اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ایا کسی پروژه fpga انجام میده یا جایی را سراغ داره ( کمکم کنید)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ایا کسی پروژه fpga انجام میده یا جایی را سراغ داره ( کمکم کنید)

با سلام
    اگه ممکنه کمکم کنید
    اصلا نمیدونم چه جوری شروع کنم به کار .مجبورم از کسی که بلده کمک بگیرم
    :sad: :sad: :sad:

پاسخ : ایا کسی پروژه fpga انجام میده یا جایی را سراغ داره ( کمکم کنید)

ولله من خودم تفریحی این کارو کردم. برای تئوریش کتاب هست و مقاله. ولی خیلی ساده که بخوام بگم. اول باید یک آی سی انتخاب کنی. مثلا XC9572XL از شرکت Xilinx. دوم پروگرامر اش. تقریبا یه چیزی مشابه پروگرامر STK200 میکروهای AVR هست. سوم برنامه نویسی اش. البته برنامه که نه. مدل. مثلا یه نرم افزار هست بنام ISE-WebPack از همین شرکت نسخه 5 به بالاش برای این آی سی کفایت میکنه. حالا میری مدلتو بصورت شماتیک میکشی. یا با یک زبونی مثل verilog یا vhdl توصیفش میکنی. با این برنامه سنتز اش میکنی. و بعد داخل برد نمونه پروگرامش میکنی. من با حداقل اطلاعات الکترونیکی یک هفته ای راهش انداختم. (موضوع مال تقریبا 10 الی 12 سال پیشه. موقعی که تازه AT90S8515 از سری AVR توی بازار ایران پیداش شده بود). کار سختی نیست.

دیدگاه

سلام
      اول با خود زبان VHDL شروع به کار کنید و سعی کنید برنامه بنویسید و برنامه هاتون رو شبیه سازی کنید .
      بعد از این دیگه کاری نداره به راحتی میتونید برنامه هاتون رو روی FPGA پیاده کنید.
      اولش هم با نرم افزار active HDL کار کنید خیلی خوب و راحته.
      من کار اموزی روی FPGA کار میکردم برای گزارش کار اموزی یک سری اموزش نوشتم تا چند وقت دیگه منتشر میکنم :nerd:
      { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdiks
        سلام
        اول با خود زبان VHDL شروع به کار کنید و سعی کنید برنامه بنویسید و برنامه هاتون رو شبیه سازی کنید .
        بعد از این دیگه کاری نداره به راحتی میتونید برنامه هاتون رو روی FPGA پیاده کنید.
        اولش هم با نرم افزار active HDL کار کنید خیلی خوب و راحته.
        من کار اموزی روی FPGA کار میکردم برای گزارش کار اموزی یک سری اموزش نوشتم تا چند وقت دیگه منتشر میکنم :nerd:
        دوست عزیز اگه بتونی هر چه زودتر این آموزشتو بذاری ممنون می شم آخه برای پروژه ام نیاز دارم
        هرگاه زندگی را جهنم دیدی, سعی کن پخته بیرون آیی, سوختن رو همه بلدند

دیدگاه

سلام دوست من
          از مشاوره شما ممنونم
          اما اگه میتونید فایلتون را زودتر بزارید تا بتونم کارم را انجام بدم
          ممنونم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X