اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال راجب زدن بردهای FPGA

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال راجب زدن بردهای FPGA

سلام دوستان

دوستانی ک در این زمینه فعالیت میکنن میشه بفرمایند در چ پروژه هایی ( منظورم درسی نیست در صنعت ) استفاده کردند ؟
    من مدت زیادیه میخوام ب خاطر فوکوس روی سیستم های Mbed پردازش تصویر روی FPGA سوییچ کنم ولی واقعا نمیدونم کار درستیه ؟
    بردش رو طراحی میکنیم ؟ قطعا بیشتر از 2 لایه باید باشه ... برای مونتاژ FPGA ها روی برد هم ک نیاز ب دستگاه های مونتاژ هست ...

خب با محدودیت هایی ک داره و هزینه های قطعا سرسام آور زدن بردو اینا ... شما دوستان خودجوش ار سرعلاقه برحسب چ نیاز هایی سمتش رفتین ؟
    اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است

پاسخ : سوال راجب زدن بردهای FPGA

سلام. مهمترین کاربرد FPGA در کارهای نظامی هست و در ایران احتمالاً خیلی جاهای کمی بتونید پیدا کنید که برای کارهای غیرنظامی از FPGA استفاده کنن. در کارهای نظامی هزینه خیلی مطرح نیست و کیفیت و کارایی اهمیت داره به همین دلیل ترجیح داده میشه از FPGA استفاده بشه.
    لطفاً برای انجام پروژه های دانشجویی پیام خصوصی نفرستید.
    لطفاً سؤالاتی که در انجمن قابل طرح شدن هستند پیام خصوصی نکنید.
    با تمام وجود گناه کرديم اما نه نعمتش را از ما گرفت نه گناهان ما را فاش کرد اطاعتش کنيم چه مي کند؟"دکتر شريعتي"
    اگر جايي که ايستاده ايد را نمي پسنديد، عوضش کنيد شما درخت نيستيد!! "پاسكال"
    يا به اندازه ي آرزوهايت تلاش کن يا به اندازه تلاشت آرزو کن. "شکسپير"

دیدگاه

همونطوری که اقای هادی گفتند استفاده از اف پی جی ای برای کارهای عادی یا حتی تیراژ با وجود میکرو های در حال حاضر بازار با قابلیتهای بالا صرفه ی اقتصادی نداره! از اون گذشته معمولا برای ارتباط این چیپ ها با دنیای خارج استفاده از ای سی های مناسب لازم و ضروریه که هزینه رو چندین برابر میکنه!
      نوشته اصلی توسط هـادی
      در کارهای نظامی هزینه خیلی مطرح نیست و کیفیت و کارایی اهمیت داره به همین دلیل ترجیح داده میشه از FPGA استفاده بشه.
      پیرو صحبت های اقای هادی در کارهای نظامی مهمترین گزینه قابلیت اعتماد و اطمینان بالای کار هست بدین صورت که تقریبا تحت هر شرایطی همچنان برنامه به کار خود ادامه بده و مشکل دار نشه و مثل میکرو ها نیست که فرضا بگیم میشه ریستش کرد یا ...!!! -استفاده از این ای سی ها مشابه استفاده از سخت افزار هست برعکس میکرو ها یا دی اس پی ها! شبه سخت افزاری بودن این قطعات قابلیت اعتماد کار رو بالا میبره! و مناسب برای کارهای نظامی! حالا هر جایی که این اطمینان نیاز باشه میشه از این قطعات استفاده کرد!
      و...

دیدگاه

عزیز شک نکن...حتما این کار را پیگیری کن چون قدرت پردازش تصویر اف پی جی ای صد برابر میکرو هست هر چند چون مبتنی بر سخت افزاره قطعا طراحیش مشکل تره…در ضمن هزینش خیلی نیست چون در حال حاضر
        اف پی جی ای هایی با چگالی بالا و قیمت پایین موجود هستند.اینده به اف پی جی ای تعلق داره تا اونجایی هم که من متوجه شدم شرکت اپل ای-واچ را بر مبنای ایمبدید سیستم طراحی کرده.
        الکترونیک فقط ترانزیستور نیست...موفقیت فقط الکترونیک نیست...زندگی فقط موفقیت نیست.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X