اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد نحوه برقراری ارتباط بی سیم بین دو آردوینو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد نحوه برقراری ارتباط بی سیم بین دو آردوینو

دوستان ، من یه بردی ساختم که مثلا با گرفتن کارت RFID به پنل ، چراغ روشن میشه.

حال من میخوام اینارو بی سیم کنم ، یه آردوینو که اختصاص دادم به کارت خوان RFID و کار میکنه ، و یه آردوینو هم کارش اینه که دستور گرفتنی چراغو خاموش یا روشن کنه ،

خب الان من میخوام بین این دوتا ارتباط بی سیم باشه و وقتی مثلا کارت جلوی کارت ریدر قرار گرفت ، دستور از طریق بی سیم به آردوینوی دیگه ارسال بشه و اون هم دستور رو دریافت کنه و طبق چیزی که رسیده واکنش نشون بده.

* من از ماژول های فرستنده ASK DX-RF 433 و گیرنده ASK DX-RF 433 استفاده کردم ولی متاسفانه جواب نگرفتم ، شایدم روش نصب من اشتباه بود . به هرحال اگر با این دوتا هم کارم راه میوفته ممنون میشم دقیقتر راهنمایی بفرمایید
    ارائه سرور و هاست رایگان : kandohost.com

پاسخ : سوال در مورد نحوه برقراری ارتباط بی سیم بین دو آردوینو

پروژه دانشجویی هستش؟ حتما باید از هیمن ماژول استفاده کنی؟ نمونه پروژه های ماژول فوق توی نت رو تست کردی؟ مشکل کجا بود؟ جواب نگرفتم یعنی چی - پروژه رو ریز کن - بعد بیا بگو این قسمتشو راهنمایی کنید - اینطوری کلی میپرسی بعید میدونم کارت راه بیوفته.
    اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

اگه دوس دارید سریع به جواب برسید :
    1) قبل از پرسیدن سوال، بسرچید.
    2) سوالاتون رو با جزئیات کامل مطرح کنید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط md3848 نمایش پست ها
      پروژه دانشجویی هستش؟ حتما باید از هیمن ماژول استفاده کنی؟ نمونه پروژه های ماژول فوق توی نت رو تست کردی؟ مشکل کجا بود؟ جواب نگرفتم یعنی چی - پروژه رو ریز کن - بعد بیا بگو این قسمتشو راهنمایی کنید - اینطوری کلی میپرسی بعید میدونم کارت راه بیوفته.
      * نه دانشجویی نیست ، منظور چیزی نیست که صرفا بگیم کار میکنه و نتیجه گیری کنیم ، یه چیز عملی که برای کنترل دفتر خودم دارم درستش میکنم.

* نه حتما لزومی نداره ازین استفاده کنم ، چون این بیشتر مطرح شده بود من اینو انتخاب کردم ، حالا اگر پیشنهادهای دیگری داشتین ممنون میشم بفرمایید.

توضیح در مورد تست : من آردوینویی که به کامپیوتر وصل کرده بودم رو توسط serial monitor تست کردم ، به گونه ای تنظیم کردم که وقتی کلیدی رو در آردوینو 1 فشار میدیم ، متغیر c رو برابر با عدد 1 کنه و ارسال کنه ( در غیر اینصورت ارزش c عدد 0 باشه ) و در آردوینوی 2 که وصل به کامپیوتر هست مقدار c رو پرینت کرده و توسط سریال مانیتور چک میکنم. مشکل : وقتی کلید زده میشه بعضا با اختلاف زمان زیاد ارسال میشه ، بعضا اصلا ارسال نمیشه ! بعضا کلید نزدنی هم ارزش c برابر با 1 میشه ! با توجه به اینکه تابحال کارهام سیمی بوده و تجربه این رو نداشتم نمیتونم دیباگ کرده و بفهمم دقیقا کجای کار میلنگه و مشکل از کد هست یا مشکل از این ماژول ها هست و یا مشکل از نحوه اتصال هست ! با اینکه چندین بار طبف منابع ماژول ها بررسی کردم.

دیدگاه

...............

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sjangjoo نمایش پست ها
          ...............
          آیا موردی نبود برای راهنمایی !؟

دیدگاه

خودم باید از انجمن های خارجی پیدا کنم . تشکر

دیدگاه

سلام وقت بخیر
              من با ماژول HMTR کار کردم و مشکلی هم نداشتم. راه اندازیش هم بسیار ساده است. پروتکلش هم RS232 هست. به tx و rx وصل کنید و دیتا رو بفرستید و بخونید. این ماژول هم فرستنده است و هم گیرنده و در دو فرکانس به فروش میرسه.
              در کنار این، دو ماژول HM-T و HM-R هم هست که یکیش فرستنده است و یکی گیرنده ولی ممکنه یه کم اذیت کنه و بردش هم کمتر باشه.
              موفق باشید
              اللهم عجل لوليک الفرج

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X