اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

FPGA Configuration

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

FPGA Configuration

با سلام خدمت دوستان
    من می خواهم یک FPGA ا (Spartan2) را در مد Slave serial به وسیله یک Atmega2560 ،
    Configure کنم. یعنی در واقع میکرو هم به عنوان Master عمل می کند و هم از حافظه Flash آن
    برای ذخیره Configuration File استفاده می شود.
    سوالی که دارم این است که : Configuration File که باید به صورت بیت به بیت بر پایه DIN
    در FPGA قرار گیرد چگونه باید به وسیله میکرو فرستاده شود؟
    اگر کسی در این زمینه اطلاعاتی دارد ممنون می شوم که مرا راهنمایی کند.

پاسخ : FPGA Configuration

سلام
    چرا از xz18v00 استفاده نمی کنی .کار با اون راحت هست و توی بازار موجوده
    مخصوص این کار هست

دیدگاه

خیلی ممنون از راهنمایی شما . البته فکر می کنم xc18v00 باشه .
      آی سی خیلی خوبیه میتونه کارمو راه بندازه.
      ولی اگه بازم کسی در مورد FPGA Configuration به وسیله میکرو اطلاعاتی داره ممنون میشم کمکم کنه

دیدگاه

سلام
        اشتباه تایپی بود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط fazel459
          سلام
          چرا از xz18v00 استفاده نمی کنی .کار با اون راحت هست و توی بازار موجوده
          مخصوص این کار هست
          با سلام
          این روش (در مقایسه با پروگرم کردن با JTAG) حداقل سهآ‌تا مزیت میآ‌تونه داشته باشه، اول اینکه تراشه PROM به نسبت گرونه حداقل از نظر من (فکر کنم قیمتش حدود ۲۰ تومن باشه!). دوم اینکه ممکن است شما در مدارتون یا کلا طرحتون یه تراشه حافظه یا حداقل مقداری حافظه اضافی داشته باشید (مثلا همون طور که دوستمون گفتند حافظه میکرو AVR) و بخواهید که از همین حافظه برای FPGA استفاده کنید. دلیل سوم که خیلی به نظرم مهمه اینه که شما میآ‌توانید بدون نیاز به پروگرم و یا کابل JTAG که معمولا با پورت LPT کار میآ‌کنند،آ‌ تراشه را configure کنید. خوب این برای کسانی که مثلا با لپتاپ کار میآ‌کنند و پورت LPT دم دستشون نیست میآ‌تونه خیلی خوب باشه.

نوشته اصلی توسط yshd_1986
          خیلی ممنون از راهنمایی شما . البته فکر می کنم xc18v00 باشه .
          آی سی خیلی خوبیه میتونه کارمو راه بندازه.
          ولی اگه بازم کسی در مورد FPGA Configuration به وسیله میکرو اطلاعاتی داره ممنون میشم کمکم کنه
          خود xilinx یه چندآ‌تایی application note در این زمینه داره که بد نیست نگاه بیندازید:

Using a Microprocessor to Configure Xilinx FPGAs via Slave Serial or SelectMAP Mode:http://www.xilinx.com/support/documentation/application_notes/xapp502.pdf
          Xilinx In-System Programming Using an Embedded Microcontroller:http://www.xilinx.com/support/documentation/application_notes/xapp058.pdf

http://www.xilinx.com/support/documentation/topicdeviceconfigprogram_embedinsystconfig.htm

من قبلا کمی در این زمینه مطالعه کرده بودم، در مرحله اول شما بعد از سنتز باید فایل باینری که باید در FPGA قرار گیرد را تهیه کنید (البته ممکن است که خود ISE این کار رو انجام بده، شاید هم به صورت دستی باید با ISE و یا iMPACT انجام بدید). بعد با هر روشی که انتخاب کردهآ‌اید این فایل را برای میکرو بفرستید. جزئیات صحبت کردن با FPGA خیلی پیچیدهآ‌ نیست. کلا این روش 5 پایه نیاز دارد، پایه کلاک که شما ایجاد میآ‌کنید و به FPGA میآ‌دهید. پایه DIN که به FPGA میرود و شما بیت دیتا را روی این پایه قرار میآ‌دهید (به همراه کلاک)، پایه PROGRAM که در ابتدای configure کردن باید صفر شود، پایهآ‌ی INT که از FPGA میآ‌آید و اگر صفر باشد شما باید منتظر بمانید. و پایه done که FPGA با این پایه اتمام config را به شما خبر میآ‌دهد.

-- احتمالا شما میآ‌توانید از SPI میکرو برای این کار استفاده کنید.

من دوست دارم آزاد فکر کنم، نرمآ‌افزارآ‌ و سختآ‌افزارهای آزاد را به کار ببرم و اگر توانستم نرمآ‌افزار، سختآ‌افزار و محتوای آزاد درست کنم!

دیدگاه

سلام بر همه دوستان
            از آقای FAZEL459 هم به خاطر راهنماییشون تشکر می کنم
            روشی که شما گفتید من مطالعه کردم اما میخواستم اگه شما اطلاعاتی در مورد این کار با AVR دارید هم بگذارید
            شما یه اشاره ای به این موضوع کردید اما می خواستم اگه میشه اطلاعات بیشتری رو در اختیار ما بگذارید.
            من میخواستم بدونم ما میتونیم در عمل به جای استفاده از JTAG از راه SPI دستورات رو برای FPGA بفرستیم ؟
            وقتی به وسیله نرم افزار iMPACT فایل مورد نظر رو ساختیم کجای برنامه C بگذاریمش تا بتونه اون رو بفرسته
            و آیا مثل میکرو باید تو FPGA هم دستوراتی مثل spi نوشت ؟ یا خودش وقتی پیکربندی میشه شروع به کشیدن اطلاعات میکنه ؟
            باز هم از راهنماییتون تشکر میکنم

دیدگاه

سلام
              دوتا APP که اقای manian لینک دادند جواب تمام سولات شما رو داده

دیدگاه

با عرض سلام دوباره
                من این تاپیک رو خیلی دنبال میکردم اما دیگه کسی جواب نداد من هم یه تاپیک جدید توی AVR زدم اما اونجا هم مورد توجه قرار نگرفته
                من تمام APP های گفته شده رو خوندم اما هنوز هم مشکل من سر جاست
                من نمیدونم چه طوری باید فایل ساخته شده توسط ISE 9.1 که با فرمت bitstream هست رو روی حافظه میکرو بریزم
                آخه این فایل که گفتم نزدیک به 500000 تا صفر و یک داره و نمیدنم چه طوری باید این همه رو توی یه آرایه بریزم و بینش علامت : "," بگذارم
                اگه دوستان کسی هست یه کمکی بکنه ممنون میشم
                مرسی
                سال خوبی داشته باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sadedele_ghahraman
                  با عرض سلام دوباره
                  من این تاپیک رو خیلی دنبال میکردم اما دیگه کسی جواب نداد من هم یه تاپیک جدید توی AVR زدم اما اونجا هم مورد توجه قرار نگرفته
                  من تمام APP های گفته شده رو خوندم اما هنوز هم مشکل من سر جاست
                  من نمیدونم چه طوری باید فایل ساخته شده توسط ISE 9.1 که با فرمت bitstream هست رو روی حافظه میکرو بریزم
                  آخه این فایل که گفتم نزدیک به 500000 تا صفر و یک داره و نمیدنم چه طوری باید این همه رو توی یه آرایه بریزم و بینش علامت : "," بگذارم
                  اگه دوستان کسی هست یه کمکی بکنه ممنون میشم
                  مرسی
                  سال خوبی داشته باشید
                  با سلام
                  لطفا یه نمونه از این فایل مورد نظرتان را اینجا قرار دهید تا ببینیم به چه صورت است. اگر من درست فهمیده باشم کافی است شما یک برنامه ساده بنویسید که (مثلا با C و یا با زبانآ‌های اسکریپتی) تا فایل ورودی را پردازش کند و به فرمت مورد نظر شما دربیاورد.
                  من دوست دارم آزاد فکر کنم، نرمآ‌افزارآ‌ و سختآ‌افزارهای آزاد را به کار ببرم و اگر توانستم نرمآ‌افزار، سختآ‌افزار و محتوای آزاد درست کنم!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X