اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل آلارم هفتگی با ds3231

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل آلارم هفتگی با ds3231

سلام . من یک ماژول ds3231 دارم و نیاز دارم که یک آلارم هفتگی داشته باشم یعنی هفته ای یک بار مثلا جمعه یک آلارم بده و یک وقفه بگیرم ازش. خیلی گشتم تو اینترنت اما کتابخونه ی مناسبی پیدا نکردم. راستش مبتدی هستم و کار با رجیستر های این ماژول و راه اندازی این ماژول بدون کتابخونه رو بلد نیستم. دیتاشیت ماژول رو نگاه انداختم ولی از رجیستر هاش سر در نیاوردم.
    کسی مییتونه راهنمایی کنه؟

پاسخ : مشکل آلارم هفتگی با ds3231

نوشته اصلی توسط bhnaz نمایش پست ها
    سلام . من یک ماژول ds3231 دارم و نیاز دارم که یک آلارم هفتگی داشته باشم یعنی هفته ای یک بار مثلا جمعه یک آلارم بده و یک وقفه بگیرم ازش. خیلی گشتم تو اینترنت اما کتابخونه ی مناسبی پیدا نکردم. راستش مبتدی هستم و کار با رجیستر های این ماژول و راه اندازی این ماژول بدون کتابخونه رو بلد نیستم. دیتاشیت ماژول رو نگاه انداختم ولی از رجیستر هاش سر در نیاوردم.
    کسی مییتونه راهنمایی کنه؟
    سلام
    فکر نمیکنم همچین آلارمی به شکل سخت افزاری روش پیاده شده باشه. معمولا این طور آلارم ها رو باید به صورت نرم افزاری توی برنامه خودتون پیاده کنید.

دیدگاه

سلام
      هست من راه اندازیش کردم تو همین سایت بگردید پیدا میکنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حمید حمید نمایش پست ها
        سلام
        هست من راه اندازیش کردم تو همین سایت بگردید پیدا میکنید
        سلام راستش خیلی گشتم تو تاپیک ها پیدا نکردم. میشه برام بفرستین؟

دیدگاه

سلام
          مدتها درگیر ماژول ساعت ds3231 بودم بخصوص آلارمش
          حدود 7 کتابخانه مختلف رو تست کردم که خیلی وقتم رو گرفت وهرکدوم هم ایرادی داشتند
          مثلاً نیاز داشتم که اگر کل پروژه برقش قطع و وصل بشه بوسیله باطری بک آپ آلارم هم روی تایم قبلی خودش بمونه وخیلی وقتم گرفته شد وبا راه میانبر تونستم اینکارو انجام بدم

توضیح:
          ds3231 دارای دو آلارم است که با هم فرق دارند.مثلا آلارم1 قابلیت تنظیم روی ثانیه هم داره ولی شماره2 نداره
          واینکه برای متغیر روز از 0تا7 هست که بصورت (dd,hh,mm,ss) برای آلارم1 فعال میشه
          dd همون روز هست که 0 یعنی غیر فعال واز 1 تا7 هم روزهای هفته هستند وhh,dd,ss هم ساعت ودقیقه وثانیه هستند
          باید با این فرمت آلارم رو فعال کنی.
          با دستور flag هم مدام چک میکنی که آلارم فعال شده یا خیر واینطوری نیست که خود آلارم وقتی فعال شد کاری انجام بده
          پس اول آلارم باید فعال بشه و با flag هم چک میکنیم که وقتی به زمان تنظیم آلارم به زمان کنونی رسید flag تغییر میشکنه
          تو این flag هم من کلی گیر کردم تا راه افتاد ومرجعی هم در سایتهای ایرانی وخارجی نبود
          اگر آلارم شماره1 فعال بشه اونوقت flag برابر 1 میشه واگر آلارم شماره 2 فعال بشه flag برابر 2 میشه واگر هردو آلارم روی یک زمان فعال بشن flag برابر3 میشه درحالت عادی که هیچ آلارمی فعال نیست هم flag صفر است
          دقت کنید که آلارم شماره2 نمیتونه ثانیه رو چک کنه و نهایت تا چک روز وساعت ودقیقه داره ولی آلارم1 هم حالت تنظیم روی همین حالت رو داره هم حالت فقط چک کردن ساعت ودقیقه
          دستور چک روز هفته در خود برنامه نویسی هم dayOfWeek KEYWORD2 است

این یک مدلشه که من خیلی تستش کردم ونتونستم ازش کامل استفاده کنم وایراداتی هم داشت.شما تست کن شاید کارت راه افتاد: http://www.jarzebski.pl/arduino/komponenty/zegar-czasu-rzeczywistego-rtc-ds3231.html

دقت کنید ساده است وفقط باید کتابخانه های مختلف رو تست کنید واونکه کار میده رو استفاده کنید
          واینکه همراه کتابخونه ها چند نمونه برنامه example هم هست که خیلی بکار می آید اونها رو تست کنید

دیدگاه

سلام
            اینجا بنده یک برنامه تهیه کردم که هم برای کنترل دما و رطوبت کارایی داره هم اینکه میتونی بخش دما و رطوبت را خاموش کنید و تنها از قسمت فعال سازی تایمر که با استفاده از آلارم ماژول DS3231 تنظیم شده استفاده کنید.
            یادتون باشه باید روی ماژول SQW را به پین 10 میکروتون متصل کنید.این قسمت در عملکرد صحیح آلارم داخلی نقش دارد .اگر برفرض برق هم بره بعد از اتصال مجدد برق آلارم بطور خودکار اجرا میشود.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حمید حمید نمایش پست ها
              سلام
              اینجا بنده یک برنامه تهیه کردم که هم برای کنترل دما و رطوبت کارایی داره هم اینکه میتونی بخش دما و رطوبت را خاموش کنید و تنها از قسمت فعال سازی تایمر که با استفاده از آلارم ماژول DS3231 تنظیم شده استفاده کنید.
              یادتون باشه باید روی ماژول SQW را به پین 10 میکروتون متصل کنید.این قسمت در عملکرد صحیح آلارم داخلی نقش دارد .اگر برفرض برق هم بره بعد از اتصال مجدد برق آلارم بطور خودکار اجرا میشود.
              با سلام مهندس. بنده در راه اندازی آلارم ds3231 به مشکل خوردم. برنامه اینه که هر یک دقیقه پایه sqw تریگ بشه و من با وصل کردن این پایه به INT0، میکرو را از خواب بیدار میکنم. مدار به درستی کار میکنه اما هر چند دقیقه یکبار پایه sqw روی حالت LOW باقی میمونه و دیگه بر نمیگرده.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hoseinaghajari نمایش پست ها
                با سلام مهندس. بنده در راه اندازی آلارم ds3231 به مشکل خوردم. برنامه اینه که هر یک دقیقه پایه sqw تریگ بشه و من با وصل کردن این پایه به INT0، میکرو را از خواب بیدار میکنم. مدار به درستی کار میکنه اما هر چند دقیقه یکبار پایه sqw روی حالت LOW باقی میمونه و دیگه بر نمیگرده.
                با سلام و احترام
                دقیقا نمیدانم از کدام کتابخانه استفاده میکنید ولی در صفحه زیر یکی دلیل این مشکل و راه حل آن را توضیح داده. ممکن است بتواند به شما هم در رفع مشکل کمک کند.
                Once alarm is triggered method DS3231::turnOffAlarm(byte Alarm) does not reset A1F / A2F bits in status register 0x0F. This makes SQW pin stay LOW and thus making following interrupts impossible. S...

موفق باشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X