اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارتباط چند آردوینو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارتباط چند آردوینو

سلام دوستان

بنده می خوام مثلا 10 تا آردوینو یا بیشتر که نقش سنسور رو دارن به 1 آردوینو دیگر که نقش دستگاه مرکزی رو داره وصل کنم و این 10 تا آردوینو اطلاعات خودشون رو به دستگاه مرکزی ارسال کنن
    مثلا رشته "101010"
    اما چون فاصله زیاده و سنسور ها پشت هم قرار دارن لازمه از یک گذرگاه مشترک استفاده کنم و در این راه با مشکلات زیر برخورد کرد:
    از پروتکل I2C بدلیل فاصله زیاد نمی تونم استفاده کنم و وقتی از روش سریال TX - RX استفاده می کنم فقط یک آردوینو می تونه اطلاعات رو ارسال کنه
    ممنون میشم اگر بتونید راهنماییم کنید.

پاسخ : ارتباط چند آردوینو

درود . فاصله و تعداد نود ها به چه صورته ؟ در مورد rs485 هم مطالعه کنید روش خوبی هست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Masood Ashoori نمایش پست ها
      درود . فاصله و تعداد نود ها به چه صورته ؟ در مورد rs485 هم مطالعه کنید روش خوبی هست
      سلام جناب آشوری ممنون که جواب دادین.
      تعداد نود ها شاید به 100 تا برسه
      و فاصله دورترین نود شاید 80 تا 120 متر باشه
      من می خوام از یه کانال ارتباطی مشترک(باس مشترک) برای ارسال و دریافت اطلاعات استفاده کنم و نمی خوام برای هر نود سیم جداگانه وصل کنم.
      روش rs485 می تونه این نیاز منو براورده کنه؟ و آیا به ازای هر نود یه rs485 لازمه یا یکی برای همه؟
      جدیدترین ویرایش توسط hadikhani1994; ۱۳:۰۶ ۱۳۹۷/۰۵/۲۱.

دیدگاه

دقیقا این روش می*تونه نیاز شما رو رفع کنه به این کتابخونه سر بزنید . نکته ای که هست فقط باید برای هر نود یک مبدل rs485 قرار بدید . قیمت زیادی نداشت البته ! تا حدود ۲۵۰ اسلیو میتونید تعریف کرده و دیتا ارسال و دریافت کنید

Modbus Master-Slave library for Arduino. Contribute to smarmengol/Modbus-Master-Slave-for-Arduino development by creating an account on GitHub.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X