اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اسیلوسکوپ دیجیتال

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : اسیلوسکوپ دیجیتال

در ایران a/d با نرخ 500mhz نیز هست . از شرکت اینترسایل intersile

دیدگاه

سلام
      در مورد A/D سریع باید خدمتتان عرض کنم آی سی ADS831E را ببینید هشت بیتی با نمونه برداری 80 مگا هرتز و موجود در بازار خودمان.(قیمت حدود 18000تومن)
      طبق قضیه نایکوئیست می توانید با آن اسکوپ 40 مگا هرتزی بسازید. در این کار میکرو کمک شایانی نمی کند دید خود را به سمت حافظه های FIFO و FPGA ها معطوف کنید. از میکرو تنها برای مدیریت تبادل اطلاعات بین سخت افزار اسکوپ و PC استفاده کنید. :bye
      موید باشید

همه در چشمه مهتاب غم از دل شویند
      امشب ای مه تو از طالع من غمگینی
      توان هر کس به وسعت همت اوست امام علی (ع)

دیدگاه

سلام
        این IC رو از کجا میشه تهیه کرد
        در ضمن من هم همه جوره هستم :biggrin:

دیدگاه

سلام خدمت دوستان من از افرادی هستم که این کار رو انجام دادم (طراحی با میکرو AVR و ارتباط از طریق USB ) چند تا مشکل و جود داره اول اینکه قانون
          نایکویستی در کار نیست .........!!! اون مال وقتی هستش که بخواهیم از یک سیگنال نمونه برداری کنیم نه اینکه نمایش بدیم !!!!!!!!!! نمیخام ناامیدتون بکنم ولی خلاصه اینکه برای نمایش یک سیگنال با فرکانس 1 مگاهرتز شما به یک flash A/D با فرکانس نمونه برداری 10 مگاهرتز احتیاج دارید (HI1175 فیمت5000 تومان) یعنی با نرخ 10 برابر اگر باور نمیکنید که حتما هم همین طور است یک سری به این آدرس بزنید خیلی چیزها یاد می گیرید http://www.cmccord.co.uk/FYP/index.htm
          به دیگران بیاموز تا بتو بیاموزند
          bioosun@gmail.com

دیدگاه

تا جایی که یادم میاد،نایکوییست میگه که اگه با فرکانس 2 برابر فرکانس موج ،نمونه برداری کنیم،می تونیم بفهمیم حداکثر فرکانس اون چقدر بوده،یعنی تغییراتش رو بفهمیم،نه اینکه نایکوییست گفته باشه با 2 برابر نمونه برداری،میشه اسیلوسکوپ ساخت!!!! یا موج رو ترسیم کرد!!!آ‌

10 برابر نمونه برداری یعنی تصویر خوب،اما توو اسیلوسکوپ های موجود،میشه تا 4 برابر هم حالا یه جوری کنار اومد!!!

و اما اینکه اسیلوسکوپ برای موج پریودیک هست،یعنی در ثانیه بار ها به یک شکل ثابت تکرار بشه،اگر پریودیک نباشه اسیلوسکوپ اصلا معنی نداره،پس میشه نمونه اول رو از اولین موجی که اتفاق میفته گرفت،به اندازه کل طول موج + 1/4 طول موج صبر کرد،نمونه دوم رو برداشت،دوباره به اندازه کل طول موج + 1/4 طول موج صبر کرد و نمونه بعدی و... با این کار فرکانس نمونه برداری رو کم کرد ...

نوشته اصلی توسط محمد نحوی

یه سری اسکوپ هایی هست که به پورت موازی متصل میشه و تا فرکانس 30 مگ رو هم نشون میده . من فکر میکردم چطوری همچین چیزی ممکنه چون فرکانس پورت موازی فقط یک مگ هست . به نظرم نکته اینه که با تمام داده ها برای نشون دادن شکل موج نیاز نداریم برای همین میشه یه شکل موج با فرکانس 30 مگ رو با پورت موازی نشون داد .
            اینها بافر دارن،با سرعت بالا از یکی از سیگنالها(چون پریودیکه مهم نیست کدوم!!) نمونه رو بر می دارن و با سرعت کم اون رو به کامپیوتر منتقل می کنن ... در ضمن پورت پرینتر در حالت معمولی 400 کیلو جواب میده با اینتراپت و DMA به سرعت کمی بالاتر می رسه و من با USB کار میکنم اما پیشنهاد می دم بیخیال شین :mrgreen: چون تا سخت افزار و آی سی هارو خودتون طراحی نکرده باشین،نمی تونین حتی از low speed اون هم استاده کنین،سرعت پورت پرینترتون بیشتره!!!آ‌من فقط واسه لپ تاپم این ورودی خروجی رو استفاده میکنم،وگر نه درایور نویسی و انتقال اطلاعات با اون سرعت به fifo که توو usb هست رو بی خیال شین :mrgreen:

اما اگه خواستین بسازین،من تحقیق زیاد کردم و کمک زیاد می تونم بکنم ...

دیدگاه

سلام.
              بنده یکی از این اسکوپ هارو دارم ولی چند روزه کانال یکش حتی وقتی که بهش پراب هم وصل نیست میره بالای صفحه و مقدار ماکزیمم رو نشون میده.
              ممکنه راهنماییم بکنین.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

مدل اسکپ https://eshop.eca.ir/%D8%A7%D8%B3%DB%8C%D9%84%D9%88%D8%B3%DA%A9%D9%88%D 9%BE-%D9%88-%D9%84%D8%A7%D8%AC%DB%8C%DA%A9-%D8%A2%D9%86%D8%A7%D9%84%D8%A7%DB%8C%D8%B2%D8%B1/10582-%D8%A7%D8%B3%DB%8C%D9%84%D9%88%D8%B3%DA%A9%D9%88%D 9%BE-%D8%AF%DB%8C%D8%AC%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84-%D9%BE%D8%B1%D8%AA%D8%A7%D8%A8%D9%84-200mhz-%D8%AF%D9%88-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%87-hantek-dso1202b.html

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamid azt نمایش پست ها
                سلام.
                بنده یکی از این اسکوپ هارو دارم ولی چند روزه کانال یکش حتی وقتی که بهش پراب هم وصل نیست میره بالای صفحه و مقدار ماکزیمم رو نشون میده.
                ممکنه راهنماییم بکنین.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

مدل اسکپ https://eshop.eca.ir/%D8%A7%D8%B3%DB...AA%D8%A7%D8%A8
                %D9%84-200mhz-%D8%AF%D9%88-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%87-hantek-dso1202b.html
                سلام شما با کابل بهتر و مرغوبتر یه بار تست بزن ممکنه مشکلت حل بشه.

دیدگاه

سلام دوست عزیز. از این اسکوپ راضی هستید؟چون بنده نیز قصده خریدشو دارم از ان جهت پرسیدم.

دیدگاه

سلام مهندس زاجب اون اسکوپ دیجیتال که گقته بودین با یه کابل مرغوب تست کنم.
                    وقتی حتی پراب هم وصل نیس میره میچسبه به بالای صفحیه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamid azt نمایش پست ها
                      سلام مهندس زاجب اون اسکوپ دیجیتال که گقته بودین با یه کابل مرغوب تست کنم.
                      وقتی حتی پراب هم وصل نیس میره میچسبه به بالای صفحیه.
                      درود،
                      ممکنه داخل اسیلوسکوپ نم و رطوبت رفته
                      باشه و به نوعی ورودی رو pull up کرده باشه.
                      مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
                      https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X