اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سنسور جریان acs 712

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : سنسور جریان acs 712

سلام به دوستان

ابتدا سال نو رو به همه تبریک عرض میکنم

دوستان بنده تو یه مدار اومدم از سنسور جریان acs712 مدل 5 آمپری استفاده کردم
    متاسفانه هنگامی که خروجی سنسور رو با میکرو اندازه گیری میکنم در جریان ثابت حدود 70 میلی آمپر نوسان جریان دارم ( خروجی سنسور ) یعنی مثلا جریان بین دو مقدار 0.120 و 0.190 مدام نوسان میکنه

با مولتی متر که خروجی رو اندازه گیری میکنم خروجی سنسور کاملا ثابته اما نمیدونم با میکرو چرا مدام نوسان داره
    یه نکته هم بگم این که میکرو مقادیر ولتاژ آنالوگی که به پایه هاش متصل شده رو به خوبی اندازه گیری میکنه و نوسانی در کار نیست اما خروجی سنسور جریان رو که اندازه گیری میکنه همون طور که گفتم
    حدود 70 میلی آمپر نوسان داره که اصلا قابل قبول نیست !!!!

به نظرتون مشکل از کجاست ؟؟؟؟
    راه کار چیه ؟؟
    آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

دیدگاه

از بین دوستان کسی میتونه راهنمایی کنه ؟؟
      با توجه به این که این سنسور در خروجیش متاسفانه نوسان داره چطور میشه خروجی این سنسور رو با میکرو دقیق اندازه گیری کرد ؟؟
      آیا کسی تونسته جریان های در حد 10 میلی آمپر رو با این سنسور دقیق اندازه گیری کنه ؟؟
      آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rezamajdi نمایش پست ها
        سلام به دوستان

ابتدا سال نو رو به همه تبریک عرض میکنم

دوستان بنده تو یه مدار اومدم از سنسور جریان acs712 مدل 5 آمپری استفاده کردم
        متاسفانه هنگامی که خروجی سنسور رو با میکرو اندازه گیری میکنم در جریان ثابت حدود 70 میلی آمپر نوسان جریان دارم ( خروجی سنسور ) یعنی مثلا جریان بین دو مقدار 0.120 و 0.190 مدام نوسان میکنه

با مولتی متر که خروجی رو اندازه گیری میکنم خروجی سنسور کاملا ثابته اما نمیدونم با میکرو چرا مدام نوسان داره
        یه نکته هم بگم این که میکرو مقادیر ولتاژ آنالوگی که به پایه هاش متصل شده رو به خوبی اندازه گیری میکنه و نوسانی در کار نیست اما خروجی سنسور جریان رو که اندازه گیری میکنه همون طور که گفتم
        حدود 70 میلی آمپر نوسان داره که اصلا قابل قبول نیست !!!!

به نظرتون مشکل از کجاست ؟؟؟؟
        راه کار چیه ؟؟
        با سلام
        چندتا نکته عرض میکنم خدمتتون. اول اینکه خروجی سنسور رو با مولتیمتر اندازه گیری نکنین و حتما با اسکوپ ببینین. مولتی مترها نوسانات رو فیلتر میکنن.
        بعد اینکه خروجی سنسور رو در مرحله ی اول حتما بافر کنین. روی جریاندهی بدون افتش اصلا حساب نکنین. و چون خروجی این نوع سنسورها متناسب با تغذیه هست بهتره ابتدا یه ولتاژ Vcc/2 دقیق بسازین و سیگنال خروجی سنسور رو نسبت به این ولتاژ بصورت دیفرانسیلی تقویت و بعدش استفاده کنین.
        روی قطعه یه پایه فیلتر داره که با اتصال خازن مناسب میشه نوسانات رو تا حدی رفع کرد.
        و اینکه اگه نوسان بین دو مقدار 120 و 190 هست و مقادیر بین اینها نیست، رزولوشن adc رو هم حتما چک کنین. این مشکلات میتونه به اون هم مربوط باشه.
        در نهایت اگه باز هم تو میکرو نوسان داشتین بهترین راه نرم افزاری برای حذف نوسانات استفاده از فیلتر کالمن هست.
        کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

سلام دوستان.من میخوام جریان عبوری از یک سیم که 220 ولت هست و بین 0 تا 5 آمپر هست رو با دقت میلی آمپر اندازه بگیرم و با adc میکرو بخونم .به نظرتون از سنسور acs712 میشه استفاده کرد ؟یعنی تغیراات در حد میلی آمپر رو سنس میکنه یا مثلا باید سراغ ترانس ct برم؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط farhadjahani نمایش پست ها
            سلام دوستان.من میخوام جریان عبوری از یک سیم که 220 ولت هست و بین 0 تا 5 آمپر هست رو با دقت میلی آمپر اندازه بگیرم و با adc میکرو بخونم .به نظرتون از سنسور acs712 میشه استفاده کرد ؟یعنی تغیراات در حد میلی آمپر رو سنس میکنه یا مثلا باید سراغ ترانس ct برم؟
            این آی سی ACS712 به دلیل برخی مشکلاتش از جمله ناپایداری خروجی و یا بعضا خطاهایی که در پیش تنظیم گین در داخل کارخانه رخ می داد، از رده خارج شده و به جاش باید از ACS723 و یا ACS722 استفاده کنید.

دیدگاه

آهان خیلی منمون
              این دو مورد که نام بردید آیا میتونه تغییرات از 0 تا 1000 میلی آمپر رو با دقت میلی آمپر تشخیص بده و تو خروجی ولتاژی متناسب با اون تغییرات بین 0 تا 5 ولت تولید کنه که با adc بخونمش؟!
              حقیقتش من میخوام یه کلید محافظ جان با avr بسازم.به خاطر همین تغییرات میلی آمپری فاز یا نول برام مهمه.تا جایی که فهمیدم یه راهش اینه که با دو تا سنسور (اگه جواب سوال بالا مثبت باشه)جریان فاز و نول رو با adc بخونم و مقایسه کنم. یه راهم اینه که فاز و نول رو با هم از داخل یک ترانس ct عبور بدم و در صورت وجود جریان نشتی اختلاف میلی آمپری بینشون رو با adc بخونم .ولی نمیدونم چه ct انتخاب کنم که این قابلیت رو داشته باشه؟و اینکه آیا باید خروجی ct رو یکسوسازی و تقویت کنم؟!
              کسی میتونه راهنمایی کنه؟!
              جدیدترین ویرایش توسط farhadjahani; ۱۰:۰۴ ۱۳۹۸/۰۴/۱۲.

دیدگاه

چه جالب ...
                من ازش استفاده می کردم و مشکلات زیادی داشتم.
                ممنون از این راهنمایی

دیدگاه

با سلام
                  در مورد سنسور جریان acs712-20a چگونه می توانیم میانگینی از جریان ac را بدست اوریم؟ خروج این سنسور جریان لحظه ای است که مدام تغییر می کند اما من می خواهم یک جریان ثایتی از ac را روی ال سی دی بخوانم ممنون میشم راهنمایی کنید در ضمن من مدار های موجود در دیتا شیت را امتحان کردم ولی جواب دلخواه را نگرفتم
                  جدیدترین ویرایش توسط zkalantar; ۰۸:۳۸ ۱۳۹۸/۰۸/۰۶.

دیدگاه

سلام
                    من یک سنسور جریان 712- 5 آمپر گرفتم، حتی زمانی که هیچ جریانی ازش رد نمشه 73 mv که میشود 15 واحد ADC در مبدل 10 بیتی خطا دارد و همش بالا و پایین میره، باید چکار کنم درست بشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mrym_maryam نمایش پست ها
                      سلام.من یه پروژه دارم به این ترتیب که با یه سنسور جریان acs712 -5 رو باید اندازه بگیرم و اگر خطا وجود داشت و جریان از حدی بیشتر شد به وسیله میکرو به سوییچ فرمان داده میشه و سوییچ قطع میکنه..لطفا تو نوشتن کدش بهم کمک کنید
                      یه سوال دیگه اینکه با ترایاک چه طور میشه خطا توی مدار ایجاد کرد؟
                      سلام موفق شدید؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X