اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اردوینو نانو دست دوم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اردوینو نانو دست دوم

سلام دوستان
    من چند روز پیش یک دونه اردوینو نانو خریدم ولی انگار دست دوم هست چون وقتی به لبتاب وصلش میکنم روی سریال مانیتور رکوردهای زیادی در مورد سنسور و دما مینویسه و بدتر اینکه نمیزاره من پروگرامش کنم
    ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

نوشته اصلی توسط reza44 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من چند روز پیش یک دونه اردوینو نانو خریدم ولی انگار دست دوم هست چون وقتی به لبتاب وصلش میکنم روی سریال مانیتور رکوردهای زیادی در مورد سنسور و دما مینویسه و بدتر اینکه نمیزاره من پروگرامش کنم
    ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
    با سلام و احترام
    در مورد پروگرام کردنش توجه داشته باشید که آردوینوهای نانو دو مدل بوت لودر دارند. در منوی Tools بخش Processor نگاه کنید. ممکنه لازم باشه Old Bootloader را انتخاب کنید.
    موفق باشید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط evergreen نمایش پست ها

با سلام و احترام
      در مورد پروگرام کردنش توجه داشته باشید که آردوینوهای نانو دو مدل بوت لودر دارند. در منوی Tools بخش Processor نگاه کنید. ممکنه لازم باشه Old Bootloader را انتخاب کنید.
      موفق باشید.
      با ادب و احترام به دوست خوبم
      از اینکه به درخواست من توجه کردید ممنونم.
      این پیشنهاد شما را اجرا کردم ولی کماکان ماژول اجازه آپلود نمیده - راستی اول اتصال آن به لبتاپ چراغ led13 دوبار با فاصله حدود نیم ثانیه چشمک میزنه بعد چراغ tx یکسره روشن میشه - فکر میکنم ماژول در حال ارسال اطلاعات زیادی به این پورت هست!
      همانطور که قبلا هم گفتم وقتی سریال مانیتور را روشن میکنم اطلاعات زیادی به آن ارسال میشود که در پیوست قابل مشاهده است​

دیدگاه

sensor = 616 output = 153
        sensor = 573 output = 142
        sensor = 575 output = 143
        sensor = 778 output = 193
        sensor = 328 output = 81
        sensor = 757 output = 188
        sensor = 421 output = 104
        sensor = 590 output = 147
        sensor = 502 output = 125​ این نمونه سریال مانیتور هست - عکسش را نتونستم بفرستم ????????

دیدگاه

نوشته اصلی توسط reza44 نمایش پست ها

با ادب و احترام به دوست خوبم
          از اینکه به درخواست من توجه کردید ممنونم.
          این پیشنهاد شما را اجرا کردم ولی کماکان ماژول اجازه آپلود نمیده - راستی اول اتصال آن به لبتاپ چراغ led13 دوبار با فاصله حدود نیم ثانیه چشمک میزنه بعد چراغ tx یکسره روشن میشه - فکر میکنم ماژول در حال ارسال اطلاعات زیادی به این پورت هست!
          همانطور که قبلا هم گفتم وقتی سریال مانیتور را روشن میکنم اطلاعات زیادی به آن ارسال میشود که در پیوست قابل مشاهده است​
          با سلام مجدد
          اگر بتوانید پیغامهای خطا در زمان پروگرام را اینجا بگذارید، شاید بتوان بهتر راهنمایی کرد.

دیدگاه

با سلام مجدد
            اگر بتوانید پیغامهای خطا در زمان پروگرام را اینجا بگذارید، شاید بتوان بهتر راهنمایی کرد.

Sketch uses 444 bytes (1%) of program storage space. Maximum is 30720 bytes.
            Global variables use 9 bytes (0%) of dynamic memory, leaving 2039 bytes for local variables. Maximum is 2048 bytes.
            "C:\Users\Abolfazl\AppData\Local\Arduino15\pac kage s\arduino\tools\avrdude\6.3.0-arduino17/bin/avrdude" "-CC:\Users\Abolfazl\AppData\Local\Arduino15\package s\arduino\tools\avrdude\6.3.0-arduino17/etc/avrdude.conf" -v -V -patmega328p -carduino "-PCOM22" -b115200 -D "-Uflash:w:C:\Users\Abolfazl\AppData\Local\Temp\ardu ino\sketches\4B8C22D72D4E9C3D35D33F61D7C42538/sketch_mar8a.ino.hex:i"

avrdude: Version 6.3-20190619
            Copyright (c) 2000-2005 Brian Dean, http://www.bdmicro.com/
            Copyright (c) 2007-2014 Joerg Wunsch

System wide configuration file is "C:\Users\Abolfazl\AppData\Local\Arduino15\pac kage s\arduino\tools\avrdude\6.3.0-arduino17/etc/avrdude.conf"

Using Port : COM22
            Using Programmer : arduino
            Overriding Baud Rate : 115200
            avrdude: stk500_getsync() attempt 1 of 10: not in sync: resp=0x00
            avrdude: stk500_getsync() attempt 2 of 10: not in sync: resp=0x00
            avrdude: stk500_getsync() attempt 3 of 10: not in sync: resp=0x00
            avrdude: stk500_getsync() attempt 4 of 10: not in sync: resp=0x00
            avrdude: stk500_getsync() attempt 5 of 10: not in sync: resp=0x00
            avrdude: stk500_getsync() attempt 6 of 10: not in sync: resp=0x00
            avrdude: stk500_getsync() attempt 7 of 10: not in sync: resp=0x00
            avrdude: stk500_getsync() attempt 8 of 10: not in sync: resp=0x00
            avrdude: stk500_getsync() attempt 9 of 10: not in sync: resp=0x00
            avrdude: stk500_getsync() attempt 10 of 10: not in sync: resp=0x00

avrdude done. Thank you.

Failed uploading: uploading error: exit status 1​
            توضیح اینکه برنامه اردوینو در حالت آپلود ماند حدود 5 دقیقه صبر کردم و اتفاقی نیفتاد بعد که دکمه ریست اردوینو را زدم این پیام ظاهر شد

دیدگاه

با سلام مجدد
              این پیغام نشون میده که نمیتونه با سخت افزار ارتباط برقرار کنه. برای تست اول در همون محیط ترمینال یک چیزی به سمت اردوینو ارسال کنید و ببینید که آیا LED مربوط به rx چشمک میزنه یا نه؟ در مرحله بعد با توجه به اینکه میگید بورد دست دوم بوده باید مطمئن شوید آیا بوت لودر آن درست میباشد یا نه؟

دیدگاه

با سلام مجدد
                این پیغام نشون میده که نمیتونه با سخت افزار ارتباط برقرار کنه. برای تست اول در همون محیط ترمینال یک چیزی به سمت اردوینو ارسال کنید و ببینید که آیا LED مربوط به rx چشمک میزنه یا نه؟ در مرحله بعد با توجه به اینکه میگید بورد دست دوم بوده باید مطمئن شوید آیا بوت لودر آن درست میباشد یا نه؟
                وقتی چیزی به اردینو ارسال میکنم rx چشمک نمیزنه و فقط tx روشن هست - علت اینکه میگم دست دومه این هست که برنامه داخلش داره !!!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X