اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل سایز نمایش در شیلد lcd tft 2.4 با آردوینو مگا

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل سایز نمایش در شیلد lcd tft 2.4 با آردوینو مگا

مشکلی که من دارم اینه که مانند تصاویر زیر، هر چیزی که توی lcd نمایش میدم به جای کل صفحه، ۲ بار در هر نصف از صفحه نشان داده میشه. انگار که به جای یک صفحه ۲۴۰ در ۳۲۰، دو صفحه ۲۴۰ در ۱۶۰ دارم. مشکل از چیست؟

پاسخ : مشکل سایز نمایش در شیلد lcd tft 2.4 با آردوینو مگا

کسی نیست راهنمایی کنه؟ من از آردوینو مگا استفاده می کنم. شخصی گفت که مشکل به خاطر اینه که جای پایه های آردوینو مگا با uno فرق میکنه. اما طبق آموزش صفحه زیر پایه ها در جای درست خودشون قرار میگیرن:
    آموزش کامل راه اندازی شیلد LCD آردوینو LCD TFT Shield مخصوص آردوینو Uno دانلود کتابخانه شیلد ال سی دی Arduino Uno نصب شیلد ال سی دی آردوینو

فقط من به پایه LCD_CD مشکوکم. چون همانطور که در عکس زیر مشاهده می کنید این پایه در LCD من وجود نداره و به جای اون LCD_RS هست. درسته؟ من باید چیکار کنم؟

دیدگاه

درود
      اتّفاقاً، من هم همین مشکل رو دارم. منتهی، روی آردوینو Uno R3 نصب کردم.
      اگر از اساتید و دوستان کسی می تونه کمکی بکنه، لطفاً دریغ نفرمائید..
      اسکرین شات از مشکل :

دیدگاه

سلام به همه
        منم همین LCD رو چند روز پیش از همین سایت خریداری کردم و توی راه اندازیش با Raspberry Pi به همین مشکل برخوردم. از هر درایوری هم که فکر کنید استفاده کردم. دقیقا هم همین مدله. یعنی واقعا این LCD ها قبل از ارسال تست نمیشن؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط A8hkaN نمایش پست ها
          یعنی واقعا این LCD ها قبل از ارسال تست نمیشن؟
          جایی شنیده بودم که هیچ کدوم از اجناس چینی تست نمیشند..
          جالب اینجاست که من در هیچ سایت خارجی ای همچین مشکلی رو نتونستم پیدا کنم تا راه حلّی چیزی ببینم.
          از اساتید واقعاً تقاضای بررسی دارم.
          اگر مشکل از خود شیلده، عودت بدیم.

تازه مثل اینکه این شیلد یک چیزی کمتر از هم مدل خودش داره. شایدم من اشتباه می کنم..
          این عکس رو ببینید :

این خازن و همینطور رگلاتور رو نداره..

دیدگاه

این شیلد ها انواع مختلفی دارن که به صورت 5ولت با رگولاتور و یا 3.3 ولت بدون رگولاتور وجود دارن. گرچه عکسی که از محصول تو سایت وجود داره مربوط به ماژول 5 ولت هست. پایه ی CS و RS یکی هستن پس مشکل این نمیتونه باشه. تنها چیزی که به فکر من میرسه درایور چیپ هست. به نظر میرسه چیپ این ماژول ili9342 و یا SPFD5408 باشه که من با درایور هر دو تست کردم و همین مشکل دو تا تصویر همچنان وجود داره.
            جدیدترین ویرایش توسط A8hkaN; ۲۳:۱۴ ۱۳۹۶/۰۷/۰۳.

دیدگاه

در سایت Github هم یکی این مشکل رو داشت. مطرح کرده ولی باز جوابی نگرفته :
              Hi. I'm sorry for my english. I tested the examples and they work ok, but there is one problem. For example, in graphic test, I see 2 or 3 screen at the same time. When layout is vertical I see 2, ...

دیدگاه

سلام
                صددرصد همه ماژول ها تست شده هستند مشکل از برنامه تون هست و مشکلی از طرف ماژول نیست

من تست کردم فیت نشون داد میتونین با کتابخونه زیر و استفاده از مثال هاش امتحان کنید :

دیدگاه

من هم دقیقاً از همین کتابخانه استفاده کردم دیگه. در بخش فروش این شیلد گذاشته بودید و دانلود کردم.
                  الان باز پاکش کردم، دوباره دانلود و اضافه ش کردم و آپلود کردم و باز همون مشکل.

دیدگاه

الان که نگاه کردم تو صفحه محصول کتابخونه دیگه ای قرار دادن که با اونم صددرصد کار میکنه
                    این کتابخونه ای که من معرفی کردم با اون فرق داره با این تست کردین؟

دیدگاه

بله. با اینکه دیدم اسمشون یکی هست، ولی شک کردم فرق داشته باشند. من با دو تا آردوینو Uno R3، آردوینو اونوی دست ساز خودم و آردوینو Leonardo R3 هم تست کردم. نتیجه یکی بود..
                      این هم نتیجه تست شیلد :
                      TFT LCD test
                      Using Adafruit 2.8" TFT Breakout Board Pinout
                      Benchmark Time (microseconds)
                      Screen fill 1379552
                      Text 347748
                      Lines 3390176
                      Horiz/Vert Lines 144660
                      Rectangles (outline) 104264
                      Rectangles (filled) 3267416
                      Circles (filled) 1211480
                      Circles (outline) 1475108
                      Triangles (outline) 1075592
                      Triangles (filled) 1719036
                      Rounded rects (outline) 506428
                      Rounded rects (filled) 3795228
                      Done!

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

ضمن اینکه پس از یک ربع ساعت، هم شیلد و هم بورد آردوینو کمی گرم میشند. و این روی همه چهار بورد آردوینویی که دارم تکرار میشه.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

راستی، وقتی شیلد رو از پاکت پستی خارج کردم و از بین پلاستیک محافظتی درش آوردم، پلاستیک روی اسکرین خیلی خش داشت و برش داشتم. و دیدم وسط اسکرین یک لکّه وجود داره. مثل اینکه مثلاً حباب هوا زیر محافظ ضدّخش اسکرین موبایل باشه. یک همچین چیزی. دقیق نمی دونم. البت گمان نمی کنم مشکلی داشته باشه. این اسکرین شات :

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی چمانی نمایش پست ها
                        الان که نگاه کردم تو صفحه محصول کتابخونه دیگه ای قرار دادن که با اونم صددرصد کار میکنه
                        این کتابخونه ای که من معرفی کردم با اون فرق داره با این تست کردین؟
                        شما دقیقا با همین LCD تست کردین؟ این LCD که ما خریداری کردیم پشتش رگولاتور نداره.
                        بنده هم با آردوینو هم با رزبری و هم با Orange Pi تست کردم نتیجه همین بود. الان یه مقدار سرچ کردم و توی یه سایت خارجی دیدم یه نفر تونسته با دستکاری درایور این مشکل رو حل کنه. گویا این LCD های mcufriend انواع زیادی دارن و دقیقا نمیشه فهمید هرکدومشون از چه درایوری استفاده می کنن.
                        جدیدترین ویرایش توسط A8hkaN; ۱۵:۲۲ ۱۳۹۶/۰۷/۰۴.

دیدگاه

شما دقیقا با همین LCD تست کردین؟ این LCD که ما خریداری کردیم پشتش رگولاتور نداره.
                          بله من دقیقا با همون عکسی که پست دوم 'گذاشتن و آردوینو UNO تست کردم و جواب گرفتم....

دیدگاه

بنده هم با آردوینو هم با رزبری و هم با Orange Pi تست کردم نتیجه همین بود. الان یه مقدار سرچ کردم و توی یه سایت خارجی دیدم یه نفر تونسته با دستکاری درایور این مشکل رو حل کنه. گویا این LCD های mcufriend انواع زیادی دارن و دقیقا نمیشه فهمید هرکدومشون از چه درایوری استفاده می کنن.
                            لینکش رو بده شاید چیزی فهمیدیم ازش. من که عین دیوانه ها کلافه شدم بس که اسکچ تست کردم.. :(

دیدگاه

تو قسمت کامنت ها یه نفر نوشته.
                              من که مجبور شدم یه LCD دیگه بخرم. لطفا اگه کسی راه حلی پیدا کرد همینجا اعلام بکنه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X