمندتره
        ....
        بله درسته توی ایران دلالی راحتترین و در عین حال پردرآمد ترین کار هست
        اگه نسخه های دیجیتالی داشت خیلی بهتره خصوصا برای مقالاتی در زمینه الکترونیک و کامپیوتر

نوشته اصلی توسط حمیدرضا رضائی
        منظورتون اینه که چون ایرانی هستیم میآ‌تونیم دزدی کنیم؟ این طرز تفکر باعث شده که جهان سومی بمونیم.
        گسترش نشر الکترونیک خوبه ولی با بستر سازی نه دزدی.به نظرتون هدف وسیله رو توجیه میآ‌کنه؟

من ترجیح میآ‌دم که بتونم یک مجله رو هر جایی و بدون احتیاج به هیچ وسیلهآ‌ی دیگهآ‌ای بخونم. دوست دارم یک کتاب، روزنامه یا مجله رو موقع خواب توی رختخوابم بخونم. هیچ کس هم نمیآ‌تونه بگه که حق ندارم.
        در ضمن نمیآ‌تونم شما رو شماتت کنم که چرا از نشریات کاغذی خوشتون نمیاد و دوست دارید نوع الکترونیکیآ‌ش رو استفاده کنید چون شما حق انتخاب دارید.
        الان هم به جای مسخره کردن دیگران و ترویج رفتار ناپسند دزدی، یک ایمیل به صاحب اون مجله بزنید و تشویقش کنید که نسخه الکترونیکیش رو هم تولید کنه.
        دزدی،آدم کشی، خیانت، کلاهبرداری و ... مفاهیم ثابتی هستند.ربطی به جا و مکان و زمان و نژاد خاصی ندارن.فکر میآ‌کنم این موضوع خیلی واضح باشه.
        حرف شما کاملا درسته اما با همین حرفهایی که زدیم باعث شده که دلالی روز به روز به بقیه قسمتها هم وارد بشن! قبول ندارید؟
        [br /][hr]http://pcenter.ir[hr][br /]

دیدگاه

خیر به هیچ عنوان قبول ندارم.دلالی چه ربطی به عرایض بنده داشت؟

تاثیر این جمله پایین در گسترش دلالی و دزدی و کلاهبرداری مشهود تره:
          این تو همه جای دنیا دزدی محسوب میشه کاملا ؛ولی تو ایران که از دیوار خونه مردم میرن بالا تو روز روشن و######میکنن و میگن مصلحت این بود. نه دزدی محسوب نمیشه بلکه در شرایط فعلی مصلحت اینه
          چون دیگران دلالی یا دزدی میآ‌کنن پس مصلحت اینه که ما هم بکنیم!

دیدگاه

خیر به هیچ عنوان قبول ندارم.دلالی چه ربطی به عرایض بنده داشت؟

تاثیر این جمله پایین در گسترش دلالی و دزدی و کلاهبرداری مشهود تره:
            چون دیگران دلالی یا دزدی میآ‌کنن پس مصلحت اینه که ما هم بکنیم!
            بازم میگیم که حرف شما صحیح و منطقیه ولی نه در این زمان و با این شرایط !
            خیلی دوست دارم بدونم مثلا اگه شما جای یه کشاورزی بودید که یه محصولی رو میکاره و خودش که نمیتونه اونو وارد بازار کنه دلالها با رقمی خیلی ناچیز که اصلا به صرفه نیست میخوان بخرن و کشاورزه مجبور میشه محصولی که با اون همه زحمت رو کاشته بود رو بدون برداشت دوباره شخم بزنه و یه محصول دیگه بکاره .... [color=red] بازم این حرف رو میزدید ؟!
            [br /][hr]http://pcenter.ir[hr][br /]

دیدگاه

البته ببخشیدا ولی ما اینجا داریم حرف از دزدی حرام ... میزنیم قافل از این که ما سالهاست داریم دزدی میکنیم.
              یک نگاه به دکستاپ کامپیوترتون بکنید . از ویندوزش تا پروتل ...... همش کرکی دزدیه . اگه سیستمشم چاره داشتیم .....
              ابن همه دزدی اینم روش . نمونشم تو ایران کم نیست . کتاب 800 صفحه تعمیرات موبایلو اسکن کردند
              روی سی دی مفت میفروشند .
              راستشو بخاهیم ما عادت کردیم به این جور دزدی ترک عادت باعث مرز است . :mrgreen:
              {خلاف قوانین - حذف شد}

دیدگاه

ببین جبهه شما با این 2 پستی که گذاشتی برای من روشنه
                اما در مورد ایرلنی و نژاد و . . .برمیگرده به ورود اسلام به ایران و کش رفتن مقالات علمی اون زمان توسط ایرانی ها به دستور اعراب و ترجمه اونها به عربی که حتی بچه های دانشجو درسهایی که پاس کردن در مورد علم ار صدر اسلام و ایران اگه با استاد راستگویی داشتن اینا رو توضیح داده و دیگه توضیح مت تاپیک رو میبره به حاشیه هایی مثل سیاست و . .ولی در کا این کار خیلی ساله برای ایرانی جماعت عادی شده
                من کسی رو مسخره نکردم و این برداشت شماست چون طرز تفکرتون اینه اگر شما و کس دیگه ای این برداشت رو داشته با تمام وجود دست بوسشم
                اما یکی گفت اگه منم بودم از این کار خوشحال میشدم یانه؟خوب این بستگی به هدف داره یعنی اگه من نیت و هدفمم مثل اکثر بچه های اینجا فقط آموختن باشه نه تنها ناراحت نمیشم بلکه تشویق هم میکنم ولی اگه هدفمم از تولید علم کسب درآمد باشه عقل میگه نباید به شیوه 1000سال پیش باشه و هزینه های بالا و یه جور غیر مستقیم حمایت از واسطه ها باشه بلکه باید با تکنولوژی پیش رفت
                حتما همتون خبرداریدروزنامه ها و مجلات آمریکا دارن با کاغذ خداحافظی میکنن و به زودی نیوزویک هم همینطور البته گویا آسیا هم میخاد این کارو بکنه خوب چرا؟
                حالا به بحران کاغذنگاه کنید تو جامعه ما
                ----------------------------------
                بازم میگم خیلی از روزنامه ها و مجلات کشور یا همشون این قانون رو رعایت نمیکنن مثلا میان تحقیق یکی از بچه های اینجا رو مثلا کاملتر و یا که کم توضیح اضافه میکنن و چاپ میکن بعد حی میگن قانون مولف و ناشر کجاست
                اگه به زندگی واقعی مون نگاه میکنیم میبینیم هممون از صبح تا سب مشغول دزدی هستیم ولی خودمون رو گول میزنیم و قبل هم گفتم که بله این دزدی هست ولی تایید میشه به انجام
                حتی اینو بگم واسه بعضی از حضرات مذهبی که علمای ما میگن برای کسب علم هیج محدودیتی نیست یعنی دزدی موردی نداره همونطور که خیلی میشنویم خیلی چیزا از اینور و اونور دزدی شده نه؟
                ومن خودم با اینکه از نه دل قبول ندارم اینکارو ولی هرچی خوندمو بلدم از مطالب اسکن شده بوده یا به قول شما دزدی

دیدگاه

ببین جبهه شما با این 2 پستی که گذاشتی برای من روشنه
                  اما در مورد ایرلنی و نژاد و . . .برمیگرده به ورود اسلام به ایران و کش رفتن مقالات علمی اون زمان توسط ایرانی ها به دستور اعراب و ترجمه اونها به عربی که حتی بچه های دانشجو درسهایی که پاس کردن در مورد علم ار صدر اسلام و ایران اگه با استاد راستگویی داشتن اینا رو توضیح داده و دیگه توضیح مت تاپیک رو میبره به حاشیه هایی مثل سیاست و . .ولی در کا این کار خیلی ساله برای ایرانی جماعت عادی شده
                  من کسی رو مسخره نکردم و این برداشت شماست چون طرز تفکرتون اینه اگر شما و کس دیگه ای این برداشت رو داشته با تمام وجود دست بوسشم
                  اما یکی گفت اگه منم بودم از این کار خوشحال میشدم یانه؟خوب این بستگی به هدف داره یعنی اگه من نیت و هدفمم مثل اکثر بچه های اینجا فقط آموختن باشه نه تنها ناراحت نمیشم بلکه تشویق هم میکنم ولی اگه هدفمم از تولید علم کسب درآمد باشه عقل میگه نباید به شیوه 1000سال پیش باشه و هزینه های بالا و یه جور غیر مستقیم حمایت از واسطه ها باشه بلکه باید با تکنولوژی پیش رفت
                  حتما همتون خبرداریدروزنامه ها و مجلات آمریکا دارن با کاغذ خداحافظی میکنن و به زودی نیوزویک هم همینطور البته گویا آسیا هم میخاد این کارو بکنه خوب چرا؟
                  حالا به بحران کاغذنگاه کنید تو جامعه ما
                  آقا داری حرفتو عوض میکنی دیگه .
                  اول گفتیداسکن کنیم تا شما فیض ببری....حالا که دیدی کسی اینجا طرز تفکرش مثه شما نیست داری حرفتو به قیمت کاغذ و این چیزا عوض میکنی...
                  خواستم بدونی ما در جریانیم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Behnam Omran
                    آقا داری حرفتو عوض میکنی دیگه .
                    اول گفتیداسکن کنیم تا شما فیض ببری....حالا که دیدی کسی اینجا طرز تفکرش مثه شما نیست داری حرفتو به قیمت کاغذ و این چیزا عوض میکنی...
                    خواستم بدونی ما در جریانیم
                    هنوزم میگم اسکن کن فیض ببریم منکه آخرش گفتم که هرچی تا الان خوندمو بلدم خیلیش اسکنی یا به قول و تعبیر برخی اصحاب دزدی هست
                    اون کاغذ و اینارم واسه دلایل علمیش گفتم که ما با اینکار ناخاسته یا خاسته دلال رو دور میزنیم و ناشر رو مجبوربه الکترونیکی شدن مشکنیم
                    چقدر تایپیدم دکمه های کیبوردم رنگش رفت الان کی پاسخگو هست

دیدگاه

بابا ول کنید دزدی یل غیر دزدی اگه یه ذره انصاف داشته باشی می بینی که هم وطن هست داره زحمت میکشه ما هم باید ازش حمایت کنیم نه این که بدبختش کنیم طوری که طرف هنوز شروع نکرده ورشکست بشه و در کل کار درستی نیست چه خارجی و چه ایرانی ولی خوب خارجیش که خیلی خیلی برامون سنگینه مثلا همین نرم افزار التیوم دیزاینر سایتش زده 4000 دلار که با نرخ عرض مرجع میشه تقریبا 4,800,000 و با نرخ بازار میشه 12,000,000 خوب خداوکیلی اگه قیمتش منطقی بود من حاضر بودم بخرم ولی واقعا نه در توان من هست نه خیلی های دیگه خوب اون رو مجبوریم اما مجله به قول شما 4000 تومنی که دیگه ادم ورشکست نمیشه خوب اگه ما از محصولات ساخت کشورمون حمایت می کردیم شرکت های بزرگ پارچه بافی و.... ورشکست نمی شدن الان یکی از بزرگترین کارخانه های پارچه بافی که اسمش هم معروفه به نان استارلایت به دلیل واردات بی رویه و حمایت نکردن ما ورشکست شد و کارخونه اش رو بستن و زمینش هم قطعه بندی کردن شده شهرک دمش رو هم در نیاوردن میریم لباس بخریم اگه ایرانی باشه پس می زنیم ام
                      که با بسته شدن این کارخونه حداقل 4 تا کارخونه دیگه که وابسته به این بودن فرت شدن با چندین هزار کارگری که به جامعه ی بی کاران پیوستن
                      توی کشوری مثل ژاپن که اخر تمدن هستن و ما هم مثل اونها اخر تمدن هستیم و ادعاهم داریم اگه مشکلی براشون پیش بیاد همه جهاد می کنند از فقیر وثروت مند تا مشکل رو حل کنند اما ما .....
                      به جز صحنه ی جنگ ایران و عراق توی همه ی صحنه جمع میشیم تا بیشترین سود رو ببریم بیشترین استفاده و... اخه این رسمش نیست من یه حرفی می خوام بگم به اون خانم های خونه دار دانشجو ها اساتید بچه ها نوزاد ها اخه این درسته که با این وضع همه بریزن و شورع کنند به خریدن دلار این ظلم به همه ی جوون های این سرزمین نیست این دزدی نیست ؟ نکنید نکنید درسته اوضاع خرابه حالا به هر دلیلی به هر دلیلی ما که نباید نفت بریزیم روی این اتش پس کو فرهنگی که ادعاش رو داریم فرهنگ ما الان شده شلوار لی پاره پاره + منفعت بردن به هر نحوی .....

ممنون بابت اینکه این اراجیف رو خوندید شرمنده زیاد حرف زدم ولی دلم می سوزه برای اون فرهنگه که ......
                      قم الکترونیک

دیدگاه

متاسفانه ما داریم عادت می کنیم به دزدی و لی باید حواسمون باشه که بین جنس داخلی و خارجی فرقی بگزاریم و همون رفتاری را که با جنس خارجی داریم روی داخلی انجام ندیدم :angry:
                        درسته بعضی موقع ها مجبوریم از یک نرم افزار دزدی استفاده کنیم یا فلان مقاله خارجی را اسکن کنیم و برای بالا بردن سطح علم جامعه همه جا پخش کنیم ولی باید حواسمون به جنس داخلی باشه و از آن حمایت کنیم ،
                        اگه خودمون را عضوی ای این جامعه می دونیم پس برای خودمون هم شده باید حمایت کنیم حال اینکه این مجله مربوط به رشته خودمان است پس ما و همچنین این سایت باید کمک کنیم تا این مجله وناشر آن انگیزه بیشتری پیدا کنند و روز به روز برکیفیتش اضافه شود نه اینکه هنوز پا نگرفته کله پاش کنیم
                        معجزه اين است که هرچه داشته هايت را بيشتر با ديگران سهيم شوي،داراتر مي شوي (لئونارد نيموي)
                        اگر مغزانسان،چنان ساده مي بود که ما از آن سر در مي آورديم،هنوز چنان احمق بوديم که هيچ از آن سر در نمي آورديم!
                        آموزش Modelsim

دیدگاه

نوشته اصلی توسط electronicnarm2010
                          بابا ول کنید ........

ممنون بابت اینکه این اراجیف رو خوندید شرمنده زیاد حرف زدم ولی دلم می سوزه برای اون فرهنگه که ......
                          آره واقعا اراجبف زیاد گفتی ولی من تا تهش رو خوندم :biggrin: :icon_razz: :biggrin: :biggrin: :mrgreen:
                          ----------------
                          من به چیزی فکر کردم دیدم من و شما از یه قشریم یعنی پول نداریم دلار بخریم انبار کنیم بخاطر همین به بقیه میگیم دزد یا من مولف نیستم بخاطر همین برام مهم نیست اسکنی باشه
                          ولی اگه جای اونا بودیم خوب قضیه فرق میکرد تو قضیه دلار به خودمون میگفتیم زرنگ و تو قضیه اسکن کردن به طرف میگفتم دزد

دیدگاه

بابا چرا دعوا میکنید اخه؟؟!
                            من اسکنش کردم هیچی نداره به خدا!! نشونی سایتش (همین که بالای کد هست) و شماره تلفنشونه فقط!!
                            سر این جنگ جهانی راه انداختید؟ :eek:
                            بزارین بعد سال ها یه مجله تخصصی الکترونیک منتشر بشه و ملت استفاده کنن اخه
                            نمیدونم شماها مجله علم الکترونیک رو دیده بودید که توی سال های دهه 60 منتشر میشد؟؟
                            من سنم به اون مجله نمیرسه چند تا از شماره هاشو توی کتابخونه پدرم پیدا کردم هر چی از این مجله بگم واقعا کم گفتم خیلی کامل و با زبان ساده مطالب الکترونیکی رو توضیح داده و واقعا تو زمان خودش به نظر من یه مجله ای تمام عیار بوده...
                            نمیدونم چی شده که دیگه فکر کنم اخرای دهه 60 انتشارش متوقف شد حالا که میخوان دوباره یه مجله تخصصی رو چاپ کنن اینقدر چوب لای چرخ نکنید تورو خدا ما که باید از خدامون باشه بالاخره یه مجله تخصصی دوباره میخواد شروع کنه

دیدگاه

اصلا قرار بود این تاپیک فقط اطلاع رسانی باشه...ولی.... :sad:
                              بیخیال.... :agree:
                              در هر حال من فقط می خواستم این خبر خوب رو به دوستای مجازیم داده باشم.
                              امیدوارم این مجله به کار خودش ادامه بده و مثل برخی مجلات که در سال های پیش در چند شماره ( 2 یا حتی 1 ) منتشر شدند و بعد از ادامه باز ماندند نشه.

موفق باشید

دیدگاه

دوستان چرا الکی به هم گیر میدید؟
                                من هم موافقم نسخه دیجیتالش بیاد.و باید فرهنگ بشه که هر کی دانلودش کرد ذوق نکنه اونو بذاره رو وب
                                اینم بر میگرده به وجدان طرف
                                چه اشکال داره مثلا یه مجله ای که 2000 هست و 1000 تومن از این مبلغ خرج کاغذ و چاپ هست رو بیان 1000 به صورت انلاین بفروشن؟
                                از اینکه کپی رایت تو این مملکت رعایت نمیشه کاملا درسته.وقتی ویندز سون رو میگری 500 تومن!!!!..............
                                بماند
                                **** k i n j ****

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X