اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی DHT11 با آردوینو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : راه اندازی DHT11 با آردوینو

ضمن تشکر از دوستان بخصوص جناب بلورچیان
    من اینجا یه شفاف سازی میکنم تا اگه کدورتی چیزی هست رفع بشه ...
    ببینید من نه ادعایی دارم و نه میگم از همه باتجربه تر هستم
    حرف من اینه : آقا اگه میخوای پیشرفت کنی .. دانش فنی خودتو بالاتر ببری از پایه شروع کن ....همین...
    من گفتم آردینو لقمه آماده هست ولی نگفتم که استفاده نکنید .. نه اتفاقا آردینو چیز خوبیه
    ولی اگه تازه کار هستی از پایه شروع کن نا درک بالاتری نسبت به اون حوضه ای که داری کار میکنی پیدا کنی
    مثلا همین تاپیک که راجب راه اندازی سنسور رطوبت هست ظاهرا با ارتباط سریال تک سیمه کار میکنه شبیه به One Wire
    اگه شما اول میومدی روی بردبورد میبستی و با زبان سی یا بیسیک براش برنامه مینوشتی و بعدش چند تا سنسور دیگه باهاش شبکه میکردی و یه مقدار شاخ و برگ بهش میدادی قطعا نتیجه بهتری میگرفتی و یه تجربه خوب کسب میکردی و با پروتکل های ارتباطی ونحوه کار اون ها هم آشنا میشدی
    یادمه اون روزها که میخواستم ارتباط I2C پردازنده LPC1768 رو یاد بگیرم و با اون کار کنم یه سنسور دما LM75 گرفتم و با اون شروع به یاد گیری کردم _ خب طبق معمول نمونه برنامه توی اینترنت زیاد ... ولی من از صفر شروع کردم ... چند بار دیتاشیت اونو خوندم و شروع به کار کردم طبق دیتاشیت ... روز اول که نه روز دوم تونستم دما رو کامل و دقیق بخونم ... وقتی که به نتیجه رسیدم تمام خستگی من رفت و یه احساس خوب و دلنشینی بهم دست داد...
    آردینو خوبه ... جاهایی که باید سرعت کار بالا باشه خیلی هم خوب جواب میده .... من خودم باهاش کار کردم و تجربه کردم
    الان فرض کنید شما جایی هستید ... یه قطعه یا یه ماژول که تازه وارد شده به شما میدن و میگن راه اندازی کنید و تست کنید
    اینجا فقط شما یه دیتاشیت یا یوزرمنوآل به عنوان رفرنس دارید ...بقیش خودتون هستید و تجربه و دانش فنی ....
    اینجا اون مسائلی که بهتون گفتم به دردتون میخوره ...
    جدیدترین ویرایش توسط Blue Ice; ۱۲:۲۱ ۱۳۹۶/۰۵/۰۴.
    ! Life doesn't get easier , you just get stronger

دیدگاه

دوستان عزیز و بزرگواران اگر لحن من موردی داشته عذرخواهی می کنم.
      سعی می کنم خودم رو با محیط جدید بیشتر تطبیق بدم!
      راستی من سوال خودم رو بارها خوندم نمی دونم کجا تیکه انداختم! بحث تیکه انداختن نیست بحث دیدگاه و برداشت ما از مطالبه!

موفق باشید
      چرا ناراحتی پاتریک!
      + امروز ی بچه دیدم سرچهارراه گل میفروخت
      - از دیدنش ناراحت شدی؟
      + نه
      پس چی ناراحتت کرده
      + اینکه دیدن اینجور بچه ها انقدر واسم عادی شده که دیگه ناراحتم نمیکنه
      ------------------------------------------------------------------------------------------------------
      تاحالا فکر کردی بیسواد کیه؟- بی سواد یعنی کسی که نمیتونه ذهنیاتش رو عملی کنه!
      ------------------------------------------------------------------------------------------------------
      محصولات

دیدگاه

با سلام دوستان بنظر شما تو سنسور dht11 وقتی راه اندازی کردیم خروجی که نشون میده بدون اعداد اعشار هست ایا رو کد میتوان تغییری داد که با رقم اعشار تا دقت یک دهم نشان بده؟؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط farzintey نمایش پست ها
          با سلام دوستان بنظر شما تو سنسور dht11 وقتی راه اندازی کردیم خروجی که نشون میده بدون اعداد اعشار هست ایا رو کد میتوان تغییری داد که با رقم اعشار تا دقت یک دهم نشان بده؟؟؟؟
          درود ، خیر این سنسور در دما ۲ درجه و در رطوبت ۵ درصد خطا داره، اگر نیاز به دما با دقت یک دهم هستید باید با سنسور دقیق تر جایگزین کنید . نمایش اعشار اگر هم انجام بشه فایده ای نداره چون عددی کاذب هست

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X