اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

استفاده از کارتهای حافظه mini sd - micro sd در مدارات الکترونیکی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

استفاده از کارتهای حافظه mini sd - micro sd در مدارات الکترونیکی

سلام
    من در یک پروژه ناچار به استفاده از حافظه زیادی هستم.
    میخوام در مورد نحوه استفاده از حافظه های micro sd یا mini sd یا هر حافظه دیگری در مدارات الکترونیکی اطلاعات کسب کنم.خواهشا اگر کسی چیزی میدونه کمکم کنه.

پاسخ : استفاده از کارتهای حافظه mini sd - micro sd در مدارات الکترونیکی

کارت های miniSD، microSD و کارت های MMC همه شون با پروتکل SPI کار می کنند و نرم افزارشون هم یکیه. (البته از لحاظ ساختار تفاوت هایی دارند) در این مورد پروژه تو سایت هست، سرچ کنید.
    There is nothing so practical as a good theory. — Kurt Lewin, 1951

دیدگاه

در کنار همه مزایای ذکر شده اکثر آنها فقط یک عیب دارند که به صورت سکتوری برنامه زیری می شوند.یعنی برای خواندن و نوشتن یک بایت باید کل سکتور در بر گیرنده آن بایت را خواند یا نوشت(البته مشکل بزرگی نسیت.).

در شکل زیر پینهای MMCرسم شده است.

MMCها به دو روش برنامه ریزی می شوند:MMCوSPI

کسانی که با میکروکنترلرهای جدید مثل AVR کار می کنندباید خیلی خوشحال باشند.چون می توانند به روش SPI با سرعت 8Mbps با MMC کار کنند.البته اولش کمی سخت است.

شما می توانید کارت خود را طبق شکل زیر به AVR وصل کنید.

تغذیه MMC ها می تواند بین 2.9 تا 3.6 ولت باشد.اگر بخواهید Datasheet کامل یک MMC را داشته باشید،در سایت www.alldatasheet.com کارت HB288032MM1 را جستجو کنید.این کارت 32مگابایتی است
      بعدا یه جمله قشنگ مینویسم

دیدگاه

سلام
        من خودم برای پروژه فینالم از MMC استفاده کردم،توی انجمن هم برنامه هاشو گذاشتم،Iran_PC عزیز هم یک کتابخونه براش درست کرده،یه سرچ بزنی همش پیدا میکنی
        موفق باشی
        در دیر مغان آمد یارم قدحی در دست
        مست از می می خواران از نرگس مستش مست

دیدگاه

سلام
          ممنون از کمکتون. فقط اگه میشه لینک این فایلها و انجمن ها رو برام بزارید خیلی ممنون میشم.

دیدگاه

سلام دوست من میدونم شما کار بزرگی رو انجام داده اید واین برای من بسیار ارزشمند است من قصد توهین به شما را نداشتم و اینکارو برای جواب به دوستمون که پرسیده بود کردم :cry2:
            اگر ممکنه برای من تشریح که چطور میتونم حافظه فلش یک میکرو رو تقویت کتم ( البته مقدارش رو زیاد کنم) :wow:
            بعدا یه جمله قشنگ مینویسم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط divar_pink
              سلام
              ممنون از کمکتون. فقط اگه میشه لینک این فایلها و انجمن ها رو برام بزارید خیلی ممنون میشم.
              سلام
              http://www.eca.ir/forum2/index.php/topic,5132.0.html
              در دیر مغان آمد یارم قدحی در دست
              مست از می می خواران از نرگس مستش مست

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X