اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکلی عجیب در شبکه کردن میکروها با max488 ==> rs422

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : مشکلی عجیب در شبکه کردن میکروها با max488 ==> rs422

دروود
    مشکل از آیسی نیست دوست عزیز،من با همین MAX485 چندین پروژه با Modbus انجام دادم،مشکلی هم نداشتم
    چندتا نکته رو چک کن:
    1- نحوه سیمکشی(باید یک زوج سیم بیاد و از همه Station ها رد بشه)
    2-مقاومت Terminate رو فقط در آخر خط بگذارید
    3-Baud Rate رو بیارید پایین( اول با سرعت کمتر امتحان کنید)
    4-قبل از enable کردن و بعد از disable کردن ارسال یه delay کوچولو بگذارید (برای اطمینان اول با 10ms شروع کنید بعد کمش کنید تا بهه مقدار دلخواه برسید)
    موفق باشید
    در دیر مغان آمد یارم قدحی در دست
    مست از می می خواران از نرگس مستش مست

دیدگاه

نمیدونم این ModeBus که میگین دقیقا چیه؟؟؟

شنیدم یه استاندارده که برای ارتباط با PLC هم میشه ازش استفاده کرد

حالا استاندارده یا فقط یک پروتکل شبیه به همون چیزیه که خودم بین مستر و اسلیو ها تعریف کردم؟؟؟ :question:

دیدگاه

modbus یه پروتکله که هنگام ارسال و دریافت دیتا سلامت دیتا رو چک می کنه که اگه وسط راه دیتا نویز گرفته باشه و یک یا چند بیت خراب شئه باشه دوباره دیتا رو ارسال کنی

همونی که خودت تعریف کردی ولی خوب این یه چیزه استاندارده و جالبه
        علم چندانکه بيشتر خواني چون عمل در تو نيست ناداني

دیدگاه

میتونی پارامترهایی که برای پیدا کردن خطا تو ModeBus استفاده شده رو بگید لطفا؟؟؟

منم برای برنامه ای که قراره برای half duplex استفاده کنم یه بایت CRC درنظر گرفتم.

مثلا همه بایتهایی که میخوام بفرستم(مثلا 20 بایت) رو باهم بیت به بیت AND میکنم و برای اسلیو میفرستم.
          اسلیو هم اون 20 بایت رو دوباره and میکنه و با بایت CRC مقایسه میکنه.

این همون منظور رو برآورده میکنه؟؟؟

دیدگاه

دروود
            دوست عزیز Modbus اصلا چیز پیچیده ای نیست،یه پروتکلی استاندارد هست،واسه این تعریف شده که سیستم های مختلف رو که ساخت سازنده های متفاوت هست رو بتونین بهم متصل کنید
            شما هم یک پروتکل برای خودتون تعریف کردید و اون CRC شما هم همون منظور رو برآورده میکنه
            در دیر مغان آمد یارم قدحی در دست
            مست از می می خواران از نرگس مستش مست

دیدگاه

در زمانی که چند slave به یک باس USART اتصال دارند و میخواهند ارسال کنند آیا راهی برای تشخیص اینکه باس توسط slave ای دیگر تصرف شده است یا نه ؟؟؟

در کتاب مهندس ره افروز در مورد باس I2C توضیحی داده بود اما در USART چطور؟؟؟

راهی پیشنهاد نمیکنید؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ehsan_akbari
                در زمانی که چند slave به یک باس USART اتصال دارند و میخواهند ارسال کنند آیا راهی برای تشخیص اینکه باس توسط slave ای دیگر تصرف شده است یا نه ؟؟؟
                اگه راهی نیست بهتر نیست یک پایه رو در همه slave ها مشترکا وصل کنیم و اونوقت هر slave ای که میخواد خط رو اشغال کنه ابتدا اون پایه رو به صورت ورودی چک کنه و اگه صفر بود ، اونو تبدیل به خروجی کنه و اون پایه رو یک کنه و خط رو در اختیار بگیره؟؟؟

اگه فاصله اسلیو اول تا آخر حدودا 10 متر باشه میشه از ولتاژ 24 ولت با یک اپتوکوپلر استفاده کرد ؟؟؟

این ولتاژ 24 ، اگه در کنار خط دیفرانسیلی ارسال و دریافت که اختلافشون 5 ولته در یک کابل Cat5 عبور کنه مشکلی پیش نمیاد؟؟؟

دیدگاه

سلام اقا امید حبیبی من عادت دارم تاپیک ها رو از ته انجمن میارم بالا دوباره شروع میکنم
                  ممکنه مختصر توضیحی در مورد modbus با بیسیک بدهید؟ من یه سوالی برای مطرح شده که علاوه بر کتابخانه modbus.lbx به چیزه دیگه ای هم نیاز دارم؟
                  چه جوری سلیو ها ادرس میگیرن؟ من help بسکام رو در مورد MAKEMODBUS خوندم که چه جوری دستور به سلیو ارسال میشه ولی اصلا چه جوری خود مستر و سلیو ادرس میگیرن؟
                  اگه یه کد از سلیو مستر بزارین تمومه خودم ازش سر در میارم چیکار کردین.
                  ممنون

دیدگاه

سلام.
                    اگه به ترتیب slave هات رو بسته باشی وتاخیری هم تو هیچ کدوم از برنامه slave هت وجود نداشته باشه
                    احتمالا باید اولین slave با masterارتباط برقرار کنه.
                    راه حل:تو برنامه slaveهات به ترتیب بهشون زمان بده تا داده هاشون رو بفرستن. البته از اصول spi پیروی نکردی بهتر این
                    بود که بیای اسلیوهاتو سلکت کنی و اگر هم همزمانی برات مهم بود میتونستی کدهای مستر رو برای تمام اسلیو ها ارسال کنی و بعد برا خوندنشون تک تک سلکت کنی.مستر میتونه به چندین اسلیو داده ارسال کنه ولی موقع دریافت طبیعی که
                    فقط از یک اسلیو میتونه داده دریافت کنه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X